Zwycięstwo Cracovii / Złamany nos Matusiaka

W ostatnim sparingu przed wyjazdem na zgrupowanie do Opalenicy Cracovia pokonała 4:2 drugoligowe Zagłębie Sosnowiec. Trener Pasów, Rafał Ulatowski podobnie, jak z Odrą Wodzisław Śląski dokonał przeglądu szerokiej kadry zespołu. Nieprzyjemnej kontuzji doznał Radosław Matusiak, który został kopnięty w twarz przez Tomasza Łuczywka i ma złamany nos.

Maciej Kmita

Środowy sparing rozgrywany był w podobnym wymiarze czasowym, co sobotni mecz z Odrą - grano 4x30 minut. Rafał Ulatowski, który na treningach ma do dyspozycji w sumie przeszło 30 zawodników, na mecz z Zagłębiem podzielił swój zespół na dwie różne "11", a i tak na boisku zabrakło chorych lub kontuzjowanych Michała Golińskiego, Mateusza Klicha, Łukasza Mierzejewskiego i Marcina Krzywickiego. W Pasach przez pierwsze 60 minut mógł zaprezentować się 20-letni Bartłomiej Pacuszka z Twente Enschede oraz po raz kolejny jego rówieśnik, Serb Milos Kosanović. Opiekun Cracovii nie chciał wskazać, który jest bliżej klubu: - Jeden z nich podobał mi się bardziej. Po historii z Korzymem nie chcę mówić, o którego chodzi.

Po pierwszej kwarcie Pasy prowadziły 2:0. Najpierw w 23. minucie Mariusz Sacha ograł w polu karnym Michała Skórskiego i pewnym strzałem pokonał Michała Bensza. Po chwili szybką wymianę podań między Sachą, a Aleksandru Suworowem sfinalizował Bartosz Ślusarski. W drugiej częście gry prowadzenie Cracovii podwyższył Sacha, dobijając uderzenie "Ślusarza". Pod koniec drugiej kwarty dwa ciosy zadali podopieczny Marka Chojnackiego. W 54. minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Adriana Pajączkowskiego Ślusarski skierował piłkę do własnej siatki, a 5 minut później pozostawiony bez opieki w polu karnym Sławomir Pach strzałem głową pokonał Łukasza Merdę. Wynik spotkania w trzeciej kwarcie ustalił Jakub Kaszuba celnym uderzeniem z obrębu pola karnego.

W 115. minucie nieprzyjemnego urazu doznał Radosław Matusiak. W walce o piłkę został kopnięty w twarz przez Tomasza Łuczywka i doznał złamania przegrody nosowej z przemieszczeniem. To oznacza, że przez kilka najbliższych dni będzie wyłączony z treningów.

Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 4:2 (2:0, 3:2)
1:0 - Sacha 24'
2:0 - Ślusarski 26'
3:0 - Sacha 37'
3:1 - Ślusarski (s.) 54'
3:2 - Pach 59'
4:2 - Kaszuba 70'

Cracovia Merda (61' Cabaj) - Sasin (61' Szeliga), Kosanović (61' Uszalewski), Polczak (61' Wasiluk), Pacuczka (61' Derbich) - Sacha (61' Pawlusiński), Radomski (61' Baran), Suworow (61' Moskała) - Ślusarski (61' W. Łuczak), Dudzic (61' Kaszuba), Kaliciak (61' Matusiak).

Zagłębie: Bensz - Strojek, Marek, Lilo, Kosakiewicz, Skórski, Lachowski, Pietrzak, Zajączkowski, Rabenda, Zioło, Mateusz Meisner. Grali również: Bebłowski, Balul, Białek, Madej, Ryndak, Demusiak, Łuczywek, Pach, Jaromin, Bielawski, Michał Meisner.