WTA Strasburg: Tytuł jedzie do Hiszpanii

Ponad dwie i pół godziny trwał finał turnieju WTA w Strasburgu (z pulą nagród 195 tys. dol.). Tyle czasu do pokonania Słowenki Katariny Srebotnik potrzebowała Anabel Medina Garrigues z Hiszpanii.

Jarosław Kowal

Spotkanie trwało dokładnie 2 godziny i trzydzieści dwie minuty. Przez pierwsze dwa sety toczyła się niezwykle zacięta, wyrównana walka. W trzecim Srebotnik zaczęła się gubić i seryjnie popełniać błędy, w końcu nie ugrała nawet gema, a ze swojego ósmego tytułu w karierze mogła cieszyć się Anabel Medina Garrigues.

Dzięki zwycięstwu Hiszpanka zainkasuje 28 tysięcy dolarów, a do swojego rankingu dopisze 140 punktów. Pokonana Srebotnik otrzyma 15 tysięcy oraz 100 rankingowych oczek.

Wynik finału:

Anabel Medina Garrigues (Hiszpania, 6) - Katarina Srebotnik (Słowenia, 5) 4:6, 7:6(4), 6:0