Zwycięstwo Cracovii / Złamany nos Matusiaka

W ostatnim sparingu przed wyjazdem na zgrupowanie do Opalenicy Cracovia pokonała 4:2 drugoligowe Zagłębie Sosnowiec. Trener Pasów, Rafał Ulatowski podobnie, jak z Odrą Wodzisław Śląski dokonał przeglądu szerokiej kadry zespołu. Nieprzyjemnej kontuzji doznał Radosław Matusiak, który został kopnięty w twarz przez Tomasza Łuczywka i ma złamany nos.

Maciej Kmita

Środowy sparing rozgrywany był w podobnym wymiarze czasowym, co sobotni mecz z Odrą - grano 4x30 minut. Rafał Ulatowski, który na treningach ma do dyspozycji w sumie przeszło 30 zawodników, na mecz z Zagłębiem podzielił swój zespół na dwie różne "11", a i tak na boisku zabrakło chorych lub kontuzjowanych Michała Golińskiego, Mateusza Klicha, Łukasza Mierzejewskiego i Marcina Krzywickiego. W Pasach przez pierwsze 60 minut mógł zaprezentować się 20-letni Bartłomiej Pacuszka z Twente Enschede oraz po raz kolejny jego rówieśnik, Serb Milos Kosanović. Opiekun Cracovii nie chciał wskazać, który jest bliżej klubu: - Jeden z nich podobał mi się bardziej. Po historii z Korzymem nie chcę mówić, o którego chodzi.

Po pierwszej kwarcie Pasy prowadziły 2:0. Najpierw w 23. minucie Mariusz Sacha ograł w polu karnym Michała Skórskiego i pewnym strzałem pokonał Michała Bensza. Po chwili szybką wymianę podań między Sachą, a Aleksandru Suworowem sfinalizował Bartosz Ślusarski. W drugiej częście gry prowadzenie Cracovii podwyższył Sacha, dobijając uderzenie "Ślusarza". Pod koniec drugiej kwarty dwa ciosy zadali podopieczny Marka Chojnackiego. W 54. minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Adriana Pajączkowskiego Ślusarski skierował piłkę do własnej siatki, a 5 minut później pozostawiony bez opieki w polu karnym Sławomir Pach strzałem głową pokonał Łukasza Merdę. Wynik spotkania w trzeciej kwarcie ustalił Jakub Kaszuba celnym uderzeniem z obrębu pola karnego.

W 115. minucie nieprzyjemnego urazu doznał Radosław Matusiak. W walce o piłkę został kopnięty w twarz przez Tomasza Łuczywka i doznał złamania przegrody nosowej z przemieszczeniem. To oznacza, że przez kilka najbliższych dni będzie wyłączony z treningów.

Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 4:2 (2:0, 3:2)
1:0 - Sacha 24'
2:0 - Ślusarski 26'
3:0 - Sacha 37'
3:1 - Ślusarski (s.) 54'
3:2 - Pach 59'
4:2 - Kaszuba 70'

Cracovia Merda (61' Cabaj) - Sasin (61' Szeliga), Kosanović (61' Uszalewski), Polczak (61' Wasiluk), Pacuczka (61' Derbich) - Sacha (61' Pawlusiński), Radomski (61' Baran), Suworow (61' Moskała) - Ślusarski (61' W. Łuczak), Dudzic (61' Kaszuba), Kaliciak (61' Matusiak).

Zagłębie: Bensz - Strojek, Marek, Lilo, Kosakiewicz, Skórski, Lachowski, Pietrzak, Zajączkowski, Rabenda, Zioło, Mateusz Meisner. Grali również: Bebłowski, Balul, Białek, Madej, Ryndak, Demusiak, Łuczywek, Pach, Jaromin, Bielawski, Michał Meisner.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!