Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • wawiak napisał/a komentarz do W poszukiwaniu złotego środka. Pięć wniosków po Golden League

  do miki :
  Z wieloma Twoimi poglądami zgadzam się, z kilkoma nie. Jedno jest pewne : zależy nam na sukcesach naszej dyscypliny.
  Wspomniałem o MP Juniorów i chętnie bym się dowiedział czy jakiś trener kadry był na takiej imprezie ?
  Czy związek przespał pewien okres ? Nie wiem, to kluby wolały w imię swoich interesów kontraktować słabych obcokrajowców niż stawiać na swoich. Nie da się oczywiście ukryć, że związek ma też swoją niechlubną kartę. Chyba głównie w szkoleniu młodzieży.
  Użyję nieco trącącej populizmem myśli : szkolenia utalentowanego muzyka nie zaczyna się od zabrania mu instrumentu.

  do Mariusz7 :
  Tkaczyk - przebił się siedząc na ławce w Warszawiance.
  Pan Karol - przebił się siedząc na ławce w Kielcach.
  Jureccy - przebili się siedząc na ławce w Chrobrym.
  Wymieniać dalej ?
  Czy nie było wcześniej silnych polskich klubów ? Śląsk Wrocław - finał Pucharu Europy - odpowiednik Ligi Mistrzów. Wybrzeże Gdańsk, to samo dwukrotnie. Pomimo mizerii, medal olimpijski i MŚ. Medal MŚ Młodzieżowców. To były lata 70-80.
  Po roku 1990 zmieniło się. Pojawiły się możliwości gry za granicami. Mimo to liga była bardzo wyrównana. A kadra miała zawsze pod górkę. Dlaczego ? Trzeba zapytać trenerów. Niestety tych samych, twórców hasła, że piłka juniorska to zupełnie co innego niż seniorska. A skąd się wzięli seniorzy ? Nie potrafią przenieść dzieciaka w dorosłość. 18 czy 20-latek to nadal materiał do szkolenia, to jeszcze nie w pełni wyszkolony zawodnik. Mają mnóstwo energii i chęci, ale brak im rutyny i tzw boiskowego cwaniactwa. To przychodzi z grą. Ale trzeba im dać szansę tego pomacać.
  Wspomniałeś piłkę skandynawską. Dla mnie to wzorzec. Tylko tam nikt nie boi się postawić na juniora w swojej drużynie. Wymienię dla przykładu : Lauge Schmid - 18 lat - rozgrywający w drużynie Danii - na ME. Czy u nas ktoś by zaryzykował ? Nie lepiej postawić na młodego, utalentowanego, 27-latka.
  Czy ktoś ma uzasadnione pretensje do VIVE czy Wisły o stan naszej kadry ? Chyba nie. A swoją drogą chętnie obejrzę rozwój Moryty, czy przebije Djukica czy Janca. Na dzisiaj wątpię. Już tam był trener który stworzył drużynę gdzie reprezentanci Polski nawet nie siedzieli na ławce rezerwowych.

  Pozdrawiam
  i czekam na styczeń.

 • wawiak napisał/a komentarz do W poszukiwaniu złotego środka. Pięć wniosków po Golden League

  do miki :
  Ile już razy pisano na tych łamach w temacie kadry ? Chyba nie da się zliczyć. To już naprawdę robi się nudne.
  Nikt nie żąda od Kielc czy Płocka jakiegoś specjalnego wkładu w kadrę. Tym niemniej będę się upierał, że nasi muszą grać. Vide Paczkowski. Co rozumiesz formułując myśl : "zapracują na miejsce w składach"? Wielu nawet nie dostanie szansy. Chciałbym sytuacji gdy klub będzie dumny, że ma w składzie reprezentanta Polski. Puki co szczycą się reprezentantami innych krajów. O zgrozo jeszcze niedawno laliśmy ich drugim składem.
  Truizmem jest stałe mówienie o szkoleniu. Każdy dobrze wie, że bez sukcesów juniorów nie będzie sukcesów seniorów. O brak systemowego rozwiązania tego problemu mogę mieć pretensje do związku.
  Ale pretensji o całokształt sytuacji do związku mieć nie mogę. Czego brakuje kadrze ? Chyba tylko ptasiego mleka. Dobrze pamiętamy czasy gdy kadrowicze przyjeżdżali na własny koszt, leczyli się na własny koszt, buty swoje itd itp, wyjazdy na mecze rozklekotanym autokarem. Teraz nikt nie narzeka na brak funduszy. Pobyty w najlepszych warunkach. Lekarze na najwyższym poziomie. Godziwe premie. Możliwość gry w najlepszych turniejach. Czego oczekujesz, że związek będzie ich nosił na rękach ? Powielasz głupawe, demagogiczne hasełka. Zauważ, że to nie związek na co dzień ma pod opieką zawodników. Kierunkowo odpowiada za szkolenie, ale realizacja leży po stronie klubów.
  Ile razy mowa o słabszym występie kadry zwykle wracam do pytania : ilu reprezentantów Polski może poszczycić się tytułem Mistrza Polski Juniorów ? Wg mnie to tytuł który najtrudniej jest zdobyć. Odpowiem : na dzisiaj chyba dwóch. Syprzak i Paczkowski. Wcześniej chyba tylko Wiśniewski. Czyżby znaczyło to, że medal w rozgrywkach juniorów zdobywają wyłącznie jakieś szmondaki bez krzty talentu ? Gdzie i dlaczego oni przepadają ? Nie stać nas na to.
  Oglądając kiedyś mecz w którym grał mój syn, zauważyłem chłopaka który przewyższał pozostałych poziomem gry. Zapytałem syna kto to. Odpowiedź była prosta : to czterokrotny Mistrz Polski juniorów. Dlaczego nie gra u siebie w klubie : bo nie chce służyć za słupek, więc wybrał studia. Jego klub stać żeby zakupić każdego reprezentanta innego kraju. I tu pytanie : jak ten chłopak miał się przebić ? Jeżeli odpowiesz sobie na to pytanie, zrozumiesz na co chciałem swoim wpisem zwrócić uwagę.
  Pozdrawiam.

 • wawiak napisał/a komentarz do W poszukiwaniu złotego środka. Pięć wniosków po Golden League

  Gra naszych w turnieju - jaka była każdy widział.
  Czy jest droga do poprawy ? Pewnie tak, tylko gdzie i jaka.
  Całe rzesze kibiców widzą drogę w sprowadzaniu coraz lepszych zagranicznych zawodników do polskiej ligi. Niech się młodzi przypatrują, niech trenują z najlepszymi. Przypomina to lizanie cukierka przez papierek.
  Moim zdaniem wszystko musi być zrównoważone. Moim zdaniem "nasi" powinni jak najwięcej grać przeciwko najlepszym, nie mylić z siedzeniem w stroju klubowym na ławce. To dobre dla kibiców.
  Dlaczego gra i wyniki były jakie były ? Wystarczy odpowiedzieć sobie ilu i ile grają nasi w LM. Dopóki się tego nie zrównoważy będzie jak jest. Będziemy się cieszyć i entuzjastycznie podchodzić do nikłych ale jednak porażek.
  Sprowadzać, sprowadzać i jeszcze raz sprowadzać jak najwięcej. Ogrywać obcokrajowców. Będzie radość z sukcesów Kielc i może Płocka, ale na pewno nie "Polski".

 • wawiak napisał/a komentarz do Golden League: z Norwegią na fali entuzjazmu

  Obawiam się, że mecz z NOR będzie nieco inny, niż ten z DEN. Norwegowie naród zimny, nie lubi żartować.
  Nie podzielam entuzjazmu po ostatnim naszym meczu. Duńczycy z nami zagrali raczej bez jakiegoś zęba a i to wystarczyło do pokazanie jak dużo nam jeszcze brakuje.
  Środkowy potrzebny od zaraz.
  Ale były i pulsy. To Paczkowski. Tak gra zawodnik który gra. Chciało by się dla równowagi półlewego, ale Gębala więcej siedzi. Będąc w klubie pod okiem trenera kadry powinien uczynić większy postęp. Na razie tego nie widać.
  Żyć trzeba dalej, więc i grać trzeba.
  Powodzenia Panowie.

 • wawiak napisał/a komentarz do Piotr Wyszomirski został ojcem (foto)

  Piotr !
  Serdeczne Życzenia Zdrowia dla Córeczki i Żony. Wspaniale się spisała.
  Dla Ciebie gratulacje.
  Wyobrażam sobie radość, jaka zapanowała w całej Waszej rodzinie. Naprawdę jest się z czego cieszyć.
  Powodzenia.

 • wawiak napisał/a komentarz do Piotr Przybecki: Takie zwycięstwa budują. Zasłużyliśmy

  Brawo Trenerze !
  Dzięki za spokój, odwagę, pracę i dokonanie odważnych wyborów. Brawo.

 • wawiak napisał/a komentarz do Bogdan Kowalczyk: To promyk nadziei. Widać było myśl przewodnią

  Trener jak to trener chciałby zawsze troszeczkę więcej. Z pochwałami też jest powściągliwy.
  Mnie ten mecz naprawdę się podobał. I to z kilku względów.
  1. trener Przybecki wykazał się zdecydowanie lepszym rozeznaniem polskiego "rynku" od trenera Dujszebajewa. Przykład Potocznego, który o niebo lepiej wypada na środku od wynalazków typu Jachlewski, Łyżwa czy Nierzawa. A są jeszcze inni.
  2. widać było myśl w grze. Kilka zagrań wyszło. Nawet gra w przewadze kilka razy wychodziła.
  3. do poprawy zbyt radosna gra w obronie.
  4. gdyby nie kilka "głupich" błędów i pudeł, w tym meczu rezultat byłby lepszy. Wiele z nich, jak i błędy w obronie wynikały zdecydowanie z braku ogrania z takimi przeciwnikami. Liga to jednak coś zupełnie innego.
  Słusznie, po jednym meczu trudno jest cokolwiek i kogokolwiek oceniać. Mnie cieszy mimo wszystko, że jest nadzieja. Potrzeba tylko czasu i pracy.
  Trener Przybecki zyskał moje zaufanie. Spodobał mi się jego spokój, mimo wagi jaką miał ten mecz i dla niego. Oby tak dalej.
  Aktualna sytuacja w kadrze jest jaka jest. Wydaje mi się, że warto by było aby trener Przybecki dużo rozmawiał z trenerami klubowymi i trenerami mającymi bardzo duże doświadczenie międzynarodowe. Z ich doświadczenia naprawdę dużo każdy mógłby skorzystać, on trener, nasi zawodnicy i my kibice.

 • wawiak lubi Komentarz

  Z lubością wielu nurza się w bajorku pt. "Talant rezygnuje". Znakomity zawodnik (jak Szewcow), znakomity trener(lepszy od uznanego Szewcowa) po fali ujadania, dokuczania i oczekiwania ze strony zawistnych nieudaczników na porażkę, ma dość. Praktycznie od początku wielu ryło mu z każdej strony. Znamy tę polską szkołę jazdy: nie damy nic, ale żądamy wszystkiego! Zmieńmy się sami. Dajmy od siebie wszystko - dajmy trenerowi wyszkoloną młodzież, talenty, mentalnych zwycięzców... nie żądając niczego. Dajmy pracę z młodzieżą w klubach, w okręgach; dajmy chmarę szczypiornistów na każdym boisku...ech, rozmarzyłem się.

 • wawiak napisał/a komentarz do Białoruś - Polska. Znamy składy! Bez niespodzianek w obu drużynach

  Chyba najlepsze co mamy.
  Wynik jaki będzie taki będzie. Nie pozostaje nic innego jak czekać. Może z tego coś się wykluje.

 • wawiak napisał/a komentarz do Vive Tauron - Montpellier. Nie będzie obrony tytułu. Mistrzowie Polski przegrali wojnę o ćwierćfinał

  Szanowni Koledzy !
  Trzeba w pewnym sensie zrozumieć pretensje kibiców z Płocka jeżeli chodzi o porażkę VIVE z Francuzami. Pretensje tak , ale nieukrywanej radości nie rozumiem. Pretensje - bo to VIVE swoją grą pociągnęło drugą drużynę z naszej ligi do LM. Czy w związku z tym, jest się z czego w Płocku cieszyć ? Być może poczekają kilka lat na występy tamże.

 • wawiak napisał/a komentarz do Rusza AIS - Agencja Informacji Superligi

  do kolegi "handball Wybrzeże" :
  Wydaje mi się, że być może nie do końca dobrze zinterpretowałeś to co napisałem.
  Spróbuję wyjaśnić o co mi chodziło.
  Samochodziki o których wspomniałem - to dla mnie zabawki dla dzieci, młodszych i starszych. Nie widzę przełożenia na sukcesy w piłce ręcznej.
  Jeżeli chodzi o "pisaną" popularyzację piłki ręcznej to mamy wiele możliwości aby się z nimi zapoznać. Choćby SF czy strony klubowe. Czy potrzebna jest kolejna ? Dla mnie nie. Znam dość dobrze środowisko dziennikarzy, może stąd pewna niechęć do tej grupy.
  Mizeria ligi - wg mnie taka ta liga jest. Dwa kluby walczące w LM i długo długo nic. Absolutnie nie jestem zadowolony, że podstawowi zawodnicy w nich występujący to obcokrajowcy. Być może zauważyłeś, że nie zabieram głosu jeżeli chodzi o piłkę klubową, chyba że z gratulacjami. Każde miasto czy drużyna ma prawo kształtować swój byt i swoje priorytety. Mnie głównie interesuje kadra narodowa. Nie mam już swojej ulubionej drużyny dlatego czuję się "wolny". Pozwala mi to nieco chłodniej, subiektywnie oceniać ruchy klubów, ale to tylko dla siebie.
  Zadałeś mi pytanie, jak słowa które wypowiedział kiedyś JF Kennedy : "Nie pytaj co Ameryka zrobiła dla Ciebie, zapytaj siebie co Ty zrobiłeś dla Ameryki".
  Odpowiem tak : gdyby to nie zabrzmiało zbyt narcystycznie, miałbym się czym pochwalić. Więc, nie zrobię tego. Robiłem to dla młodych mężczyzn, bo tak trzeba było.
  Dlaczego się w tym temacie odezwałem ? Dla mnie głównym celem związku powinna być kadra narodowa. To jej wyniki niosą tę dyscyplinę. Sukcesy Kielc czy Płocka są jedynie lokalne i takie mają znaczenie.
  Powstała Liga Zawodowa, czekam aż ktoś w końcu zrozumie, że nie będzie sukcesów seniorów bez sukcesów juniorów. Czy coś na ten temat zapowiedziano ? Może mi coś umknęło ? Jakiś system szkolenia, plan i pomoc w jego realizacji ? Mam się cieszyć z samochodzików i stworzenia strony dla dziennikarzy ? Może jeszcze zorganizować Mistrzostwa Europy Dziennikarzy W Piłce Ręcznej, tak jak kiedyś w tenisie, za pieniądze ze związku.
  Zgodzę się, że być może za sceptycznie podchodzę do takich akcji. Chciałbym się mylić i móc pogratulować za jakąś spektakularną akcję. Ale póki co nie wierzę w słowo pisane.
  Pozdrawiam.

 • wawiak napisał/a komentarz do Rusza AIS - Agencja Informacji Superligi

  No to kolejny sposób jak wydoić kasę.
  Powstanie ligi zawodowej niosło nadzieję na zmianę, ale ...
  Najpierw jakieś samochodziki, teraz banda pismaków. O czym mają niby pisać ? Mizerie ligi widać aż nadto. Kadra na najbliższe lata też raczej słabiutka.
  Ciekawi mnie następny krok. Człowiek jednak uczy się całe życie.

 • wawiak napisał/a komentarz do Powstała Fundacja Superliga

  A to ciekawe.
  Kolejna fundacja mająca na celu popularyzację piłki ręcznej.
  Czym ich więcej, tym wyniki słabsze i padające kluby. W każdym mieście jest ich kilka i nic z tego nie wynika. Oczywiście poza podziałem uzyskanych środków, ale najczęściej między sobą. Fundacja przecież musi z czegoś żyć.

 • wawiak napisał/a komentarz do IHF robi sobie żarty. Brak Karola Bieleckiego wśród nominowanych do tytułu zawodnika 2016 roku

  Plebiscyty mają to do siebie, że nie ma obowiązku w nich uczestniczyć. Zwykle są mniej lub bardziej subiektywne. Ja w formie protestu za nienominowanie Pana Karola, nie oddam swojego cennego głosu.
  Pan Karol dla wielu starszych i młodszych kibiców jest postacią kultową. Nie sądzę, że potrzebuje jakiegoś specjalnego potwierdzenia swojej wielkości. Pokazuje to na boisku i poza nim. Dla mnie wystarczy.
  A dla nominujących chętnie przytoczył bym wierszyk Aleksandra Fredry o żółwiu. To by chyba wystarczyło.

 • wawiak napisał/a komentarz do Suzuki partnerem i oficjalnym dostawcą samochodów PGNiG Superligi

  No nareszcie pierwsza w tym roku dobra wiadomość dla polskiej piłki ręcznej. Marzyłem, żeby poważni działacze przemieszczali się na koszt związku furami, mogą być Suzuki. Samochody będące w dyspozycji związku, więc związek pokrywa wszystkie z tym związane, niezbędna i nieuniknione koszta. Osobiście wolał bym, aby Suzuki np zakupiła stroje dla wszystkich drużyn. Byłby to namacalny przejaw pomocy. A tak to kolejny raz wychodzą jaja i jeszcze się tym chwalą.
  Jeżeli już mowa o pieniądzach to nurtuje mnie pewien problem. Od dłuższego czasu na budynku siedziby ZPRP w Warszawie przy ul;Puławskiej, wisi baner "Do Wynajęcia", jednocześnie wynajmowany jest lokal w budynku obok. Może nie ogarniam tego epokowego interesu. A może to interes z tego typu, jak dofinansowanie z pieniędzy młodzieży, przez Minister Muchę koncertu Madonny ?
  To kiedy ten mecz w Płocku ? Będzie można spontanicznie wyrazić swoje poparcie, gdy w rządku, grzecznie będą podjeżdżać pod halę kolejne fury systemu Suzuki.

 • wawiak napisał/a komentarz do Sukces, który wszystko zmienił. Mija 10 lat od srebrnego medalu piłkarzy ręcznych na mistrzostwach świata

  Proszę nie traktuj tego co napiszę jako recenzję czy ocenę tego co napisałeś nieco wcześniej.
  Zauważyłeś, że jednak coś zrobiono. Uwypukliłeś dwa punkty : szkolenie i szeroko pojętą współpracę z TV. Słusznie. Bez szkolenia nie będzie żadnych sukcesów. Bez TV nie będzie szerokiej popularyzacji dyscypliny. Czy za późno ? Na "dobrą zmianę" nigdy nie jest za późno.
  Wyrażę swoje zdanie (jeśli pozwolisz), zacznę od TV. Tutaj sądzę, że nie ma specjalnej winy związku w tym co się dzieje. Zabiegali i podpisali umowę z jedną za stacji, a przypomnę że chętni nie walili drzwiami i oknami. Nie słyszałem o bójkach nadawców przed siedzibą zarządu. Jak można wpłynąć na właściciela stacji, żeby pokazał to co jest wg nas wartościowe ? On pokazuje zgodnie z umową ileś meczów, które w zasadzie sam wybiera. Te naprawdę fajne i LM pokazują w kanałach kodowanych, dodatkowy dochód. Czy można to zmienić ? Pewnie tak. Zauważam na transmisjach z Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii, w rogu ekranu : "Arsenal TV", "Barca TV". Kiedyś postulowałem coś podobnego. Nawet kosztem jakości sygnału i przekazu gotów byłbym wykupić abonament na mecze aby je obejrzeć. W każdym mieście znalazł by się ktoś, kto drogą internetową przekazywał by sygnał. A tak co, Solorz koduje program, łaskawie pokazuje finał na kanale otwartym, prezydent go całuje i dziękuje (MŚ w siatkówce w Polsce). Gdyby powstało coś na wzór "internetowej TV", być może zmieniło by to podejście TV do naszej dyscypliny. Może mała ale zawsze była by to konkurencja. Z drugiej strony trochę ich rozumiem. Przyczyna : słabość ligi. Nie chcą transmitować meczów ligowych VIVE. Zwróć uwagę na ostatnie wyniki ich meczów z Piotrkowianinem i Czuwajem. Jak oglądać i po co mecz gdzie po dziesięciu minutach jest 17:4 dla VIVE ? Ja wyłączam program. Mam dość. Jakie mecze pamiętamy najbardziej : POL-SWE i -11 po pierwszej połowie, POL-NOR i ostatnie dwie minuty z -2 na +1, POL-DEN i dwie dogrywki, VIVE-Vesprem i -9 na dziesięć minut przed końcem. Dla mnie to jest największym smakiem w sporcie.
  Słusznie zauważony przez Ciebie problem szkolenia. Na pytania do związku Pan Nowiński odpowiada : "Ach! Jak wspaniale i pięknie grają Francuzi". Jest to kwestia którą poruszano na tych łamach setki razy przy różnych okazjach. Dawano wiele pomysłów, artykułowano przemyślenia. Dałeś przykład OSPR, chociaż to daje jakiś łyk nadziei. Ale trzeba poczekać. Rozumiem, że zauważyłeś przestój i szkoda tych lat. Ale ludzie odpowiedzialni w ZPRP odpowiadają : "Ach! Jak wspaniale i pięknie grają Francuzi".
  Wiele razy sugerowałem swoje przemyślenia co do szkolenia i dróg naszych szczypiornistów. Nie chcę już tego powtarzać. Także z racji wieku staję się nudny.
  Wiem jedno : stół żeby się nie chwiał musi mieć trzy nogi. W sporcie te trzy nogi to : rodzice, polityka i biznes.
  Rodzice - jeżeli zauważą w sporcie jakąś wartość, z pewnością zachęcą dzieci i namówią nauczycieli do szkolenia w ciekawej dyscyplinie sportu.
  Polityka - to szeroko pojęte "przyzwolenie" i ułatwienia dla ludzi którzy starają się coś robić. Nie bezinteresownie, będą przecież wybory.
  Biznes - to pieniądze, bez których można szkolić jedynie juniorów. Rodzice w zasadzie za wszystko płacą. Później to reklama.
  Choć nie ze wszystkimi ich posunięciami się w pełni zgadzam, ale te trzy nogi spotkały się i w Kielcach i w Płocku. Gdyby tak jeszcze w kilku miastach. Bo tak to co, wypada nam wykrzyczeć : "Ach! Jak wspaniale i pięknie grają Francuzi".
  Pozdrawiam.

 • wawiak napisał/a komentarz do Sukces, który wszystko zmienił. Mija 10 lat od srebrnego medalu piłkarzy ręcznych na mistrzostwach świata

  Czy masz jakiś pomysł, jak powinien być ten sukces w praktyczny sposób wykorzystany ?
  Jakiś plan, w kilku punktach.
  Może ktoś ze związku go przeczyta i spróbuje wprowadzić.

 • wawiak napisał/a komentarz do Sukces, który wszystko zmienił. Mija 10 lat od srebrnego medalu piłkarzy ręcznych na mistrzostwach świata

  To już 10 lat. Aż chciało by się przeżyć to jeszcze raz. Te 10 lat to wspaniałe lata polskiej piłki ręcznej, to wspaniałe mecze i sukcesy. Paradoksalnie, może to dobrze, że wtedy nie zdobyli tytułu Mistrza Świata - jest o czym marzyć.
  - do "Samborra" : to nieprawda, że nikogo piłka ręczna nie interesuje. Zainteresowała wielu ludzi. Moim klientom (wiedzą, że interesuję się tą dyscypliną), niezliczoną ilość razy musiałem tłumaczyć pewne zasady panujące na boisku. Musiałem tłumaczyć się z porażek, musiałem wysłuchiwać jak to żony słabły podczas meczu POL-ROS, albo o wzywanych karetkach do zawału - mecz POL-DEN. Ci ludzie do dzisiaj interesują się handballem. Dzisiaj tłumaczę im, że pewna zapaść musiała nastąpić, że jeszcze wrócą dobre lata, kilku uwierzyło. Chciałbym aby nasza młodzież ich nie zawiodła. A tak nieco odbiegając od tematu : pojęcie "nikogo" jest bardzo precyzyjne. Może właściwsze było by użycie formuły "zbyt mało". To problem złożony. Nie chcę podczas tej radosnej dziesiętnicy nad tym się rozwodzić. Za to obejrzę sobie mecz POL-NOR.
  Pozdrawiam.

 • wawiak napisał/a komentarz do Bracia Karabatić skazani za obstawianie meczów!

  Nie jestem biografem braci Karabatic, ale z tego co pamiętam, była taka próba.
  Wg mnie Nikola dla wyciszenia sprawy przeniósł się na krótki czas do Barcelony. Nawet zawieszenie go we Francji nie skutkuje w Hiszpanii. Jakiekolwiek zawieszenie zawodnika, za nie do końca puki co udowodnione czyny, jest dość ryzykowne dla każdego ze związków. Od wydawania ostatecznych wyroków są sądy. Może oni za to co zrobili powinni dostać nagrodę ? Poza tym są Olimpiada i MŚ, a wszyscy wiemy jaką rolę w drużynie mistrzów świata spełnia zwłaszcza Nikola. To chyba właśnie Nikola bronił się, że to nie on tylko jego dziewczyna obstawiała zakłady. Trzeba by prześledzić wcześniejsze doniesienia, gdy zrobiło się głośno o tym zdarzeniu.
  Do czasu uprawomocnienia się wyroku, nawet najgorszy przestępca może czuć się niewinny. Tak stanowi prawo. Jak każdemu przysługuje prawo do apelacji. Tak jest w krajach gdzie nie rządzi PIS, gdzie nawet niewinnego można uniewinnić. Ale przyjdzie czas gdy powstaną sądy ludowe i będzie się weryfikować wyroki sądów powszechnych.
  Gdy wyrok się uprawomocni, wtedy przekonamy się co zrobią związki i federacje, stąd twoje pytanie jest bardzo zasadne. Też czekam na finał tej przykrej sprawy. Może zakończyć się uniewinnieniem, wyrokami skazującymi, dobrowolnym poddaniem się karze lub ugodą.

 • wawiak napisał/a komentarz do Bracia Karabatić skazani za obstawianie meczów!

  "Zapylał motyl badyla,
  nagle czuje, że jego ktoś od tyłu zapyla"
  Morał jest z tego taki : dymaj, dymaj a i ty zostaniesz kiedyś wydymany.
  Zgadzam się z Tobą, jak najbardziej z argumentacją i celnymi wnioskami.
  Wspomnę tu piłkarza Romario, którego z pieniędzy w Hiszpanii wycyckał nasz rodak. Ale jak to mówią : Pan Bóg cieszy się jak złodziej złodzieja okrada.

 • wawiak napisał/a komentarz do Bracia Karabatić skazani za obstawianie meczów!

  Nie lubię nikomu zaglądać w kieszeń, ale ...obaj bracia nie należą do ludzi specjalnie zabiedzonych. Jak się okazuje pazerność i głupota ludzka nie mają granic.
  Cała to sytuacja poza grzywną i wyrokiem (nawet tym w zawieszeniu) będzie czy powinna mieć dla nich dużo poważniejsze następstwa. Zgodnie z prawem są "obywatelami skazanymi". W przyszłym życiu nie mogą więc np pełnić funkcji w życiu publicznym, gdy do tego wymagana jest niekaralność. W Polsce np nie mógłby kandydować w wyborach do sejmu, senatu czy samorządowych, założyć banku czy być choćby agentem ubezpieczeniowym. Nie mógłby wykonywać żadnego zawodu "prawniczego". Sądzę, że we Francji jest podobnie. Smród powinien ciągnąć się za nim jeszcze wiele lat. Infamia pozostanie.
  Doceniam ich klasę jako wybitnych zawodników, ale wnuków pod opiekę na treningach bym im nie powierzył. Nie chciałbym aby brali z nich wzór. Dla mnie trener był prawie półbogiem. Dobrze wiedzą co zrobili, a jakoś nie słyszałem, żeby w razie wyroku skazującego zobowiązali się oddać "ukradzione" pieniądze (co sąd może pominąć w wyroku). Sądzeni są za obstawianie meczów, a nie za nieuczciwą wygraną. Żadnej skruchy. Może liczą na przedawnienie, co jest dość powszechne.
  Idąc dalej warto zadać sobie pytanie : czy jestem mordercą jeżeli kogoś zabiłem, a nie złapano mnie i nie skazano ? Każdy musi sobie odpowiedzieć na to sam.
  Swoim bezmyślnym czynem zrobili wiele złego całemu sportowi. Czymże się emocjonować, skoro wszystko jest poukładane ? Nawet przez tych największych.

 • wawiak napisał/a komentarz do Vive Tauron Kielce ma nowego sponsora. To potężna firma

  Dziękuję za opinię.
  Sensowna odpowiedź.

 • wawiak napisał/a komentarz do Wybraliśmy Drużynę Gwiazd mistrzostw świata we Francji

  Zgadzam się z wyborami prawie w całości.
  Wybór Sagosena traktuję jako wypadek przy pracy. Tak słabo grającego Norwega jeszcze nie widziałem. W meczach o coś całkowicie zagubiony.
  Dla mnie Środek to Beziak.

 • wawiak napisał/a komentarz do Vive Tauron Kielce ma nowego sponsora. To potężna firma

  Dziękuję za opinię.
  Poruszyłeś kilka tematów. Pozwolisz, że się odniosę.
  To artykuł o nowym sponsorze VIVE, nieprawdaż, stąd moje pytanie nawiązujące do zakończonych właśnie MŚ i występie naszych tamże.
  Wywołałeś Legię, zdziwi Cię to : dla mnie to nigdy nie był warszawski klub, to wojskowy klub. Nie jestem nim zainteresowany.
  Czasy "marazmu" w polskiej piłce ręcznej pamiętam dobrze, nawet za dobrze. Pamiętam także występy Śląska i Wybrzeża w finałach Pucharu Europy, przemianowanego i zreorganizowanego na Ligę Mistrzów. Pamiętam Mistrzostwa Świata Młodzieżowców w Holandii, Mistrzostwa Świata w RFN, Olimpiadę w Montrealu, reprezentację do Los Angeles. Nie muszę pytać starszych kolegów, nie wszyscy jeszcze żyją. Bywa, ludzie przychodzą i odchodzą. Historia pozostaje. Warto czasem poczytać.
  Jeszcze jedno : określiłeś bardzo grzecznie moje pytanie jako "dziwne". Kiedyś ktoś powiedział : że nie ma pytań głupich, głupie bywają odpowiedzi. Zapewniam Cię, że podobne pytania zadaję zawsze gdy słyszę o kolejnych kontraktach. I krew mnie zalewa gdy słyszę o 3-cim bramkarzu Vesprem, o Tatarincewie i podobnych.
  Pozdrawiam.

 • wawiak napisał/a komentarz do Vive Tauron Kielce ma nowego sponsora. To potężna firma

  Dziękuję za opinię.
  Choć nie bardzo wiem co ma wspólnego 3 bramkarz z Vesprem z nowym sponsorem VIVE i kadrą Polski.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.