Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

TAK JEST!  Iga Świątek awansowała do ĆWIERĆFINAŁU WTA w Lugano!
Iga Świątek - Viktória Kužmovà [3]  6:3 3:6 6:2
Największy sukces mistrzyni juniorskiego Wimbledonu w WTA stał się faktem! Zwycięstwo przeciwko najwyżej notowanej rywalce w karierze dało naszej tenisistce awans do najlepszej ósemki zawodów!
Od początku pierwszego seta obie panie bardzo pewnie wygrywały swoje podania, nie musząc bronić breakpointów. Decydujący okazał się być ósmy gem, w którym Polka za drugą szansą przełamała Słowaczkę, później potwierdziła przełamanie przy swoim serwisie i zwyciężyła 6:3.
Druga odsłona tego meczu niedobrze się zaczęła dla raszynianki, Słowaczka szybko objęła prowadzenie 3:0. Nie udało się później przełamać Kužmovej i reprezentantka naszych południowych sąsiadów doprowadziła do decydującej partii.
Końcowy set był najbardziej emocjonującą partią tego spotkania. Iga od stanu 2:2 wygrała cztery gemy z rzędu. Decydujący był siódmy gem tego seta, w którym Iga obroniła cztery breakpointy. Polka za drugą piłką meczową zwyciężyła w spotkaniu, które trwało godzinę i 47 minut.
Obie zawodniczki chciały dominować, wygrywały zdecydowaną większość piłek przy swoim serwisie. Było to wyrównane spotkanie, szczęśliwie jednak zakończone na korzyść Igi. Kužmova miała problemy z poruszaniem się po korcie, często źle dochodziła do piłek, co Polka starała się wykorzystywać. Wiele winnerów, sporo również niewymuszonych błędów, dużo dobrych serwisów i returnów, niedługie wymiany. Nie był to mecz na bardzo wysokim poziomie, na co też mogły mieć wpływ złe warunki atmosferyczne, w szczególności duża wilgotność, która powodowała, że kort stał się grząski.
Tenisistka warszawskiej Legii zaserwowała 2 asy przy 3 podwójnych błędów serwisowych (Kužmova: 11-4). Zagrała 18 winnerów i 20 niewymuszonych błędów, serwowała z 51% skutecznością pierwszego podania, po którym wygrywała 74% piłek. Po drugim serwisie zwyciężyła w 60% wymian. Wykorzystała 3 z 7 breakpointów, sama broniąc 6 z 7. Wygrała 86 punktów - o 6 więcej od Słowaczki.
Rywalką w walce o półfinał zawodów we włoskiej części Szwajcarii będzie rozstawiona z „ósemką” Vera Łapko, która pokonała dzisiaj Evgeniyę Rodinę 6:2 6:0. Mecz ten odbędzie się już jutro.
Był to trudny mecz, bardzo wyrównany, więc tym bardziej cieszy dzisiejsze zwycięstwo nad rozstawioną z „trójką” 46. rakietą globu. Przypominamy, że ewentualny awans do najlepszej czwórki rozgrywek, dałby Polce najprawdopodobniej pewny start w głównej drabince Rolanda Garrosa, za co bardzo mocno trzymamy kciuki.
Jeszcze raz gratulujemy i już nie możemy się doczekać jutrzejszego pojedynku.
DO BOJU, TRZYMAJ!
Warsaw Sports Group
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.