Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Marcin Kleinowski napisał/a komentarz do PGE Ekstraliga. Mecz we Wrocławiu odwołany. Prezes truly.work Stali czuje się oszukany przez Betard Spartę

  Pytanie kto z Ekstraligi podjął taką decyzje ? Jak to formalnie wygląda ? Cała sprawa może bardzo wizerunkowo uderzyć w Pana Stępniewskiego, w przeszłości silnie związanego z klubem z Torunia. Jest to temat do podrążenia dla dziennikarzy śledczych.

 • Marcin Kleinowski napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Pola startowe są chyba nierowne, albo preferowana jest jazda po wewnętrznej. Zwycięstwa prawie wyłącznie z pola A oraz B. Z pól C i D zazwyczaj 0 lub 1 zawodnicy dopisują.

 • Marcin Kleinowski

  Pola startowe chyba są bardzo nierówne, albo trzyma wewnętrzna. Prawie wszystkie wygrane z pola A lub B. Z pól C i D zazwyczaj zawodnicy przywożą 1 lub 0.

 • Marcin Kleinowski napisał/a komentarz do Wojciech Ogonowski. Tropem Wilka: Rezerwowi na start! Kogoś poniosła fantazja (felieton)

  Wbrew pozorom takie rozwiązanie ma troche sens. Jeżeli taki zawodnik ma też otrzymać medal to powinien wystartować przynajmniej jeden raz, tak aby przynajmniej teoretycznie miał wkład w dorobek drużyny. Zawodnik będzie też wiedział, że nie jedzie na imprezę w charakterze widza.

 • Marcin Kleinowski napisał/a komentarz do Jest decyzja Włókniarza w sprawie PGE Ekstraligi!

  Jedno jest pewne. Po tej decyzji okres transferowy może być dużo ciekawszy. Zastanawiam się jak zachowa się Leon Madsen ( w Grudziądzu nazwyany przez wielu Leonem Zdradsenem).

 • Marcin Kleinowski napisał/a komentarz do Adam Skórnicki nie będzie menedżerem Fogo Unii Leszno

  Szanse na pozostanie Pedersena w Lesznie rosną

 • Marcin Kleinowski napisał/a komentarz do Karuzela kręci się w najlepsze. To będzie nerwowy okres transferowy?

  Obawiam się, że to będzie nudny okres transferowy, a największe emcje może wprowadzić przepis o ograniczeniu liczby lig, w której zawodnik może startować. Przepisy nie mogą działać wstecz, więc jeżeli wejdą z początkiem listopada, to może to być dla wielu zawodników, a zwłaszcza liderów, argument żeby podpisać kontrakt z dotychczasowym klubem.
  Zróbmy szybko mały przegląd:
  We Wrocławiu podobno nikogo nie szukają, chyba, że na rezerwę.
  W Gorzowie szukali zawodnika zagranicznego i chyba najlepszą realną i nie wykorzystaną dodtąd opcją jest Leon Madsen, ale możliwe, że zabraknie miejsca dla jednego z dotychczasowych zawodników zagranicznych tej drużyny, a z braku lepszej alternatywy zostanie tak jak jest.
  W Toruniu zapewne zabraknie miejsca dla Gomólskiego, który pasowałby do Tarnowa. Anioły prawdopodobnie zostaną królami polowania na młodzieżowca.
  Zielona Góra będzie chciała utrzymać skład. Dudek i Doyle będą oczekiwać sporej podwyżki. Jakąś podwyżkę zapenwe dostał Protasiewicz, a i Karpowowi prawdopodobnie coś więcej zgodnie z kontraktem się należy. Zabraknie pewnie miejsca dla Pieszczka, chyba że odejdzie Jakrek Hampel.Jedynie w przypadku tego ostatniego klub może szukać oszczędności na kontrakcie. Trzeba jeszcze pamiętać, że umowa kończy się Zgardzińskiemu.
  W przypadku Grudziądza zmiany też mogą nie być wielkie. Odejdzie Ljung. Ze względu na budżet i dostępność zawodników pole manewru jest ograniczone. Podejrzewam, że pozostanie przynajmniej jeden zawodnik z dwójki Gollob, Okoniewski, zwłaszcza że na Pana Tomka popyt po ostatnim meczu w Łodzi radykalnie spadł. GKM będzie szukał juniora, ale pewnie będzie musiał się zadowolić tym co zostanie po kontraktach podpisanych przez Toruń i Zieloną Górę.
  Jeżeli w Lesznie zostanie Sajfutdinow i Pedersen, to też radykalnych zmian nie będzie, chyba że odejdzie Zengota. Pedersen ma podpisany kontrakt jeszcze na rok, a po tym co pokazał w tym sezonie i kontuzji, której się nabawił jest mało prawdopodobne, że jakiś inny klub w Ekstralidze zaproponuje mu umowę na poziomie chociażby zbliżonym do tego co ma w Lesznie. Nowy kontrakt już podpisał Musielak.
  Najciekawiej może być w Rybniku i Tarnowie, jednak ze względu na ograniczenia finansowa jakiś spektakularnych transferów raczej nie będzie. Fircke i Łaguta dostali podwyżki, pewnie zostanie w Rybniku też Holta i Szombierski. Kontrakt podpisał Woryna.

 • Marcin Kleinowski otrzymał brązowy medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • Marcin Kleinowski napisał/a komentarz do Fredrik Lindgren może trafić do Ekstraligi. Są zainteresowani

  Widać, że włodarze Grudziądzkiego klubu mądrze szukają. Zresztą w ostatnich sezonach mieli dobre pomysły np. chęć zakontraktowania Madsena czy Grigorija Łaguty, niestety ograniczenia finansowe są jakie są. Grudziądza raczej nie będzie stać na zakontraktowanie "ekstraligowej armaty", a utrzymanie budżetu na tegorocznym poziomie będzie dużym sukcesem zarządu i pracowników klubu. Nie widać również żeby zbyt wielu zawodników tej klasy szukało nowego klubu. W Ekstarlidze pozostanie zapewne Tarnów, więc janusz Kołodziej zapewne nie zmieni klubu (chyba, że Azoty wycofają się ze sponsoringu). Nawet gdyby np. Sajfuninow czy Dudek nie dogadali się z obecnymi pracodawcami (w co raczej nie wierzę) to tanio na pewno nie będzie.
  Pozostaje więc jedynie szukać zawodników, ktorzy zaskoczy formą w nowym sezonie i są możliwi do pozyskania za rozsądne pieniądze. Prawdopodobnie pozostaje więc jazda szóstką seniorów. Byłbym goprącym zwolennikem pozostania Okoniewskiego, który zaliczył dobry sezon i dał więcej klubowi na torze niż Tomasz Gollob (może poza meczem z Zieloną Górą). Pieszczek i Kildemanda chyba preferują twardsze tory więc w Grudziądzy mogliby się odnaleźć - zdobyczy na poziomie 8-10 punktów są realne. Liczyłbym też na odbudowanie się Kildemanta w nowym sezonie.Inną opcją mogą być Lingren, Kylmaekorpi czy Lebiediew. Łotysz to wielki talent, ale chyba w pierwszym sezonie w Ekstralidze nie wybiłby się na lidera zespołu. Tomasz Gollob też jest jakąś opcją, ale za duże niższe niż dotychczas pieniądze. Przykłądowo do składu dopiąć Okoniewskiego, Pieszczka i Kildemanda (lub Lingrena albo Kylmaekorpiego) i jest szansa, że któryś wystrzeli z formą (tzn. 8-10 punktów u siebie i 7-8 na wyjeździe) W razie kontuzji jest też solidny zmiennik i nie trzeba drżeć o wynik na własnym torze. Zostaną też jakieś pieniądze na juniora. Plan zakładałby wygranie wszystkich meczów u siebie, robienie około 40 punktów na wyjazdach i zebranie kilku bonusów, a przy odbrobinie szczęścia może jakieś jedno zwycięztwo na wyjeździe.

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.