Przewidywanie okienka transferowe w żużlu. cz.1

autor: Marcinspeedya | 2013-11-03, 19:43 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Tak jak w tytule postaram się przewidzieć te najważniejsze ruchy transferowe klubów żużlowych w tym sezonie.
Zacznijmy od mistrza, czyli Falubazu.
Jeśli nie wypali z Patrykiem Dudkiem(w co szczerze wierzę) miejsce zajmie prawdopodobnie Grzegorz Walasek. Grzesiu ponoć zawiesił negocjacje z Włókniarzem i obecnie negocjuje z Falubazem i Wybrzeżem. Nie wiem ile w tym prawdy, ale brzmi wiarygodnie.
Ważną sprawą dla Falubazu będzie niewątpliwie sprawa Loktajeva z polskim obywatelstwem. Jeśli Sasza dostanie takie obywatelstwo to Falubaz będzie szukać kolejnego seniora do wzmocnienia, bo wątpie, by klub z Zielonej Góry stawiałem na Jensena. Tak więc przewidywany skład : Hampel, Walasek, Jonsson,Protasiewicz, Jensen(?), Loktajev, Strzelec(Zgardziński)

Kolejny zespół, który wziąłem pod lupę to Unibax Toruń.
Tutaj zostaje trzon drużyny, czyli Ward, Gollob, Holder i Miedziński. Kto będzie piątym seniorem? Sądzę, że Unibax chce za wszelką cenę osłabić Falubaz, dlatego ściągną do swojego klubu Patryka Dudka. Na juniorkę klub z Torunia ściągnie Oskara Fajfera, który będzie pełnić parę z Przedpełskim.

Włókniarz Częstochowa będzie miało w tym okresie wiele pracy.
Grisza, Jepsen Jensen, Szombierski, Czaja i reszta juniorów na 100% zostają. Nie wiadomo co z resztą zespołu. Jeśli jest prawdą informacja Speedway Studio o Krzysiu Buczkowskim w Włókniarzu to mamy kolejnego zawodnika. Pozostaje dwójka.
Rune Holta jest bliski podpisania kontraktu z Włókniarzem, więc mamy praktycznie czwartego seniora w składzie. I teraz najcięższa informacja. Czy Emil Sajfutdinow zostanie, czy zasili klub z Leszna? Leszno oferuję wielką kasę Emilowi i tam pewnie będziemy oglądać Emila w przyszłym sezonie. Kto za Emila? Najczęściej padają nazwiska Vaculika i A.Łaguty. Czy Vaculik byłby w stanie zastąpić Sajfutdinowa? Szczerze wątpie. Czy Artiom byłby wstanie zastąpić swojego rodaka? Może tak, może nie. Jest to żużlowiec zagadka. Wygląda więc ,że będzie wyglądać to tak : Grisza, JJ, Holta, Buczkowski, ?, Czaja, Łęgowik

Ostatnim zespołem, który wziąłem dziś pod lupę jest Stal Gorzów.
Zostaje Kasprzak, Iversen, Sundstroem oraz juniorzy. Przedłużyc kontrakt powinien Gapiński. W piątek kontrakt podpisze Matej Zagar co będzie dosyć poważnym wzmocnieniem klubu z Gorzowa. Poza Zagarem do klubu ma dołączyć też Peter Kildemand. Skład będzie wyglądać następująco : Kasprzak, Gapiński, Iversen, Zagar, Kildemand, Zmarzlik, Cyfer.

Na dziś to tyle. Kolejne cztery zespoły opiszę jutro bądź pojutrze. Zachęcam do komentowania i wyrażania swoich zdań i uwag. 

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.