Superpuchar Cypru nie dla Kosowskiego

Zdobywca Pucharu Cypru, Apollon Limassol z Kamilem Kosowskim w składzie nie sprostał w niedzielnym meczu o Superpuchar Cypru mistrzowi kraju, Omonii Nikozja. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1 i losach Superpucharu musiały przesądzić rzuty karne.

Maciej Kmita

"Kosa" rozegrał pełne w 90. minut. W wyjściowym składzie Omonii pokazał się znany z Lecha Poznań, Hernan Rengifo. Peruwiańczyk przebywał na boisku do 57. minuty, po czym został zmieniony przez Michalisa Konstantinou.

Wynik spotkania w 52. minucie gry otworzył Semedo strzałem z dystansu. Do remisu doprowadził 6 minut przed końcem drugiej połowy Leandro. Dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy, którego poznano dopiero po konkursie rzutów karnych. Lepiej egzekwowali je mistrzowie kraju, zwyciężając 3:2.