Kryzys? Sukcesy? - Biathlon

autor: Marcinspeedya | 2012-01-12, 15:08 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Dzisiaj mój blog poświęcam Biathlonowi.
Czy nasz męski biathlon przechodzi kryzys? Odpowiedź jest prosta. Tak! Warto obejrzeć wyniki Tomka Sikory , Krzysia Pływaczyka czy Łukasz Szczurka.
Nasi biathloniści są w fatalnej w formie.
Tomek Sikora pierwszy raz od kilku lat nei wystartował w biegu masowym, ba rzadko startuje w biegu pościgowym(najlepsza 60 sprintu).
O Pływaczyku czy Szczurku się nie wypowiem bo aż żal słów na to co pokazują. Czy nasi biathloniści wyjdą z kryzysu? Trudno powiedzieć...
Tomek Sikora zapewne po Sochi skończy karierę a zastępców jego nie widać.


Zapewne powodem do dumy są nasze biathlonistki.
Krystyna Pałka jest obecnie w 20 klasyfikacji generalnej. Cały czas plasuje się w czołowej 30 PŚ. Wyjątkiem jest wczorajszy bieg indywidualny.
Agnieszka Cyl początek miałą dobry. Niestety kłopoty zdrowotne zepsuły jej starty w Oberhofie i Novym Meście.
Reszta polskich biathlonistek to Nowakowska, Hojnisz, Gwizdoń, Bobak, Pitoń. Więc trzeba powiedzieć że mamy ogromną kadrę. I praktycznie każda z nich punktuje w zawodach czy to PŚ czy IBU.
To że nasze biathlonistki są znakomite można uznać wyniki sztafety.
Bodajże 3 lata temu zajęły w niej 3 miejsce. Tak więc trzymajmy kciuki za panó by zdobyli formę i za panie by ich wyniki stały się jeszcze lepsze.

Pozdrawiam , Marcin

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
Magilla

Myślę, że biathlon zszedł na psy w Polsce (tak, jak biegi narciarskie, po za Justyną oczywiście). Justyna w wywiadzie dla "PS" powiedziała wiele gorzkich słów pod adresem PZN i Tajnera. Gość zajmuje się już tylko Stochem i resztą nielotów, buduje skocznie za dziesiątki milionów złotych, a nie ma w Polsce 5 km równego asfaltu, żeby mogli na nim w lecie trenować i biathloniści i biegacze. Po za tym Justyna zwróciła uwagę, że trenuje na Białorusi. A dlaczego na Mazurach Garbatych, gdzie mieszkam, w regionie zielonych płuc Polski, krainie ekologów i zielonych nie ma ani jednego ośrodka sportowego dla biegaczy narciarskich i biathlonistów? Nie ma kwalifikowanych i przygotowanych tras dla zawodowców i amatorów? Aż się prosi, żeby takie ośrodki na Mazurach, Warmii i Podlasiu powstały. To jest właśnie przyczyna zapaści biathlonu i biegów narciarskich w Polsce. Brak porządnej bazy treningowej w różnych częściach Polski. Życzę naszym biathlonistom (-kom) i biegaczom (-kom) narciarskim jak najlepszych wyników sportowych na arenach w kraju i za granicą. Powodzenia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
buster1

Ciężko będzie. Dwa lata temu on i Bjoerndalen byli najlepszymi biegaczami w PŚ a teraz słabiutki bieg Tomka.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Nie interesuje się zbytnio biathlonem, ale zauwazyłem, że rzeczywiście w mediach bardzo mało w tym sezonie jest o Sikorze. Szkoda, bo często miał chłopak pecha na waznych imprezach. Ciekawe czy będzie...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Liverpoolczyk

Nie interesuje się zbytnio biathlonem, ale zauwazyłem, że rzeczywiście w mediach bardzo mało w tym sezonie jest o Sikorze. Szkoda, bo często miał chłopak pecha na waznych imprezach. Ciekawe czy będzie miał jeszcze mobilizację w Sochi

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

ostatnia odpowiedź: 12 stycznia 2012 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.