Wymęczone zwycięstwo Udinese

Udinese Calcio ze sporymi problemami, ale w pierwszym meczu w ramach ćwierćfinału Pucharu Włoch okazało się lepsze od Catanii Calcio. Bianconeri co prawda do przerwy przegrywali 1:2, ale ostatecznie zdołali zwyciężyć 3:2. Wydaje się, że równie emocjonujące starcie czeka nas w rewanżu.

Adam Kiołbasa

Friulianii objęli prowadzenie już w 9. minucie za sprawą Ferronettiego, ale po zaledwie 180 sekundach do wyrównania zdołał doprowadzić Izco. W 31. prowadzenie Sycylijczykom dał Martinez. W 70. rzut karny wykorzystał Pepe i tym samym było 2:2. W 76. zwycięskiego gola zdobył Felipe.

Udinese Calcio - Catania Calcio 3:2 (1:2)
1:0 - Ferronetti 9?
1:1 - Izco 12?
1:2 - Martinez 31?
2:2 - Pepe (k.) 70?
3:2 - Felipe 76?

Udinese: Chimenti, Ferronetti, Coda, Felipe, Isla, Obodo (46? Eremenko), Inler, Siqueira, Candreva (61? Pepe), Paolucci (61? Quagliarella), Floro Flores.

Catania: Bizzarri, Gazzola, Silvestri, Stovini, Vargas (78? Nardini), Izco (75? Baiocco), Edusei, Tedesco, Martinez, Spinesi, Colucci (64? Mascara).

Żółte kartki: Obodo, Pepe (Udinese) oraz Gazzola, Edusei (Catania).