Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • alutek napisał/a komentarz do Nokaut! Robert Lewandowski nie dał szans legendom

  Trochę mnie dziwi że nikt nie rozważył nawet umieszczenia w takim zacnym gronie Józefa Młynarczyka. Przecież jego osiągnięcia to: z reprezentacją 3 miejsce na MŚ82 i 1/8 w MŚ86, natomiast klubowe to 2x Mistrz Polski (81, 83) z Widzewem Łódź i półfinał PE (dziś LM) w 1983, 2x Mistrz Portugalii (86, 88) z FC Porto, Puchar Portugalii 88, PE (dziś LM) w 1987, Superpuchar Europy w 1987 i Puchar Interkontynentalny w 1987 r. Po za tym gdyby nie jego interwencje podczas eliminacji do mundiali to reprezentacja tam by nie zagrała i Boniek nie miał by tego triumfu że jest dziś rozważanie który piłkarz jest najlepszy czy Lewandowski czy Boniek? To przykre że wciąż się zapomina o bramkarzach, że to też piłkarze, szczególnie że polscy bramkarze są wysoko cenieni na świecie, a Młynarczyk był uważany za jednego z najlepszych bramkarzy na świecie swego okresu gry w piłkę.

 • alutek napisał/a komentarz do La Liga. Brat Sergio Ramosa uderza w Real. "Królewscy" wytypowali następcę swojej legendy

  Najlepiej jakby Ramos poszedł do Bayernu, a Alba do Realu. Po takiej zamianie było by widać jaki zespół zrobił lepszy interes. Obstawiam że był by to Bayern.

 • alutek napisał/a komentarz do Serie A. Wojna! SSC Napoli pozwało Arkadiusza Milika! Sprawa jest w sądzie

  @The Special One: To jest śmieszny argument jaki przytoczyłeś. Klub łaski nie robił gdyż kontuzje go wykluczyły z gry gdy grał dla nich i to dla nich narażał swoje zdrowie. To tak jakbyś dziękował swojemu pracodawcy gdybyś zachorował na przewlekłą chorobę a on by ciebie nie zwolnił. Nikt łaski nie robi w utrzymywaniu chorego pracownika.

 • alutek napisał/a komentarz do Grzegorz Krychowiak zakażony koronawirusem. Nie zagra w Lidze Mistrzów

  Pewnie znów robił demonstracje jak prawidłowo zdejmować maseczkę i się pomylił. Zdjął źle i teraz widać tego skutki. Oby wyzdrowiał jak najszybciej.

 • alutek napisał/a komentarz do Liga Narodów. Polska - Holandia. Przewidywany skład. Jerzy Brzęczek dokona sześciu zmian

  Lewandowski ma chęć grać? Dziwne- przecież zgłoszono jego kontuzję gdyż był obrażony na Włochów że ich pokonali, na trenera, na cały swiat i zapowiedział że on p- doli taką reprę i grać teraz nie będzie. Zmienił zdanie, czy trzeba było błagać królewicza? Zrobił się z niego drugi Ibrachimowicz ale tam już ponad dwa lata temu reprezentacja wraz z trenerem nie chciała jego grania w składzie. Tu też może trzeba zrezygnować z niego, Krychowiaka, Zielińskiego, Szczęsnego i Milika?

 • alutek napisał/a komentarz do Liga Narodów. Polska - Holandia. Jerzy Brzęczek odpowiedział na krytykę. Zapowiada zwycięstwa nad potęgami

  Wszyscy się śmieją z Brzęczka ale to co powiedział ma sens. Po pierwsze jak nasi zawodnicy mają grać pięknie, technicznie skoro oni tak grać nie umieją gdyż nikt ich w tego nie nauczył. Jak mają rozgrywać piłkę i grać podaniami skoro u nas cały czas się gra na zasadzie długiego podania na wysokiego środkowego napastnika ten ma przytrzymać piłkę odegrać do wbiegających skrzydłowych i później liczyć na podanie lub dośrodkowanie. Druga opcja podanie od obrony na skrzydła gdzie szybki skrzydłowy w tumanie kurzu ma pruć do przodu by potem podać lub dośrodkować w pole karne gdzie często nie ma nikogo bo skrzydłowy był tak szybki że przegonił nie tylko przeciwników lecz i swoich zawodników. Ot i cała polska filozofia gry. Dlatego Włosi nas całkowicie wyłączyli tak jak kiedyś za Nawałki Dania (4-0). Dlatego Nawałka wystraszył się i zrozumiał że nie może tak grać na MŚ 2018 i próbował nowych taktyk i wie o tym Brzęczek i próbuje coś nowego. Ale i jednego i drugiego całe społeczeństwo kamienuje. Natomiast problem jest inny: nasi starsi zawodnicy nie umieją tak grać żeby zmieniać taktykę i cała nadzieja w młodych, szczególnie wychowankach Lecha Poznań gdzie gra się nowoczesną piłkę. Co do wyników to za Nawałki najważniejsze mecze kończyły się podobnie Na ME 2016 Polska- Irlandia Płn. 1-0, Polska - Niemcy 0-0, Polska- Ukraina 1-0, Polska Szwajcaria 1-1 (awans po rzutach karnych), Polska- Portugalia 1-1 (odpadniecie po rzutach karnych) i taktyka Nawałki strzelić szybko gola jako pierwsi by potem się bronić i atakować z kontry. Ot wielka filozofia gry i wspaniałe wyniki. A tak naprawdę to tylko szczęście nam pomogło dojść do ćwierćfinałów ME2016. Dzisiaj nie wyszlibyśmy z grupy bo wszyscy nasi przeciwnicy zrobili postęp w rozwoju oprócz Niemców którzy są na takim samym etapie jak nasza reprezentacja - zmiany pokoleniowej i Niemcy też teraz przegrywają niektóre mecze, a ostatnio to zostali zwalcowani (przegrana z Hiszpanią 0-6) i nikt tam na razie nie myśli zwalniać Loewa.

 • alutek napisał/a komentarz do Mateusz Borek: Zostaliśmy zdeptani! Mocne słowa komentatora TVP po porażce z Włochami

  Panie Borek a czy zastanowił się pan że w reprezentacji jest stworzona klika która decyduje kto ma w niej grać, a kto nie. Trener nie wypuścił Zielińskiego, Grosickiego i Rybusa i to skutkowało że niezadowoleni z tego panowie "piłkarze" grali jak było widać nie pomagając wychodzeniem na pozycje dla młodych a Jóźwiaka i Szymańskiego to wręcz czymś zastraszyli. Krychowiak posunął się nawet do tego że chwycił w polu karnym od tyłu Belottiego tak jakby chciał na nim wykonać rzut zapaśniczy. Przecież doświadczony zawodnik nie zrobił by czegoś takiego gdyby myślał normalnie. To było celowe zagranie na niekorzyść naszego zespołu i dziwię się że nie ma ani jednego artykułu na tę sytuację. To znaczy że panowie dziennikarze też są w klice z Lewandowskim, Krychowiakiem, Zielińskim, Szczęsnym, Milikiem i Grosickim. Ci zawodnicy wg wszystkich maja grać, a inni to jak zostaną zaakceptowani przez wyżej wymienionych. Tak wygląda oblicze naszej kadry i jeśli mamy je zmienić to wyżej wymienionym należało by podziękować- tylko kto zrezygnuje z Lewandowskiego? Tak jak Barcelona czy Argentyna nie może zrezygnować z Messiego i typowy PAT.

 • alutek napisał/a komentarz do Oburzające zachowanie Krzysztofa Piątka po meczu. "Tak nie powinno być"

  Ludzie robi się aferę że Piątek się śmiał po meczu. Myślę że wczoraj i dzisiaj kilkaset tysięcy ludzi się z nich śmiało i z ich gry gdy Włosi biegali jak rakiety, a nasi jak żółwie. Myślę że akurat Piątek to się nie śmiał z gry naszych Orłów, a z jakiegoś dowcipu powiedzianego przez dawnego kolegę z zespołu. Zróbcie lepiej dochodzenie dlaczego nasi byli tak wolni na tle Włochów, a może Włosi byli podejrzanie szybcy, może lecząc się przeciwko koronowirusowi poprzetaczali sobie krew lub inne pozażywali niedozwolone specyfiki? To jest materiał do wyśledzenia- ruszaj redakcjo!

 • alutek napisał/a komentarz do Włosi poszli po bandzie. Jacek Góralski uznany za kryminalistę

  Hańba Włochom za takie określenie w stosunku do osoby Jacka Góralskiego najlepszego polskiego zawodnika z pola w tym meczu. To właśnie jego postawa spowodowała że Włosi się gubili bo tak byli zaskoczeni, że jakiś zawodnik polski jest w stanie grać tak walecznie, bojowo bez strachu do ich wyciągniętych i wyprostowanych nóg. Tak się go wystraszyli że jeszcze trochę i mielibyśmy klarowne sytuacje do zdobycia bramki. Gdyby Góralskiego wsparli jeszcze jacyś zawodnicy (próbował Grosicki) to meczu byśmy nie przegrali. Nikt nie pisze o tym jak Włosi atakowali "nakładkami' jak wieszali się na naszych zawodnikach i jak padali przy minimalnym kontakcie z przeciwnikiem. Ale to jest szkoła włoskiej gry w piłkę i dziwię się naszym zawodnikom z włoskiej ligi że do tej pory niczego takiego się nie nauczyli. Treningi mają inne czy po koleżeńsku nie chcieli Włochom zaleźć za skórę? Szybkość też była inna.

 • alutek napisał/a komentarz do Liga Narodów. Włoskie media krytycznie o polskich piłkarzach. Najsłabszy był Lewandowski

  Jaka by nie była taktyka to i tak nie wygra się meczu jeśli piłkarze nie będą jej realizować. Najlepiej to było widać gdy Reca dostawał piłkę doskakiwało do niego momentalnie trzech Włochów a ani jeden nasz zawodnik nie wychodził na pozycje. Dopiero w drugiej połowie Góralski wychodził a nawet kilka razy podbiegł do Recy przeciskając się miedzy Włochami aby mu pomóc. To ja przepraszam Krychowiak, Moder czy Jóźwiak nie umieli tego zrobić? Jedynym rozwiązanie dla Recy bywało wykopać jak najdalej lub cofnąć do bramkarza lub Bednarka. inna sprawa że nie wiem dlaczego zagrał Reca zamiast Rybusa lub Szymkowiak zamiast Jóźwiaka z tej strony lub Krychowiak zamiast Góralskiego albo Linetty zamiast Klicha. Gdyby grał taki zespół : Szczęsny, Bereszynski, Glik, Bednarek, Rybus, Moder, Góralski, Grosicki, Klich, Jóźwiak i Lewandowski myślę że grali by o wiele lepiej. Bo jak jest Krychowiak czy Zieliński na boisku to inni patrzą na nich jak na jakieś zbawienie czego już nie można od nich oczekiwać gdyż im się już nie chce biegać dla reprezentacji.

 • alutek napisał/a komentarz do Liga Narodów. Włochy - Polska. Maciej Kmita: To początek końca Jerzego Brzęczka [KOMENTARZ]

  Wszyscy rzucili się znów na Brzęczka nie widząc jaka dzieli przepaść w umiejętnościach technicznych i taktycznych polskich piłkarzy od włoskich czy holenderskich. Dodajmy jeszcze różnice w szybkości poruszania się po boisku i możemy się cieszyć że przegraliśmy tylko 2- 0. Brzęczek nie jest od tego żeby ich uczyć techniki, taktyki czy wytrenować szybkość i kondycję. Oni wszyscy w swoich klubach powinni to robić. Jak wszedł Góralski to się okazało że ma taką szybkość i wytrzymałość że nagle Włosi nie wiedzieli co się dzieje. Ktoś powie że spowodował osłabienie reprezentacji swoimi faulami za które otrzymał w konsekwencji czerwoną kartkę. Nie on nie osłabił reprezentacji, bo już jej osłabić nie można było bardziej, on ją ratował dał jej i nam kibicom nadzieję na zmianę wyniku swoją zadziornością, wolą walki, szybkością, bo jemu zależało. Jak by tak wszyscy walczyli jak on Włosi by nie zagrali takiego meczu. Jeszcze jedno- to jak Krychowiak zatrzymywał Belottiego w polu karnym to jest kpina i za to nie powinien grać przynajmniej ze trzy mecze. Włoch aż się uśmiał gdy poczuł ręce Krychowiaka na sobie to tylko udał wyskok do piłki by upaść i dostać w prezencie od Krychy karnego. Zieliński i Milik bez gry to graliśmy, a w pierwszej połowie Szymański i Jóźwiak tak że graliśmy w dziewiątkę przeciwko jedenastu.

 • alutek napisał/a komentarz do Liga Narodów. Włochy - Polska. Znamy składy

  Super! Nareszcie miał odwagę zrezygnować z Zielińskiego. W końcu zagramy w jedenastu zawodników, a nie jak z nim w składzie w dziesiątkę. Wolałbym Klicha od Szymańskiego ale i tak jest lepiej niż z Zielińskim więc nie wybrzydzam.

 • alutek napisał/a komentarz do Liga Narodów: Włochy - Polska. Grzegorz Krychowiak: Nie czuję na plecach oddechu młodszych kolegów, bo noszą maseczki

  To co prezentuje obecnie Krychowiak jest jego prawdziwym poziomem. To co reprezentował w Sevilli i podczas Euro 2016 to był jego najlepszy czas który już nie wróci i trzeba się z tym pogodzić. Jest obecnie na mniej więcej jednakowym poziomie z Góralskim, Linettym i Moderem. Każdy z nich gra inaczej natomiast Krychowiak ma największe doświadczenie i umiejętność zastawiania się z piłką tak by przeciwnik mu jej nie odebrał, a jeśli to zrobi to tylko faulując. Powinien grać w tych obu meczach w parze z Góralskim co wg mnie będzie optymalnym rozwiązaniem, natomiast Brzęczek powinien zrezygnować z gry Zielińskiego jako podstawowego zawodnika gdyż lepszy jest i Klich i Moder od niego. Zieliński ma na koncie prawie 60 meczów w reprezentacji i wciąż czekamy na wybuch talentu który może nigdy nie nastąpić.

 • alutek napisał/a komentarz do Strajk kobiet. Agnieszka Radwańska popiera protestujących. Wymowny wpis

  Forma strajków przerasta ich treść. To znaczy zbiorowe manifestacje przebiegają w taki sposób jak by zabroniono uprawiania kobietom seksu. Używanie symboli błyskawic jest jednoznaczne z powoływaniem się na niemieckie jednostki SS. Widać że funkcjonują one do dzisiaj i manipulują społecznością w całym świecie, a głupie baby nie zdają sobie z tego sprawy. Tam aborcja była wykonywana na żywca kiedy wyciągano płody z kobiet tak żeby było jak najokrutniej i jak najkrwawiej- kobiety tego nie przeżywały płody jak tak, to teraz są Niemcami. Inna sprawa że rząd powinien przedstawić program opiekuńczy dla takich dzieci i ich rodziców, a nie tylko ograniczyć się do zakazu aborcji. Protest powinien pójść w tym kierunku aby domagać się teraz od rządu ustawy pomocowej.

 • alutek napisał/a komentarz do Koronawirus: nie tylko Narodowy, na świecie powstało wiele szpitali na sportowych obiektach

  U nas w Polsce nie musi przystosowywać stadionów na szpitale polowe. Mamy pełno pustych budynków po gimnazjach gdzie są toalety, łazienki ciepła i zimna woda oraz ogrzewanie. Gotowe sale na pomieszczenia szpitalne tylko adoptować jak zaistnieje konieczność.

 • alutek napisał/a komentarz do Liga Narodów. Przemiana Karola Linettego. Największy wygrany zgrupowania

  Prawdę piszesz i to jest problem naszych wszystkich polskich selekcjonerów że wchodzą w układy z menadżerami i biorą na mistrzostwa ludzi którzy na to nie zasługują a lepszych zostawiają w Polsce. Dają grać także w zespole swoim zawodnikom a po przegranych mistrzostwach oni sami lub ktoś z ich sztabu tłumaczy: "Przecież tak naprawdę to mieliśmy jedynie 13 zawodników do gry na poziomie reprezentacyjnym więc jak możecie od nas oczekiwać jakiegokolwiek sukcesu". Jedynie Beenhakker był bezstronny i wziął do grania najlepszych na dany moment wcześniej selekcjonując prawie 100 zawodników. Brzęczek postępuje podobnie jak Beenhakker sprawdzając dużą liczbę nowych zawodników oraz różne ustawienia- lecz dostał kubeł pomyj na swoją głowę w nagrodę. Nic może teraz coś się zmieni w stosunku do jego osoby i może on sam teraz przejrzy na oczy że czas skończyć z powoływaniem Zielińskiego bo są naprawdę lepsi od niego piłkarze (Linetty i Klich a dochodzą kolejni: Kądzior, Moder, Bielik I Góralski który zostawia pełno zdrowia na boisku podczas każdego meczu (według mnie to taki zawodnik jak Waldemar Matysik w 1982 r.).

 • alutek napisał/a komentarz do Liga Narodów. Michał Pol: Nie wolno skreślać Krychowiaka i Zielińskiego! [KOMENTARZ]

  Od kilku lat piszę że kadra z Zielińskim w składzie gra w dziesiątkę gdyż on nie bierze odpowiedzialności za rozgrywanie piłki tylko gra przede wszystkim do pierwszego wolnego partnera na tzw. alibi. Brak Zielińskiego w kadrze pokazał jak bez niego zawodnicy sobie świetnie radzą: przede wszystkim Klich i Linetty. Brzęczek musi w końcu zrozumieć że Zieliński pomimo świetnych możliwości technicznych nie pokazuje tego w meczach i nie pokaże dopóki ma pewne miejsce w pierwszym składzie. Jest teraz okazja żeby go odsunąć i w meczach z Włochami i Holendrami postawić na Klicha i sprawdzić który daje reprezentacji więcej. Bo ja wiem że Klich, a Zieliński powinien się od niego uczyć jak należy grać a nie popisywać się na treningach by w meczu udawać granie.

 • alutek napisał/a komentarz do Serie A. Dyrektor Fiorentiny o Miliku: "Osiągnął swój cel"

  Jedna rzecz która mi się w tym podoba, że Milik się nie bał się i postawił na swoim. Dość już żeby wszyscy dyktowali swoje warunki, traktowali ludzi jak bydło na sprzedaż na którym należało by zarobić. Tak trudno: nie pogra, straci na formie może nie pojedzie na Euro ale pokazał że nie każdy się boi, że są jeszcze ludzie którzy nie ustąpią jak mają swoje zasady. A gadka o tym, że Napoli czekało aż się wykuruje to dopiero jest chamstwo i traktowanie zawodników jak niewolników. Bo przepraszam Milik wtedy grał dla kogo? Dla Napoli czy ich przeciwników? To dla kogo stracił zdrowie i dla kogo wrócił do gry dużo wcześniej niż inni zawodnicy po takich kontuzjach. Potem dostaje "podziękowanie" od prezesa i kibiców nic tylko bić bravo sarkastycznie.

 • alutek napisał/a komentarz do Reprezentacja Polski. Jerzy Brzęczek: Przewidujemy rotację i debiuty

  Nareszcie bez Zielińskiego, w końcu zagrają w jedenastu na boisku , a nie jak z nim w dziesięciu. Może w końcu Brzęczek zobaczy, że są inni którzy lepiej grają od niego pomimo "mniejszych" umiejętności jak Klich czy Modera.

 • alutek napisał/a komentarz do PKO Ekstraklasa. Media: Realna jest wyprzedaż w Legii Warszawa

  21.09.2020 pisałem że z tym trenerem to legia już odpadła z pucharów niezależnie z kim będzie grać (sprawdziło się). Teraz powtarzam drugi wątek, że w ekstraklasie też jest już wiadome dla wszystkich trenerów jak legia będzie grać tzn. ustawienie zespołu. Sezon już jest dla legii stracony i to tak że nie będzie nawet w czwórce najlepszych drużyn. Zamieniono trenera na bardzo słabego trenera.

 • alutek napisał/a komentarz do PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa. Dariusz Tuzimek: Mioduskiego atak paniki [FELIETON]

  Już legia odpadła z pucharów po wyborze takiego trenera. Wszyscy przeciwnicy ligowi zacierają ręce, bo wszyscy już teraz znaja taktykę legii na poszczególne mecze. Wystarczy rozciągnąć obronę, posłać parę strzałów z dystansu a jak to nie pomoże to kilka wrzutek na aferę i zawsze coś wpadnie i wynik 1- 0 murowany ale dla przeciwników legii.

 • alutek napisał/a komentarz do PKO Ekstraklasa. Aleksandar Vuković zwolniony z Legii!

  Najbogatszy, najlepszy klub w Polsce powinien mieć super trenera. Tu powinno się zastanawiać czy angażować Luisa van Gaala czy może Luiza Felipe Scolari. Przecież aspiracje są ogromne w Warszawie.

 • alutek napisał/a komentarz do Liga Narodów. Holandia - Polska: Kryminał Bereszyńskiego, Piątek to nie Lewandowski - oceniamy Biało-Czerwonych

  Nie ma co oczekiwać od zespołu w którym grają zawodnicy ze sobą już sześć lad, a niektórzy prawie dziesięć. Oni zwyczajnie nie umieją lepiej grać w piłkę. Mało tego ich szczyt możliwości już minął (rok 2016) teraz będzie tylko gorzej. Stałe mówienie o Zielińskim że jest młody i rozwojowy o wielkim talencie to kpina. Przykład: Zieliński 26 lat i 51 występów w reprezentacji, a Frankie de Jong u Holendrów 23 lata 16 meczy i podaje tak że oni strzelają gola, a chwilę później sam trafia w słupek. Prowadzi grę Holendrów tak że wszystkie akcje po jego podaniach są groźne. A nasz wielki wieczny talent Zieliński podaje do najbliższego zawodnika. Odpowiedzmy sobie na pytanie co on umie? Bronić nie umie, rozgrywać nie umie, strzelać goli nie umie, podawać do najbliższego zawodnika to umie. Ale to też umie Góralski, Kądzior, Linetty i myslę że większy byłby z nich pożytek w kadrze niż z Zielińskiego. Niech w końcu go posadzą na ławie to może nim to wstrząśnie i pokaże ten talent, bo jak na razie ani mnie ani wielu innych ludzi w tym nawet fachowców jego talent nie przekonuje, bo jest nie widoczny. A granie treningowe bez presji na odpowiedzialność to nie jest to co gra w meczu i tak talentu nie można określać.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.