ATP Eastbourne: Kubot przegrał po zaciętej walce

Łukasz Kubot (ATP 53) odpadł w pierwszej rundzie turnieju ATP World Tour 250 w Eastbourne. Polak przegrał po zaciętej walce z rozstawionym z numerem pierwszym Nicolásem Almagro (ATP 18) 5:7, 6:7(3).

Michał Świtaj

W drugim kolejnym spotkaniu z Nicolásem Alamgro Kubot musiał uznać wyższość rywala. W swoim debiucie w tym sezonie na kortach trawiastych Polak pokazał jednak, że potrafi grać na tej nawierzchni. Atakował jeszcze częściej niż zazwyczaj i tylko przegranie tych kilku najważniejszych piłek spowodowało porażkę naszego najlepszego tenisisty.

Polak spotkanie zaczął źle. W swoim drugim gemie serwisowym stracił podanie i ciężko było mu odrobić straty. Udało się jednak odłamać rywala przy stanie 3:5, a chwilę później Polak doprowadził do remisu. Wtedy jednak Almagro znów postarał się o przełamanie i za trzecią piłką setową wygrał pierwszą partię.

Kubot na początku drugiego seta miał dwie okazję na odebranie serwisu rywala. W kluczowym momencie Polak pośliznął się przy siatce (zdarzyło mu się to kilka razy w całym meczu). Przy stanie 4:5 rywal miał piłkę meczową przy serwisie Łukasza. Kubot zaczął w tym momencie serwować na najwyższym poziomie, wygrał swojego gema i od razu przełamał przeciwnika. Chwilę później, gdy podawał po seta, spisał się słabo. Przestał trafiać pierwszym podaniem i przegrał gema.

W tie breaku lubinianin kontynuował agresywną grę chodząc po każdej piłce do siatki. Skutecznie mijał go Hiszpan z Murcji. Prowadzenie przez całego tie breaka miał Almagro i przewagi nie wypuścił. Po forhendzie przy siatce zakończył spotkanie za drugą piłką meczową.

AEGON International, Eastbourne (Wielka Brytania)
ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 405 tys. dol.