Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • miecz został fanem Jacob Thorssell

 • miecz napisał/a komentarz do Myszka Miki lepsza od Gwiazd - relacja z meczu King's Lynn Stars - SPAR Falubaz Zielona Góra

  skoro piszesz o tym to znaczy że promujesz również ten klub, więc senatorowi to się udaje. Czy źle czy dobrze warto że "piszą o nas" - dziwię się że nie znasz tej dewizy w reklamie. Powodzenia w dalszych analizach.

 • miecz napisał/a komentarz do Unibax Toruń wycofa się z Ekstraligi? "To nie są żarty"

  Gdybyś kilka razy wybrał się na mecz po kilkaset kilometrów, wziąłbyś choć raz na finał specjalnie urlop a klub bez ważnej przyczyny oddałby mecz walkowerem też byś uważał że wszystko było w porządku? Ja chciałem pooglądać biegi z udziałem nawet tych zawodników którzy byli. Mecz mógł się odbyć, a ja byłbym usatysfakcjonowany nawet nikłą porażką, ale oglądałbym mecz, bo po to wziąłem urlop. To nie był kaprys pogody, złego stanu toru ale brak ducha sportu i brak poważnego traktowania kibiców. Zawodnicy z Torunia chcieli jeździć.

 • miecz napisał/a komentarz do Unibax Toruń wycofa się z Ekstraligi? "To nie są żarty"

  A jakim prawem Klub z Torunia narzucił kibicom że sami muszą pokryć koszty dojazdów do Zielonej Góry na mecz? A jakim prawem Klub z Torunia działał na szkodę spółki z Zielonej Góry oddając walkowera, nie realizując podpisanych umów sponsorskich odpychając ewentualnych przyszłych sponsorów itp.? Odpowiedzi na te pytania od pana Kurzawskiego nie usłyszeliśmy. Jeśli będzie upadłość klubu to sami sobie jesteście winni bo myśleliście że 200 tys. załatwi sprawę i będziecie się śmiać w oczy wszystkim fanom żużla w Polsce. Dosyć już waszych machlojek! My kibice z Torunia przełkniemy gorzką pigułkę. Poszukamy bardziej uczciwych ludzi do kierowania spółką. W końcu uderzcie się w pierś i przeproście za te wszystkie Wasze zagrywki.

 • miecz napisał/a komentarz do Unibax Toruń chce... złotego medalu!

  Czy Wy to nie czujecie o co chodzi - o pieniądze, nie o złoto!!! Jeżeli będą dobierać się zbyt mocno do skóry (degradacja, za duże pieniądze na odszkodowanie itp.) to będzie odwołanie ZASADNE wg. prawa, a gdy to nie pomoże skończy się w sądzie w procesie cywilnym, gdzie prawo będzie po stronie Unibaxu i nie będą musieli zapłacić kary i SE i Falubazowi. Panowie z SE zróbcie coś, bo źle się to skończy dla żużla w całej Polsce. Taki klub bez honoru - przynajmniej z takimi władzami i głównym sponsorem nie może tak dalej funkcjonować!!!

 • miecz napisał/a komentarz do Jacek Gajewski dla SportoweFakty.pl: Gdybym pracował w Unibaksie, mecz by się odbył

  To nie było pod wpływem emocji tylko z premedytacją zaplanowane. Było sporo czasu, żeby ochłonąć i przemyśleć jakie mogą być konsekwencje. Jeżeli będą tylko finansowe bez spadku z ligi to za rok Torunianie zbudują skład na mistrza i będą się śmiać, że dobry dowcip zrobili rok temu nie przystępując do rozegrania finału (pieniądze na kary znajdą się przy tak bogatym sponsorze). A precedens może posłużyć w przyszłości do następnych kombinacji - aż strach myśleć co jeszcze można nowego wymyślić mając grubą kasę.

 • miecz napisał/a komentarz do Sławomir Kryjom: Przekazałem decyzję rady nadzorczej i zawodnicy się spakowali

  Bardzo rozważny głos. Podpisuję się pod nim.

 • miecz otrzymał brązowy medal w kategorii Komentator Dnia

 • miecz napisał/a komentarz do Mateusz Kurzawski: Chcieliśmy odjechać mecz w równych siłach w duchu fair-play

  Ten Pan chyba zagubił się doszczętnie i nie wie co to znaczy fair-play. Czy to jest fair-play gdy "zabiera się zabawki i idzie do domu" gdy kibice czekają - wydali pieniądze nie tylko na bilety, ale również na przyjazd i to z daleka, sponsorzy, widzowie przy telewizorach, gospodarze, którzy włożyli tyle wysiłku w przygotowanie finału itp. Może trzeba było czekać aż do wyleczenia kontuzji również Holdera, czyli do następnego sezonu. A gdzie jest napisane że pojedynek mają rozegrać 2 równe drużyny? A może poczekać kiedy zawodnicy bez formy zaczną lepiej jechać? A może gdy będą mieli lepiej dopasowany sprzęt itp. Już dawno nie słyszałem tak prymitywnego wytłumaczenia człowieka na tak wysokim stanowisku, mający taką władzę. Ale widać brakuje konkretnej argumentacji, a coś trzeba powiedzieć i dlatego słyszymy takie dziwne wypowiedzi. Tylko człowiek któremu brak obiektywizmu i dobrej woli może przyjąć takie tłumaczenia. Uważam, że tylko bardzo surowe kary degradacji i finansowe dla Unibaksu mogą ukrócić w przyszłości powtórkę takiego podejścia tego czy innego klubu do każdych zawodów.

 • miecz napisał/a komentarz do Prezydent Torunia czeka na wyjaśnienia Unibaksu

  A co liczyć w Unibaksie nie umieją i nie potrafią przypasować za nieobecnego zawodnika innego z odpowiednim KSM-em? A może błąd w wybieraniu odpowiednich zawodników na początku sezonu tak, aby pasował KSM.

 • miecz napisał/a komentarz do Prezydent Torunia czeka na wyjaśnienia Unibaksu

  To wobec tego klub nie powinien mieć w nazwie Toruń. Jeśli ma to Pan Prezydent "też jest na tapecie bo jest zwierzchnikiem tego miasta i nazwy" - albo niech w ogóle nie wypowiada się.

 • miecz napisał/a komentarz do Prezydent Torunia czeka na wyjaśnienia Unibaksu

  Wstyd Panie Prezydencie, że nie zdobył się Pan na przeprosiny wszystkich ludzi zainteresowanych i "wystawionych do wiatru" (kibiców, sponsorów, działaczy żużlowych, oglądających transmisję telewizyjną itp.) - obojętnie jakie byłoby wytłumaczenie ze strony klubu z Torunia. W ten sposób wizerunek Torunia jako miasta, które Pan reprezentuje bardzo na tym stracił.

 • miecz napisał/a komentarz do Gollob nie pojedzie w półfinale DPŚ!

  Czy Wy nie "kumacie"? To nie plecy a tor po opadach jest taki, że Tomek nie pojedzie dobrze. On nie lubi ciężkich torów, co nie raz pokazał w naszej lidze i kilka razy w GP. Nie dajcie się nabrać na kontuzję. A Dudek na ciężkich i przyczepnych torach jeździ w miarę dobrze dlatego taka decyzja. Kontuzję kręgosłupa odczuwa się na ciężkich torach - to fakt, ale główna przyczyna to jakość toru. Szkoda, że kibicom się "mydli oczy".

 • miecz napisał/a komentarz do Władysław Komarnicki: Na miejscu Dowhana i Jankowskiego usiadłbym w sektorze z kibicami

  Do FAN SPEEDWAY. Kiedyś też były spory a potrafiliśmy obok siebie siedzieć. Dziś np. w Lesznie siadam wraz z kibicami Falubazu między kibicami Unii i jest wszystko OK. To zależy od kultury i nas jak się zachowujemy. A bezpieczeństwo tworzymy MY - KIBICE. Jeśli nie będziemy napiętnować sąsiadów, zwłaszcza swojej drużyny że źle kibicują, dokonując wandalizmu i śpiewając wulgarne przyśpiewki to zawsze będzie żle. Przecież większość z nas kibiców to porządni ludzie. Dlaczego nie umiemy zapanować nad mniejszością, lub tylko pojedynczymi wandalami. Dlaczego jesteśmy solidarni w złym? Dlaczego dzukamy też odwetu? To nie doprowadzi do normalizacji na stadionach.

 • miecz napisał/a komentarz do Władysław Komarnicki: Na miejscu Dowhana i Jankowskiego usiadłbym w sektorze z kibicami

  Jestem księdzem. Od kilkudziesięciu lat kibicem żużla. Od wielu lat jak tylko miałem czas byłem na meczach na różnych stadionach. Choć jestem od urodzenia zielonogórzaninem i na stałe mam zameldowanie w Zielonej Górze to jednak zamieszkiwałem w różnych parafiach w naszym województwie. Byłem przez 12 lat w Gorzowie lub okolicy i chodziłem na różne mecze w Gorzowie, kibicując Falubazow, ale też i też pojedynczym żużlowcom Stali, których znałem osobiście a nawet uczyłem w szkole. Problem powstał kilka lat temu, kiedy chciałem z kibicami Stali a moimi parafianami obejrzeć mecz z Falubazem. Jednego roku mi się udało, choć wpuszczający chciał abym zasiadł na trybunie z zielonogórzanami pomimo wykupionego biletu na sektor gospodarzy (chciałem obejrzeć mecz ze znajomymi). Niestety kolejnym razem kiedy kupowałem bilet i okazałem dowód i zameldowanie (nie zamieszkiwanie - bo to jest na terenie byłego województwa gorzowskiego) biletu mi nie sprzedano (podobnie jak wczoraj opisany incydent w Gazecie Lubuskiej i na internecie). Interweniowałem w klubie Stali Gorzów i u Prezesa Pana Władysława Komarnickiego pisząc obszerny list i żadnej odpowiedzi nie otrzymałem. Od tego czasu nie bywam już na stadionie w Gorzowie choć chętnie bym poszedł, bo nie chcę przeżywać przykrości przy zakupie biletu. Nadmienię, że na innych stadionach bywam np. w Lesznie i z moja rodziną bez przeszkód oglądamy mecze kibicując swoim drużynom. Panowie Prezesi Stali Gorzów. Jeśli nie zmienicie podejścia do sprzedawania biletów i do akceptowania fanów przyjezdnych drużyn w godziwy sposób, a przy tym nie będziecie wyłapywać faktycznych chuliganów niezależnie jakiej drużynie kibicują (nawet swoich) to skończy się to kompromitacją i brakiem dużej publiczności lubiącej autentycznie zawody żużlowe. Proszę to przemyśleć! Mimo komplikacji życzę spokojnych derbów. Ja zasiądę przed telewizorem razem z gorzowianinem, który jest fanem Stali. Postanowiliśmy nie uczestniczyć w zawodach na stadionie, mając nadzieję na zmianę w podejściu do autentycznych choć spokojnych kibiców obu drużyn.

 • miecz otrzymał brązowy medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • miecz otrzymał brązowy medal w kategorii Guru Dnia

 • miecz napisał/a komentarz do Rafał Dobrucki: Szacunek dla Andreasa

  Myślę, że niektórzy kibice, a zwłaszcza "krzyżacy" zapomnieli jak na koniec sezonu w ostatnim biegu jechał Sulliwan - w jakim był stanie i jak wielki miał ból, a mimo wszystko pojechał i to jak! Mógł przeciez przez swoją kontuzję stworzyć niebezpieczną sytuację na torze. Sam zadecydował, ze pojedzie a lekarz tylko przyjął to do wiadomości i podpisał zdolność zawodnika do jazdy. Dlatego dziwię się kibicom, że w jeździe Jonsona po wypadku widzą problem. Sam zawodnik najlepiej wie jak się czuje i czy może jechać. Przecież nie jest zabójcą ani samobójcą.

 • miecz napisał/a komentarz do Jacek Gajewski dla SportoweFakty.pl: Wardowi powinien pomóc psycholog

  To nie psycholog pomoże Mu. Trzeba aby rodzice od podstaw jeszcze raz rozpoczeli wychowanie Jego, albo rozpoczeli weryfikacje tego co złe. Ustawienie "w głowie" rozpoczyna się już w dzieciństwie.

 • miecz napisał/a komentarz do Robert Dowhan: Liczyłem, że nie pojawi się zapis o KSM

  PROPOZYCJA KSM FUTURYSTYCZNA. Żeby wykorzystać maksymalny Ksm na poziomie 40 trzeba przyjąć następujący skład Jonsson Protasiewicz, Hampel, Gollob, Jabłoński K, Sówka i junior z 2,5 KSM-em. Trochę bez ducha "FALUBAZU" ale warto i o takiej opcji wiedzieć i ewentualnie przedyskutować. No to do roboty - zastrzelcie mnie!

 • miecz napisał/a komentarz do Stal Gorzów - Azoty Tauron Tarnów 47:42 (wynik)

  Kolejny raz sędzia drukuje wynik. Nie pierwszy raz zawodnik w Gorzowie przekracza linię wewnętrzna. Ale tyum razem sedzia miał "wzgląd" na gospodarzy. Ale trzeba przyznac że ilość biegów podczas których gorzowianie byli na czele imponuje. Do dzisiaj tor gorzowski nie jest odczarowaqny dla zawodników......

 • miecz napisał/a komentarz do Krzysztof Orzeł o torze w Gorzowie: Regulaminowo w każdym z przypadków

  Wielu kibiców chce igrzysk, tylko przypomnijcie sobie co po wypadku robicie: współczucia, zbieranie pieniędzy na leczenie kontuzji zawodników, albo i kupno kwiatów i koszulek.... gdy dochodzi do tragedii. W sporcie żużlowym było jest i będzie ryzyko, ale wyeliminujmy je do minimum przynajmniej przygotowując bezpieczny tor.

 • miecz napisał/a komentarz do Krzysztof Orzeł o torze w Gorzowie: Regulaminowo w każdym z przypadków

  Regulaminowo a bezpiecznie to dwie różne kwestie. Regulamin nie zawsze idzie w parze z bezpieczeństwem i zdrowum rozsądkiem. Chciałbym aby ci od których zależy przygotowanie toru sami kiedyś wsiedli na motocykl i potem się wypowiadali o przygotowaniu toru. Wystarczy przejrzeć filmy z meczy w Gorzowie przez ostatnie dwa lata, a zwłaszcza pierwsze biegi, aby dojść do wniosku, że tor był regulaminowy tylko zawodnicy w dziwny sposób nie umieli jeździć i przewracali się a prędkości uzyskiwane nie pozwalały na płynną jazdę. Dlatego jeżeli mówi się, że bezpieczeństwo zawodników jest najważniejsze to myślę że ktoś tu mówi nieprawde. Będę wulgarny, ale ocenię to tak "po trupach do celu". Niestety kilka drużyn ekstraligowych wyznaje taką zasade. A szkoda, bo zdrowie jest w niebezpieczeństwie i widowisko na tym traci.

 • miecz napisał/a komentarz do Robert Jagiełowicz dla SportoweFakty.pl: Nazwać słup imieniem prezesa

  Tłumaczenie jak w PRL-u. Cieszmy się że wogóle coś jest, bo mogłoby nie być nic. A poprawki - to normalka! Nie - jeszcze raz nie !!! To naganne, aby pieniądze wydawać na naprawy. Najgorszą rzeczą jest to że plan rozbudowy powinien być od razu doskonały i dopiero realizowany w etapach gdy są na to pieniądze. Ale kompleksowo plan powinien być od razu idealny. A to że w Polsce są takie lub podobne sytuacje budowlane spartaczone czy niedokńczone to nie powinno nas obchodzić i nie ma się czym chwalić ani zasłaniać. Gdy ktoś takie argumenty wysuwa jako małe usprawiedliwienie to się kompromituje i należy takiego człowieka zmienic na bardziej kompetentnego. Wybór wykonawcy - to następny problem, który nie będę rozwijał - ale przydałoby się i o tym napisać czy dać więcej za solidną pracę czy mniej za partactwo i późniejsze naprawy.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.