• Ekstraliga 2018 - statystyki

  Ostatni z moich blogów, jak pisałem, będzie zawierał statystyki Ekstraligi według pokonanych rywali. Druga część to, jak zwykle, porównanie według pozycji, a na koniec wynotuję dodatkowo największe progresy i regresy w lidze indywidualnie oraz drużynowo. Z zestawienia wyłączyłem tych, którzy pojechali (…)

  Więcej

 • Nice 1. Liga Żużlowa - statystyki

  Nie udało się zrobić na piątek, ale przynajmniej jest w sobotę ;) Czas na 1. LŻ, tak jak w przypadku drugiej ligi wyniki będą tylko z mety, a później przedstawię porównanie zawodników. Ostatnia część to pola startowe, oczywiście bez czasów.Tak jak poprzednio, wyłączyłem z zestawienia zawodników, którzy (…)

  Więcej

 • 2. Liga Żużlowa 2018 - statystyki

  Na początku chciałem przeprosić za dłuższą nieobecność, ale kompletnie brakowało mi czasu, a chciałem teraz przedstawić drugą ligę, której nie miałem jeszcze policzonej. Już policzyłem, więc mogę zaczynać ;)Wyniki zarówno pierwszej, jak i drugiej ligi przedstawię tylko z mety, bo po prostu nie miałem (…)

  Więcej

 • Ekstraliga 2018 - starty

  Dzisiaj przedstawię najlepszych startowców w Ekstralidze. Dla każdego pola u siebie, na wyjeździe i łącznie wypisałem dziesięciu zawodników z najwyższymi średnimi, przy czym dodałem też liczbę biegów, w których wzięli oni udział (informacja w nawiasie). Przy takiej samej średniej wyżej jest zawodnik (…)

  Więcej

 • Ekstraliga 2018 - Leszno

  Ostatnia część, więc pora na najlepszych. A tymi okazali się żużlowcy Unii Leszno, którzy w pełni wywiązali się z roli murowanych faworytów sezonu i obronili tytuł. Wyłapałem tu kilka ciekawych rzeczy, więc zachęcam do uważnego czytania (chociaż wiem, że to może być trudno przy takim nagromadzeniu tekstu (…)

  Więcej

 • Ekstraliga 2018 - Gorzów

  Przedostatnia część omówienia drużyn skupia się na Stali Gorzów. Wydawało się, że drużyna jest trochę słabsza niż przed rokiem, ale ostatecznie udało się poprawić zeszłoroczne osiągnięcie. Przechodząc do rzeczy, na początek oczywiście porównanie pól. Pola startowe Toruń: 28-23-14-24 (24-19-20-26) Tarnów: (…)

  Więcej

 • Ekstraliga 2018 - Wrocław

  Na początku chciałbym przeprosić za obsuwę, ale się solidnie przeziębiłem i za bardzo nie miałem możliwości pisania ;) Ciągle mnie trzyma, więc może być trochę nielogiczności.Szósta część dotyczy oczywiście trzeciej drużyny roku 2018, którą była Sparta Wrocław. Medal zawsze cieszy, ale biorąc pod uwagę (…)

  Więcej

 • Ekstraliga 2018 - Częstochowa

  Już po meczu o trzecie miejsce, więc czas na drużynę przegraną. A jest to (niestety ;)) Włókniarz. Mimo nieudanych play-offów sezon na pewno na plus, ale mankamenty są, i to nie tak mało. Przejdźmy jednak do rzeczy:Pola startowe Tarnów: 43-27-16-4 (28-25-20-17) Wrocław: 35-25-18-12 (30-20-19-21) Toruń: (…)

  Więcej

 • Ekstraliga 2018 - Toruń

  Czwarta część jest poświęcona oczywiście Get Well Toruń. Torunianie mieli bardzo słabą pierwszą część sezonu, ale w drugiej weszli na właściwe tory i bardzo niewiele zabrakło im do play-offów. Powodów tej, bez wątpienia, porażki jest sporo i myślę, że kilka będzie widocznych również tutaj.Pola startowe (…)

  Więcej

 • Ekstraliga 2018 - Grudziądz

  W trzeciej części wybieramy się do Grudziądza. Tamtejszy GKM na pewno wiele sobie obiecywał po tym sezonie, ale bardzo słaba pierwsza część roku pozbawiła nadziei na fazę play-off. Tym niemniej końcówka w wykonaniu grudziądzan była znakomita i jest dobrym prognostykiem na sezon 2019.Pola startowe Częstochowa: (…)

  Więcej