BDC Korona Miast: Łukasz Bodnar powiększa przewagę

Łukasz Bodnar wygrywając kryterium o Puchar Prezydenta Gdańska umocnił się na prowadzeniu cyklu BDC Korona Miast. Dwa kolejne miejsca zajmują kolarze grupy Mróz Active Jet Paweł Cieślik i Błażej Janiaczyk. Po dwóch wyścigach punkty do cyklu BDC Korony Miast zdobyło 17 zawodników.

Krzysztof Straszak
Bodnar w znakomitym stylu wygrał sobotnie kryterium o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska. Lider cyklu BDC Korona Miast zaatakował wraz z Pawłem Cieślikiem (Mróz Active Jet) na pięć okrążeń przed metą. Na śliskiej po opadach deszczu kostce Bodnar zostawił za plecami rywala a dzięki bardzo odważnej jeździe po zakrętach nadrabiał dystans nad goniącym go Cieślikiem i peletonem. Kolarz grupy CCC Polsat Polkowice wygrał trzy ostatnie okrążenia zdobywając koszulki lidera klasyfikacji sprinterskiej, górskiej i generalnej wyścigu Pomerania Tour i został zwycięzcą kryterium. Drugie miejsce zajął Cieśik, a trzeci był finiszujący z peletonu Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice).

Łukasz Bodnar, 28 lat (foto P. Krygier)
Bodnar z kompletem 40 punktów umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji cyklu BDC Korony Miast. Drugie miejsce z dorobkiem 23 punktów zajmuje Cieślik (Mróz Active Jet), a trzeci jest jego kolega z zespołu Janiaczyk (15 punktów). Kolejnym wyścigiem zaliczanym do cyklu BDC Korony Miast będzie kryterium o Puchar Prezydenta Leszna zaplanowane na 4 września. Klasyfikacja BDC Korony Miast po 2 wyścigach 1. Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice) 40 2. Paweł Cieślik (Mróz Active Jet) 23 3. Błażej Janiaczyk (Mróz Active Jet) 15 4. Marcin Urbanowski (DHL Author) 12 5. Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice) 12