wawiak - lubi

 • wawiak lubi Komentarz

  Bez przesady, nie wolno wszystkiego zwalać na trenera. Zobacz kogo on ma do dyspozycji- Gębala kontuzja, Obradović chyba już nigdy nie zagra dobrego meczu w tym klubie, Rakocza zalicza zjazd z roku na rok, Tarabocchia uprawia od trzech lat jakąś inną dyscyplinię sportu, Zdrahala ponoć jest w jeszcze gorszej dyspozycji niż on, Toledo na jeden dobry mecz ma trzy słabe. W dodatku tym ludziom ktoś zaszczepił mentalność wiecznego przegranego. Co rok władze klubu im mówią- mamy mniej pieniędzy, nie mamy takich zawodników jak inni, nie jesteśmy faworytem, chcemy tylko powalczyć. W tym klubie od góry do dołu nikt nie ma ambicji żeby zbudować coś silnego. Każdemu pasuje tak jak jest. Kasa się zgadza i nic więcej się nie liczy.

 • wawiak lubi Komentarz

  Pisałem już gdzieś o tym braku uczciwych danych, na których kibice mogliby opierać swoje oceny. Bo jeśli wierzyć powyższemu artykułowi, to klub z budżetem 26 mln zł ma problem przez 2,5 mln...?! Umówmy się, to nonsens. Przecież to są 2 kontrakty. VIVE nawet bez 2 czołowych graczy będzie jednym z 10-12 najsilniejszych klubów w Europie.
  Kolejny raz napiszę - albo problemy VIVE są znacznie większe i nie chodzi tu o jakieś 2,5 mln zł na bieżącą działalność, albo jest to przedwyborcza gra prezesa.

 • wawiak lubi Komentarz

  Łezka się w oku kręci. Nie wiem czy to nie najważniejszy sportowiec jakiego miałem okazję podziwiać za życia. Wielki żal, że ten półfinał Rio z Danią nie skończył się wygraną to byłaby już wisienka na torcie, acz i tak cała kariera wybitna. Jego postawa na boisku i powrót na boisku po koszmarze utraty oka - to jest inspiracja dla wszystkich, nie tylko sportowców. Wielki gość, i choćby kadra miała teraz równie dobrych zawodników to chyba jednak drugich takich LUDZI jak Karol czy Kasa mieć nie będzie długo. Chylę czoła. Jakie to szczęście, że miałem okazję żyć w czasach gdy Karol grał, będę dzieciom o nim opowiadał. Dzięki Karol, słowa do końca tego nie wyrażą jak wiele Ci zawdzięczamy!

 • wawiak lubi Komentarz

  To jest aż niemożliwe żeby to był przypadek, że ciągle kontuzjowana jest połowa graczy THW może niech się zastanowią nad systemem treningów w Kilonii. Wiem, że mają napięty grafik, ale przecież nie bardziej niż inne topowe drużyny Bundesligi, a tylko u nich jest wieczny szpital.

 • wawiak lubi Komentarz

  Pewnie jest różnica, tylko że kluby dbają w pierwszej kolejności o wynik sportowy. Zakładam że chodzi o M. Kubisztala z czasów jego występów w Puławach - jeśli tak, to zdaje się że on tam był jednak wiodącą postacią i ciężko zamienić takiego zawodnika, nawet jeśli ma swoje lata. A jego miejsce zajął teraz Podsiadło, co pokazuje tylko, że w Puławach mają ambicje dogonić Wisłę.
  Wydaje mi się, że dzisiaj młodzi Polacy mają jednak spore możliwości gdy w lidze mistrzów czy dobrym klubie. Świat się zmniejszył przez rozwój mediów i jeśli któryś polski zawodnik będzie się wyróżniał w Gwardii, Zagłębiu czy Kwidzynie , to albo weźmie go Płock (tak jak wzięli Daszka), albo Kielce (tak jak biorą Morytę) albo Puławy (przykład Seroki).
  Problemem jest raczej wyszkolenie i przygotowanie atletyczne które sprawia, że skrzydłowi jeszcze jakoś się przebijają, ale już zawodnika powiedzmy 18-22 letniego, mającego dobre warunki fizyczne i gotowego siłowo ciężko w Polsce znaleźć chociaż jednego. Takim graczem jest T. Gębala i od razu jest w Płocku, bo czy się to komuś podoba czy nie, to jest rodzynek na pustkowiu na tle rówieśników.
  Tylko trochę ponad tą szarość wyrósł Sićko i Genda, a już trafili do Niemiec, pierwszy via Kielce.
  Jednak kiedy patrzę jak Szwedzi wychowali sobie Jeppsona i Lagergrena, Norwegowie Sagosena, Tangena, Reinkinga i Roda, Francuzi Remili'ego, N'Gueassana czy Tournata to widzę atletów, a nie tylko zawodników technicznych. To są zawodnicy 20-25 letni. W naszej piłce ręcznej takich atletów brakuje, szczególnie obecnej kadrze. To też jest jakiś detal, na którym powinien się skupić szeroko rozumiany system szkolenia.

 • wawiak lubi Komentarz

  (...)dlaczego T.Gębala gra w reprezentacji ? Czy to tylko dlatego że jest z tego samego klubu co trener ?

  Wyłącznie dlatego. Przecież młodych, mniej lub bardziej perspektywicznych rozgrywających, którzy są w stanie zdobywać bramki na poziomie międzynarodowym mamy na pęczki.

  A w polskich klubach jest wielu innych dużo lepszych rozgrywających

  Jakoś nie dostrzegł tego ani Dujszebajew, ani teraz Przybecki. Ale co oni wiedzą o handballu. Nie myślałeś, by kandydować na następcę Przybeckiego?

  Jak czytam takie komentarze, to zaczynam rozumieć, że M. Jureckiemu, K. Lijewskiemu czy M. Jurkiewiczowi w pewnym momencie przestało się chcieć.

 • wawiak lubi Komentarz

  zmiana w przepisach. Przy końcówce meczu, za niesportowe zachowanie, faul, dyktuje się karny i wlepia czerwoną/niebieską kartkę.

 • wawiak lubi Komentarz

  Krzysiek zapomniał, że średniowiecze to już było , jak on jeszcze grał w kadrze, gdy przegrywaliśmy z Rumunią i Białorusią.

 • wawiak lubi Komentarz

  Sporo kontrowersji wzbudziły za to zacytowane słowa Krzysztofa Lijewskiego.
  Były kadrowicz jeszcze przed startem turnieju w Povoa de Varzim, powiedział w wywiadzie prasowym o spotkaniu z Portugalczykami: "Jeśli tego meczu nie wygramy, mówiąc brutalnie, cofniemy się do sportowego średniowiecza".


  Jeśli Krzysztof powiedział coś takiego, to mało sympatyczne, i dobrze, że szybko
  odniósł się treściwie Piotr.
  Bo chłopaki grające w PVK m.in. Krzysztof, mogliby śmiało pomóc kadrze,
  ale decyzja WŁADZ klubu, bo nikt nie ma wątpliwości, że tak właśnie jest,
  zadecydowała, że chłopaki odpuścili.
  Pewna era się zakończyła, ale stawianie szubienicy dla obecnych
  reprezentantów, jest niesmacze i mało profesjonalne.
  Oglądałem mecz, podobał mi się, szkoda błędów, które zadecydowały
  o porażce, mając kilka chwil wcześniej dobry wynik.
  Reasumując,
  Piotr powinien zostać na stanowisku trenerskim, ale powinnien
  postawić na jedno stanowisko.
  A jeśli chodzi o Puławską 300 w Warszawie, to.. jak nie jest zwolennikiem
  obecnego rządu, tak obecny Pan minister sportu, powinien publicznie wezwać
  ZPRP do dymisji(tak jak w pzkol.pl - tyle, że tam z innych przyczyn!),
  bo nie ma realizacji planu pt. występ na IO Tokio 2020,
  chyba , że musi zadziałać ministerstwo i.. służby.

 • wawiak lubi Komentarz

  Przybecki 10/10. Zdajmy sobie wreszcie sprawę, że to już nie ten materiał co kiedyś i gramy tym, co jest. Nie wiem, czy Przybecki to najlepszy możliwy trener, ale na dzisiaj nikt lepszy do głowy mi nie przychodzi. Przegraliśmy z rywalem o bardzo zbliżonym poziomie do naszego po naszym dobrym meczu. Taki jest sport i tyle.
  A krok do średniowiecza to już zrobiła kadra z Krzyśkiem w składzie w meczach eliminacji do ME np. przeciwko Białorusi, jeszcze za poprzedniego trenera.

 • wawiak lubi Komentarz

  Z lubością wielu nurza się w bajorku pt. "Talant rezygnuje". Znakomity zawodnik (jak Szewcow), znakomity trener(lepszy od uznanego Szewcowa) po fali ujadania, dokuczania i oczekiwania ze strony zawistnych nieudaczników na porażkę, ma dość. Praktycznie od początku wielu ryło mu z każdej strony. Znamy tę polską szkołę jazdy: nie damy nic, ale żądamy wszystkiego! Zmieńmy się sami. Dajmy od siebie wszystko - dajmy trenerowi wyszkoloną młodzież, talenty, mentalnych zwycięzców... nie żądając niczego. Dajmy pracę z młodzieżą w klubach, w okręgach; dajmy chmarę szczypiornistów na każdym boisku...ech, rozmarzyłem się.

 • wawiak lubi Komentarz

  Oby to "bogactwo" VIVE zaczęło przekładać się przede wszystkimna rozbudowaną akademię piłki ręcznej w Kielcach. Bo zeszłoroczne przykłady PSG, Veszprem i Vardaru pokazują, że pompowanie dużych pieniędzy w pierwszą druzynę nie zawsze oznacza sportowy sukces.
  A rozwój szkolenia, mnogość grup młodzieżowych i ich sukcesy w przyszłości prędzej czy później dadzą Kielcom wiele radości.

 • wawiak lubi Komentarz

  No, a ja tam Chorwatow nie zaluje, bo swoje za uszami maja i wiele meczy wygrali po kontrowersyjnych decyzjach np. z nami w Austrii. Nie wspomne juz numeru jaki odwalili na mistrzostwach u siebie. Duvnjak swoje potrafi przyaktorzyc, a do kompletu aktorow brakowalo jeszcze super speca Cupica. No o Vorim nie wspomne.
  Wracajac do sportu, to mysle ze Norwegia przez kilka dobrych lat moze byc corocznym kandydatem do medalu ale wieksza przyszlosc moim zdaniem moze czekac Szwecje. Poziom gry mlodych zawodnikow w tych krajach jest bardzo wysoki, obie ekipy maja mlodych trenerow preferujacych bardzo szybka i nowoczesna gre. Trzeba sie tym ekipom uwazniej przyjrzec.

 • wawiak lubi Komentarz

  Denerwują mnie te porównania, że Francja ma 500 tys. zarejestrowanych zawodników. Niemcy mają milion i do Francji nie mają podejścia. Spójrz na wyniki naszych młodzieżówek oklep od Macedonii o meczu z Portugalią nawet nie chce mi się przypominać i tak dzieje się od wielu lat. Ja napisałem, że powinniśmy naśladować Francuzów gdzie tam masz jakieś porównanie? Jakieś usprawiedliwienie czemu młodzieżówki mamy gorsze od Macedończyków czy Portugalii? Ja nawet o Słowenii czy Szwecji nie chcę wspominać, bo oni na każdym juniorskim turnieju pokazują 3-5 zawodników, którzy mogą zrobić naprawdę dużą karierę, a w Szwecji nawet liga jest półamatorska i większość zawodników musi również pracować. Nie ma wymówek do tego, że Nasz junior przechodzi w profesjonalną piłkę ręczną i technicznie jest dosłownie nagi. Żeby Nasz system funkcjonował sprawnie to może i znalazło by się więcej niż 20 tysięcy chętnych do uprawiania tej dyscypliny?

 • wawiak lubi Komentarz

  Brawo Słowenia, liczę że sprawią niespodziankę i zdobędą złoto, znakomite szkolenie młodzieży przynosi skutek.

 • wawiak lubi Komentarz

  No, to nam przybyło 3,6 kg obywatela w handballowej rodzinie. Gratulacje !!!

 • wawiak lubi Komentarz

  Dziś nie mogłem obejrzeć meczu... Bo urodził mi się drugi syn i siedziałem z żoną w szpitalu :) Dziękuję kadrze za miły prezent. Śledziłem wynik i widziałem, że jest nerwowo, w bólach rodzi się ta kadra, ale wierzę, że wrócimy na szczyt (ale wiadomo - dziś patrzę na życie przez różowe okulary). Z obejrzanego skrótu wynika, że Morawski dał radę. Wychodzi na to, że wygranymi tych mistrzostw są w pierwszej kolejności bramkarze.

 • wawiak lubi Komentarz

  Ja nie skrytykuję żadnego chłopaka indywidualnie. Każdy z nas widział kto jakie błędy robił, oni to doskonale wiedzą. Nasze narzekanie na poszczególnych zawodników i ich konkretne błedy nic nie zmieni. Jedno co mnie drażni, to pompowanie w mediach tezy, że mamy młody zespół. Ludzie wcale nie mamy mlodego zespołu, mamy niedoświadczony i nieograny. On jest młody w porównaniu do poprzedniego. Młody jest Moryto, bracia Gębalowie, Loczek i Kornecki. Względnie jeszcze Paczas. Czy ktoś nam próbuje wmówić, że Daćko, Przybylski czy Łyżwa to są młodzi zawodnicy? Przecież on mają po 26-28 lat! Tymczasem najbardziej wczoraj zawiedli ci doświadczeni, brązowi medaliści z Kataru.
  Jednak to co mi się najbardziej rzucilo w oczy, to brak tej zadziorności, woli walki o każdy cm2 boiska, współpracy z kolega obok, oddania za drużynę. Ten mecz z Rosją był z gatunku tych o życie, o pozostanie w turnieju, o szanse zmierzenia się dalej najlepszymi, a jak pokazali naszą lawkę to oniemiałem z wrażenia. Patrzyłem na ekipę, która chyba grała mecz towarzyski z drugą kadrą Czech! Jak sobie przypomnę, co działo się pomiedzy zawodnikami na boisku i na ławce za poprzedniej kadry, to serce mi sie kroi. Wtedy mielismy kadrę kosiorów, rzeźników, dla których nie było zmiłuj. To tyle narzekania.
  Wiemy, że ten turniej niektorych chłopaków przerósł, tak w kwestii mentalnej, jak i sportowej ale bez nazwisk.
  Drodzy kibice nie ludźmy sie jednak, że 21 latek na lewej połówce, który ma ok. 10 spotkań w kadrze będzie nam już dziś wygrywał mecze. To jest chłopak, który na dzis ma dać zmiane Dzidzi po 10 minut na połowę. Robił błędy ale jednak nie poddawał się. Zobaczcie jakie on brał na siebie ryzyko rzutowe, jedno niepowodzenie ale ladował dalej! Podobnie nasi kołowi. Narzekamy na ich skuteczność, brak zasłon, słaba grę w obronie itd. Tylko gdzie oni do tej pory grali? Jedyny Maciek, ktory trochę otarł sie o ligę mistrzów.
  Musimy z nimi pracować dalej. Innej rady nie ma, bo lepszych nie ma w tej chwili kraju. Mamy przed sobą dalszą część eliminacji i tu trzeba zrobic wszystko co możliwe, żeby w Chorwacji zagrać i nie wypaść z obiegu, bo inaczej będzie już nam naprawdę ciężko.
  Ta kadra jest naprawde obrazem naszego obecnego stanu posiadania. Jeżeli na eliminacje wrócą: Dzidzia, Wyszu, Sypa, może Karola da się jeszcze namowić, to jest jeszcze jakaś szansa żeby się zakwalifikować. Lopez nie wróci w tym sezonie, podobnie Kaczka.
  Zastanówmy się kogo my możemy jeszcze powołać, kto zagwarantuje nam poziom reprezentacyjny? Jest kilka nazwisk, które mogą pomóc ale ledwie kilka: Kus w obronie, Podsiadło no i Genda, to na lewe rozegranie. Nogowski, Kostrzewa na lewe skrzydło. Nie wiem jak Majdziński z kontuzją czy juz wrócił? Moze uda się dogadać z Rojewskim? Bąk jeszcze chyba za wcześnie? No i to jest tak naprawdę chyba wszystko niestety. Przypominam, że młodzieżówka nawet nie zakwalifikowała sie do mistrzostw.
  Tak obecnie wyglądamy i trzeba sobie zdać z tego sprawę i zmierzyć odważnie z tym problemem.

 • wawiak lubi Komentarz

  Da sie....sa na to przyklady ale trzeba grac a nie myslec, ze sie cos gra!?

 • wawiak lubi Komentarz

  Zgadzam się. Nie wiem czego się niektórzy spodziewali? Czy myśleli, że chłopaki będą równorzędnym przeciwnikiem dla Hiszpanii? 14 - tka z pola, poza bramkarzami jest w zasadzie wybrana. Pytanie tylko czy zdąży się wyleczyć Paczas i zmieni kogoś na rezerwowego? Tak więc tylko bramkarze walczą we 3 o 2 miejsca! Chłopaki z pola muszą się zgrać, ograć, rozbiegać po miesiącu przygotowań i przede wszystkim nie złapać kontuzji! Jeżeli jakiś mecz na tym turnieju będzie wyrównany i będzie szansa na wygraną, to na pewno będą starali się go wygrać.W meczu z Hiszpanią było dużo nowych ustawień, zmian, rotacji, że nie było sensu szarpać się o wygraną. Porażka -10 czy -7 w meczu towarzyskim, to jaka to różnica? Walczyć, szarpać się, rzucać na parkiet, trzeba będzie od czwartku. Teraz jest czas na próbowanie różnych ustawień, zagrywek, sprawdzanie naszych możliwości aby począwszy od meczu z Norwegią grać jak najlepiej. No, a na ile to wystarczy, to czas pokaże. Ja od dziś, do czasu zakończenia udziału w mistrzostwach nie napiszę słowa krytyki, nie będę nikogo indywidualnie oceniał, bo to nie ten czas. Teraz trzeba być z nimi, wspomagać, wierzyć i co tam jeszcze.