Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • wawiak napisał/a komentarz do Piotr Wyszomirski został ojcem (foto)

  Piotr !
  Serdeczne Życzenia Zdrowia dla Córeczki i Żony. Wspaniale się spisała.
  Dla Ciebie gratulacje.
  Wyobrażam sobie radość, jaka zapanowała w całej Waszej rodzinie. Naprawdę jest się z czego cieszyć.
  Powodzenia.

 • wawiak napisał/a komentarz do Piotr Przybecki: Takie zwycięstwa budują. Zasłużyliśmy

  Brawo Trenerze !
  Dzięki za spokój, odwagę, pracę i dokonanie odważnych wyborów. Brawo.

 • wawiak napisał/a komentarz do Bogdan Kowalczyk: To promyk nadziei. Widać było myśl przewodnią

  Trener jak to trener chciałby zawsze troszeczkę więcej. Z pochwałami też jest powściągliwy.
  Mnie ten mecz naprawdę się podobał. I to z kilku względów.
  1. trener Przybecki wykazał się zdecydowanie lepszym rozeznaniem polskiego "rynku" od trenera Dujszebajewa. Przykład Potocznego, który o niebo lepiej wypada na środku od wynalazków typu Jachlewski, Łyżwa czy Nierzawa. A są jeszcze inni.
  2. widać było myśl w grze. Kilka zagrań wyszło. Nawet gra w przewadze kilka razy wychodziła.
  3. do poprawy zbyt radosna gra w obronie.
  4. gdyby nie kilka "głupich" błędów i pudeł, w tym meczu rezultat byłby lepszy. Wiele z nich, jak i błędy w obronie wynikały zdecydowanie z braku ogrania z takimi przeciwnikami. Liga to jednak coś zupełnie innego.
  Słusznie, po jednym meczu trudno jest cokolwiek i kogokolwiek oceniać. Mnie cieszy mimo wszystko, że jest nadzieja. Potrzeba tylko czasu i pracy.
  Trener Przybecki zyskał moje zaufanie. Spodobał mi się jego spokój, mimo wagi jaką miał ten mecz i dla niego. Oby tak dalej.
  Aktualna sytuacja w kadrze jest jaka jest. Wydaje mi się, że warto by było aby trener Przybecki dużo rozmawiał z trenerami klubowymi i trenerami mającymi bardzo duże doświadczenie międzynarodowe. Z ich doświadczenia naprawdę dużo każdy mógłby skorzystać, on trener, nasi zawodnicy i my kibice.

 • wawiak lubi Komentarz

  Z lubością wielu nurza się w bajorku pt. "Talant rezygnuje". Znakomity zawodnik (jak Szewcow), znakomity trener(lepszy od uznanego Szewcowa) po fali ujadania, dokuczania i oczekiwania ze strony zawistnych nieudaczników na porażkę, ma dość. Praktycznie od początku wielu ryło mu z każdej strony. Znamy tę polską szkołę jazdy: nie damy nic, ale żądamy wszystkiego! Zmieńmy się sami. Dajmy od siebie wszystko - dajmy trenerowi wyszkoloną młodzież, talenty, mentalnych zwycięzców... nie żądając niczego. Dajmy pracę z młodzieżą w klubach, w okręgach; dajmy chmarę szczypiornistów na każdym boisku...ech, rozmarzyłem się.

 • wawiak napisał/a komentarz do Białoruś - Polska. Znamy składy! Bez niespodzianek w obu drużynach

  Chyba najlepsze co mamy.
  Wynik jaki będzie taki będzie. Nie pozostaje nic innego jak czekać. Może z tego coś się wykluje.

 • wawiak napisał/a komentarz do Vive Tauron - Montpellier. Nie będzie obrony tytułu. Mistrzowie Polski przegrali wojnę o ćwierćfinał

  Szanowni Koledzy !
  Trzeba w pewnym sensie zrozumieć pretensje kibiców z Płocka jeżeli chodzi o porażkę VIVE z Francuzami. Pretensje tak , ale nieukrywanej radości nie rozumiem. Pretensje - bo to VIVE swoją grą pociągnęło drugą drużynę z naszej ligi do LM. Czy w związku z tym, jest się z czego w Płocku cieszyć ? Być może poczekają kilka lat na występy tamże.

 • wawiak napisał/a komentarz do Rusza AIS - Agencja Informacji Superligi

  do kolegi "handball Wybrzeże" :
  Wydaje mi się, że być może nie do końca dobrze zinterpretowałeś to co napisałem.
  Spróbuję wyjaśnić o co mi chodziło.
  Samochodziki o których wspomniałem - to dla mnie zabawki dla dzieci, młodszych i starszych. Nie widzę przełożenia na sukcesy w piłce ręcznej.
  Jeżeli chodzi o "pisaną" popularyzację piłki ręcznej to mamy wiele możliwości aby się z nimi zapoznać. Choćby SF czy strony klubowe. Czy potrzebna jest kolejna ? Dla mnie nie. Znam dość dobrze środowisko dziennikarzy, może stąd pewna niechęć do tej grupy.
  Mizeria ligi - wg mnie taka ta liga jest. Dwa kluby walczące w LM i długo długo nic. Absolutnie nie jestem zadowolony, że podstawowi zawodnicy w nich występujący to obcokrajowcy. Być może zauważyłeś, że nie zabieram głosu jeżeli chodzi o piłkę klubową, chyba że z gratulacjami. Każde miasto czy drużyna ma prawo kształtować swój byt i swoje priorytety. Mnie głównie interesuje kadra narodowa. Nie mam już swojej ulubionej drużyny dlatego czuję się "wolny". Pozwala mi to nieco chłodniej, subiektywnie oceniać ruchy klubów, ale to tylko dla siebie.
  Zadałeś mi pytanie, jak słowa które wypowiedział kiedyś JF Kennedy : "Nie pytaj co Ameryka zrobiła dla Ciebie, zapytaj siebie co Ty zrobiłeś dla Ameryki".
  Odpowiem tak : gdyby to nie zabrzmiało zbyt narcystycznie, miałbym się czym pochwalić. Więc, nie zrobię tego. Robiłem to dla młodych mężczyzn, bo tak trzeba było.
  Dlaczego się w tym temacie odezwałem ? Dla mnie głównym celem związku powinna być kadra narodowa. To jej wyniki niosą tę dyscyplinę. Sukcesy Kielc czy Płocka są jedynie lokalne i takie mają znaczenie.
  Powstała Liga Zawodowa, czekam aż ktoś w końcu zrozumie, że nie będzie sukcesów seniorów bez sukcesów juniorów. Czy coś na ten temat zapowiedziano ? Może mi coś umknęło ? Jakiś system szkolenia, plan i pomoc w jego realizacji ? Mam się cieszyć z samochodzików i stworzenia strony dla dziennikarzy ? Może jeszcze zorganizować Mistrzostwa Europy Dziennikarzy W Piłce Ręcznej, tak jak kiedyś w tenisie, za pieniądze ze związku.
  Zgodzę się, że być może za sceptycznie podchodzę do takich akcji. Chciałbym się mylić i móc pogratulować za jakąś spektakularną akcję. Ale póki co nie wierzę w słowo pisane.
  Pozdrawiam.

 • wawiak napisał/a komentarz do Rusza AIS - Agencja Informacji Superligi

  No to kolejny sposób jak wydoić kasę.
  Powstanie ligi zawodowej niosło nadzieję na zmianę, ale ...
  Najpierw jakieś samochodziki, teraz banda pismaków. O czym mają niby pisać ? Mizerie ligi widać aż nadto. Kadra na najbliższe lata też raczej słabiutka.
  Ciekawi mnie następny krok. Człowiek jednak uczy się całe życie.

 • wawiak napisał/a komentarz do Powstała Fundacja Superliga

  A to ciekawe.
  Kolejna fundacja mająca na celu popularyzację piłki ręcznej.
  Czym ich więcej, tym wyniki słabsze i padające kluby. W każdym mieście jest ich kilka i nic z tego nie wynika. Oczywiście poza podziałem uzyskanych środków, ale najczęściej między sobą. Fundacja przecież musi z czegoś żyć.

 • wawiak napisał/a komentarz do IHF robi sobie żarty. Brak Karola Bieleckiego wśród nominowanych do tytułu zawodnika 2016 roku

  Plebiscyty mają to do siebie, że nie ma obowiązku w nich uczestniczyć. Zwykle są mniej lub bardziej subiektywne. Ja w formie protestu za nienominowanie Pana Karola, nie oddam swojego cennego głosu.
  Pan Karol dla wielu starszych i młodszych kibiców jest postacią kultową. Nie sądzę, że potrzebuje jakiegoś specjalnego potwierdzenia swojej wielkości. Pokazuje to na boisku i poza nim. Dla mnie wystarczy.
  A dla nominujących chętnie przytoczył bym wierszyk Aleksandra Fredry o żółwiu. To by chyba wystarczyło.

 • wawiak napisał/a komentarz do Suzuki partnerem i oficjalnym dostawcą samochodów PGNiG Superligi

  No nareszcie pierwsza w tym roku dobra wiadomość dla polskiej piłki ręcznej. Marzyłem, żeby poważni działacze przemieszczali się na koszt związku furami, mogą być Suzuki. Samochody będące w dyspozycji związku, więc związek pokrywa wszystkie z tym związane, niezbędna i nieuniknione koszta. Osobiście wolał bym, aby Suzuki np zakupiła stroje dla wszystkich drużyn. Byłby to namacalny przejaw pomocy. A tak to kolejny raz wychodzą jaja i jeszcze się tym chwalą.
  Jeżeli już mowa o pieniądzach to nurtuje mnie pewien problem. Od dłuższego czasu na budynku siedziby ZPRP w Warszawie przy ul;Puławskiej, wisi baner "Do Wynajęcia", jednocześnie wynajmowany jest lokal w budynku obok. Może nie ogarniam tego epokowego interesu. A może to interes z tego typu, jak dofinansowanie z pieniędzy młodzieży, przez Minister Muchę koncertu Madonny ?
  To kiedy ten mecz w Płocku ? Będzie można spontanicznie wyrazić swoje poparcie, gdy w rządku, grzecznie będą podjeżdżać pod halę kolejne fury systemu Suzuki.

 • wawiak napisał/a komentarz do Sukces, który wszystko zmienił. Mija 10 lat od srebrnego medalu piłkarzy ręcznych na mistrzostwach świata

  Proszę nie traktuj tego co napiszę jako recenzję czy ocenę tego co napisałeś nieco wcześniej.
  Zauważyłeś, że jednak coś zrobiono. Uwypukliłeś dwa punkty : szkolenie i szeroko pojętą współpracę z TV. Słusznie. Bez szkolenia nie będzie żadnych sukcesów. Bez TV nie będzie szerokiej popularyzacji dyscypliny. Czy za późno ? Na "dobrą zmianę" nigdy nie jest za późno.
  Wyrażę swoje zdanie (jeśli pozwolisz), zacznę od TV. Tutaj sądzę, że nie ma specjalnej winy związku w tym co się dzieje. Zabiegali i podpisali umowę z jedną za stacji, a przypomnę że chętni nie walili drzwiami i oknami. Nie słyszałem o bójkach nadawców przed siedzibą zarządu. Jak można wpłynąć na właściciela stacji, żeby pokazał to co jest wg nas wartościowe ? On pokazuje zgodnie z umową ileś meczów, które w zasadzie sam wybiera. Te naprawdę fajne i LM pokazują w kanałach kodowanych, dodatkowy dochód. Czy można to zmienić ? Pewnie tak. Zauważam na transmisjach z Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii, w rogu ekranu : "Arsenal TV", "Barca TV". Kiedyś postulowałem coś podobnego. Nawet kosztem jakości sygnału i przekazu gotów byłbym wykupić abonament na mecze aby je obejrzeć. W każdym mieście znalazł by się ktoś, kto drogą internetową przekazywał by sygnał. A tak co, Solorz koduje program, łaskawie pokazuje finał na kanale otwartym, prezydent go całuje i dziękuje (MŚ w siatkówce w Polsce). Gdyby powstało coś na wzór "internetowej TV", być może zmieniło by to podejście TV do naszej dyscypliny. Może mała ale zawsze była by to konkurencja. Z drugiej strony trochę ich rozumiem. Przyczyna : słabość ligi. Nie chcą transmitować meczów ligowych VIVE. Zwróć uwagę na ostatnie wyniki ich meczów z Piotrkowianinem i Czuwajem. Jak oglądać i po co mecz gdzie po dziesięciu minutach jest 17:4 dla VIVE ? Ja wyłączam program. Mam dość. Jakie mecze pamiętamy najbardziej : POL-SWE i -11 po pierwszej połowie, POL-NOR i ostatnie dwie minuty z -2 na +1, POL-DEN i dwie dogrywki, VIVE-Vesprem i -9 na dziesięć minut przed końcem. Dla mnie to jest największym smakiem w sporcie.
  Słusznie zauważony przez Ciebie problem szkolenia. Na pytania do związku Pan Nowiński odpowiada : "Ach! Jak wspaniale i pięknie grają Francuzi". Jest to kwestia którą poruszano na tych łamach setki razy przy różnych okazjach. Dawano wiele pomysłów, artykułowano przemyślenia. Dałeś przykład OSPR, chociaż to daje jakiś łyk nadziei. Ale trzeba poczekać. Rozumiem, że zauważyłeś przestój i szkoda tych lat. Ale ludzie odpowiedzialni w ZPRP odpowiadają : "Ach! Jak wspaniale i pięknie grają Francuzi".
  Wiele razy sugerowałem swoje przemyślenia co do szkolenia i dróg naszych szczypiornistów. Nie chcę już tego powtarzać. Także z racji wieku staję się nudny.
  Wiem jedno : stół żeby się nie chwiał musi mieć trzy nogi. W sporcie te trzy nogi to : rodzice, polityka i biznes.
  Rodzice - jeżeli zauważą w sporcie jakąś wartość, z pewnością zachęcą dzieci i namówią nauczycieli do szkolenia w ciekawej dyscyplinie sportu.
  Polityka - to szeroko pojęte "przyzwolenie" i ułatwienia dla ludzi którzy starają się coś robić. Nie bezinteresownie, będą przecież wybory.
  Biznes - to pieniądze, bez których można szkolić jedynie juniorów. Rodzice w zasadzie za wszystko płacą. Później to reklama.
  Choć nie ze wszystkimi ich posunięciami się w pełni zgadzam, ale te trzy nogi spotkały się i w Kielcach i w Płocku. Gdyby tak jeszcze w kilku miastach. Bo tak to co, wypada nam wykrzyczeć : "Ach! Jak wspaniale i pięknie grają Francuzi".
  Pozdrawiam.

 • wawiak napisał/a komentarz do Sukces, który wszystko zmienił. Mija 10 lat od srebrnego medalu piłkarzy ręcznych na mistrzostwach świata

  Czy masz jakiś pomysł, jak powinien być ten sukces w praktyczny sposób wykorzystany ?
  Jakiś plan, w kilku punktach.
  Może ktoś ze związku go przeczyta i spróbuje wprowadzić.

 • wawiak napisał/a komentarz do Sukces, który wszystko zmienił. Mija 10 lat od srebrnego medalu piłkarzy ręcznych na mistrzostwach świata

  To już 10 lat. Aż chciało by się przeżyć to jeszcze raz. Te 10 lat to wspaniałe lata polskiej piłki ręcznej, to wspaniałe mecze i sukcesy. Paradoksalnie, może to dobrze, że wtedy nie zdobyli tytułu Mistrza Świata - jest o czym marzyć.
  - do "Samborra" : to nieprawda, że nikogo piłka ręczna nie interesuje. Zainteresowała wielu ludzi. Moim klientom (wiedzą, że interesuję się tą dyscypliną), niezliczoną ilość razy musiałem tłumaczyć pewne zasady panujące na boisku. Musiałem tłumaczyć się z porażek, musiałem wysłuchiwać jak to żony słabły podczas meczu POL-ROS, albo o wzywanych karetkach do zawału - mecz POL-DEN. Ci ludzie do dzisiaj interesują się handballem. Dzisiaj tłumaczę im, że pewna zapaść musiała nastąpić, że jeszcze wrócą dobre lata, kilku uwierzyło. Chciałbym aby nasza młodzież ich nie zawiodła. A tak nieco odbiegając od tematu : pojęcie "nikogo" jest bardzo precyzyjne. Może właściwsze było by użycie formuły "zbyt mało". To problem złożony. Nie chcę podczas tej radosnej dziesiętnicy nad tym się rozwodzić. Za to obejrzę sobie mecz POL-NOR.
  Pozdrawiam.

 • wawiak napisał/a komentarz do Bracia Karabatić skazani za obstawianie meczów!

  Nie jestem biografem braci Karabatic, ale z tego co pamiętam, była taka próba.
  Wg mnie Nikola dla wyciszenia sprawy przeniósł się na krótki czas do Barcelony. Nawet zawieszenie go we Francji nie skutkuje w Hiszpanii. Jakiekolwiek zawieszenie zawodnika, za nie do końca puki co udowodnione czyny, jest dość ryzykowne dla każdego ze związków. Od wydawania ostatecznych wyroków są sądy. Może oni za to co zrobili powinni dostać nagrodę ? Poza tym są Olimpiada i MŚ, a wszyscy wiemy jaką rolę w drużynie mistrzów świata spełnia zwłaszcza Nikola. To chyba właśnie Nikola bronił się, że to nie on tylko jego dziewczyna obstawiała zakłady. Trzeba by prześledzić wcześniejsze doniesienia, gdy zrobiło się głośno o tym zdarzeniu.
  Do czasu uprawomocnienia się wyroku, nawet najgorszy przestępca może czuć się niewinny. Tak stanowi prawo. Jak każdemu przysługuje prawo do apelacji. Tak jest w krajach gdzie nie rządzi PIS, gdzie nawet niewinnego można uniewinnić. Ale przyjdzie czas gdy powstaną sądy ludowe i będzie się weryfikować wyroki sądów powszechnych.
  Gdy wyrok się uprawomocni, wtedy przekonamy się co zrobią związki i federacje, stąd twoje pytanie jest bardzo zasadne. Też czekam na finał tej przykrej sprawy. Może zakończyć się uniewinnieniem, wyrokami skazującymi, dobrowolnym poddaniem się karze lub ugodą.

 • wawiak napisał/a komentarz do Bracia Karabatić skazani za obstawianie meczów!

  "Zapylał motyl badyla,
  nagle czuje, że jego ktoś od tyłu zapyla"
  Morał jest z tego taki : dymaj, dymaj a i ty zostaniesz kiedyś wydymany.
  Zgadzam się z Tobą, jak najbardziej z argumentacją i celnymi wnioskami.
  Wspomnę tu piłkarza Romario, którego z pieniędzy w Hiszpanii wycyckał nasz rodak. Ale jak to mówią : Pan Bóg cieszy się jak złodziej złodzieja okrada.

 • wawiak napisał/a komentarz do Bracia Karabatić skazani za obstawianie meczów!

  Nie lubię nikomu zaglądać w kieszeń, ale ...obaj bracia nie należą do ludzi specjalnie zabiedzonych. Jak się okazuje pazerność i głupota ludzka nie mają granic.
  Cała to sytuacja poza grzywną i wyrokiem (nawet tym w zawieszeniu) będzie czy powinna mieć dla nich dużo poważniejsze następstwa. Zgodnie z prawem są "obywatelami skazanymi". W przyszłym życiu nie mogą więc np pełnić funkcji w życiu publicznym, gdy do tego wymagana jest niekaralność. W Polsce np nie mógłby kandydować w wyborach do sejmu, senatu czy samorządowych, założyć banku czy być choćby agentem ubezpieczeniowym. Nie mógłby wykonywać żadnego zawodu "prawniczego". Sądzę, że we Francji jest podobnie. Smród powinien ciągnąć się za nim jeszcze wiele lat. Infamia pozostanie.
  Doceniam ich klasę jako wybitnych zawodników, ale wnuków pod opiekę na treningach bym im nie powierzył. Nie chciałbym aby brali z nich wzór. Dla mnie trener był prawie półbogiem. Dobrze wiedzą co zrobili, a jakoś nie słyszałem, żeby w razie wyroku skazującego zobowiązali się oddać "ukradzione" pieniądze (co sąd może pominąć w wyroku). Sądzeni są za obstawianie meczów, a nie za nieuczciwą wygraną. Żadnej skruchy. Może liczą na przedawnienie, co jest dość powszechne.
  Idąc dalej warto zadać sobie pytanie : czy jestem mordercą jeżeli kogoś zabiłem, a nie złapano mnie i nie skazano ? Każdy musi sobie odpowiedzieć na to sam.
  Swoim bezmyślnym czynem zrobili wiele złego całemu sportowi. Czymże się emocjonować, skoro wszystko jest poukładane ? Nawet przez tych największych.

 • wawiak napisał/a komentarz do Vive Tauron Kielce ma nowego sponsora. To potężna firma

  Dziękuję za opinię.
  Sensowna odpowiedź.

 • wawiak napisał/a komentarz do Wybraliśmy Drużynę Gwiazd mistrzostw świata we Francji

  Zgadzam się z wyborami prawie w całości.
  Wybór Sagosena traktuję jako wypadek przy pracy. Tak słabo grającego Norwega jeszcze nie widziałem. W meczach o coś całkowicie zagubiony.
  Dla mnie Środek to Beziak.

 • wawiak napisał/a komentarz do Vive Tauron Kielce ma nowego sponsora. To potężna firma

  Dziękuję za opinię.
  Poruszyłeś kilka tematów. Pozwolisz, że się odniosę.
  To artykuł o nowym sponsorze VIVE, nieprawdaż, stąd moje pytanie nawiązujące do zakończonych właśnie MŚ i występie naszych tamże.
  Wywołałeś Legię, zdziwi Cię to : dla mnie to nigdy nie był warszawski klub, to wojskowy klub. Nie jestem nim zainteresowany.
  Czasy "marazmu" w polskiej piłce ręcznej pamiętam dobrze, nawet za dobrze. Pamiętam także występy Śląska i Wybrzeża w finałach Pucharu Europy, przemianowanego i zreorganizowanego na Ligę Mistrzów. Pamiętam Mistrzostwa Świata Młodzieżowców w Holandii, Mistrzostwa Świata w RFN, Olimpiadę w Montrealu, reprezentację do Los Angeles. Nie muszę pytać starszych kolegów, nie wszyscy jeszcze żyją. Bywa, ludzie przychodzą i odchodzą. Historia pozostaje. Warto czasem poczytać.
  Jeszcze jedno : określiłeś bardzo grzecznie moje pytanie jako "dziwne". Kiedyś ktoś powiedział : że nie ma pytań głupich, głupie bywają odpowiedzi. Zapewniam Cię, że podobne pytania zadaję zawsze gdy słyszę o kolejnych kontraktach. I krew mnie zalewa gdy słyszę o 3-cim bramkarzu Vesprem, o Tatarincewie i podobnych.
  Pozdrawiam.

 • wawiak napisał/a komentarz do Vive Tauron Kielce ma nowego sponsora. To potężna firma

  Dziękuję za opinię.
  Choć nie bardzo wiem co ma wspólnego 3 bramkarz z Vesprem z nowym sponsorem VIVE i kadrą Polski.

 • wawiak napisał/a komentarz do Vive Tauron Kielce ma nowego sponsora. To potężna firma

  Dziękuję za opinię.
  Odpowiem na zadane pytanie : tak byłbym na tym forum.
  Pozwolę zwrócić ci uwagę na jedną sprawę. "Nikt" to bardzo precyzyjne sformułowanie i należy go ostrożnie używać.

 • wawiak napisał/a komentarz do MŚ 2017. Szaleństwo w Słowenii po medalu szczypiornistów

  Oglądam mecze piłki ręcznej odkąd tylko pamiętam. Na żywo i w TV.
  Stale uważam mecz POL-DEN w półfinale MŚ w 2007 roku za najlepszy jaki został rozegrany w historii tej pięknej dyscypliny sportu. Pisałem już kiedyś, że gdy mam gorszy dzień to włączam video, oglądam go i od razu wszystko jest jakby lepsze. Tylko stara krzyczy i wyzywa mnie od wariatów : przecież to było tyle lat temu, a ty przeżywasz jakby to było na bieżąco.
  Przez wiele lat były mecze z naszym udziałem, że wymienię tylko kilka : POL-SWE, POL-NOR, POL-CRO, POL-ESP, POL-GER, VIVE-Vesprem. Bielizna damska w niebezpieczeństwie, pełen orgazm. Widowiska narażające NFZ na wyraźny wzrost kosztów świadczonych usług.
  Ale nie myślałem, że dopiero po 10-ciu latach coś takiego wywrze na mnie takie wrażenie, jak ostatnie 10 minut meczu SLO-CRO. Od soboty oglądałem to już wiele razy i nadal jestem pod wrażeniem. To przecież mecz drużyn z obcych krajów. Co mnie to obchodzi ? Dla mnie piękno nie ma obywatelstwa (vide konkursy Miss Świata kobiet, chłopów wyłączyłem po 6-ciu minutach - żenujące widowisko). Tam było dla mnie największe piękno tego sportu. Dla mnie bohaterem tych mistrzostw pozostanie na zawsze Beziak, bez względu na opinie fachowców i plebiscytów.
  Życzę powodzenia w przyszłości temu niewielkiemu narodowi. Dzisiaj jesteście wielcy.

 • wawiak napisał/a komentarz do Vive Tauron Kielce ma nowego sponsora. To potężna firma

  A chciałbym zapytać kibiców VIVE : co z tego będzie wynikało dla kadry narodowej ?
  Dla klubu z Kielc z pewnością coś dobrego od nowego współ-sponsora wyniknie. Dla krajów bałkańskich też.
  Poproszę o opinie.

 • wawiak lubi Komentarz

  Oby to "bogactwo" VIVE zaczęło przekładać się przede wszystkimna rozbudowaną akademię piłki ręcznej w Kielcach. Bo zeszłoroczne przykłady PSG, Veszprem i Vardaru pokazują, że pompowanie dużych pieniędzy w pierwszą druzynę nie zawsze oznacza sportowy sukces.
  A rozwój szkolenia, mnogość grup młodzieżowych i ich sukcesy w przyszłości prędzej czy później dadzą Kielcom wiele radości.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.