Przełamanie Kotwicy

Kotwica Kołobrzeg i Atlas Stal Ostrów do meczu 15 kolejki DBE przystępowały z serią 3 przegranych z rzędu. Obu ekipom bardzo zależało na przerwaniu tej złej passy, nie był to porywający pojedynek, liczyło się zdobycie w nim kompletu punktów.

Dawid Bilski

Prowadzenie w niedzielnym starciu zmieniało się wielokrotnie, żadna z drużyn nie mogła sobie wypracować takiej przewagi, która pozwalałaby na kontrolowanie przebiegu meczu. Ciężkie zadanie mieli gracze Atlasa Stali pod koszami bo musieli rywalizować z mierzącymi po 215 cm wzrostu Rafałem Bigusem i Gabrielem Szalayem. Ze swojej roli środkowego dobrze wywiązywał się jednak John Oden, który zwłaszcza do przerwy był kluczową postacią na atakowanej tablicy, będąc najlepiej punktującym graczem drużyny z Ostrowa. Po 20 minutach gry Kotwica prowadziła 35:31, minimalne prowadzenie gospodarzy utrzymywało się także po trzeciej kwarcie (58:56).

Początek ostatniej części spotkania należał do ekipy prowadzonej przez debiutantów w tej roli ? Pawła Blechacza i Sebastiana Machowskiego, bowiem kilka dni wcześniej władze kołobrzeskiego klubu rozwiązały umowę z dotychczasowym pierwszym szkoleniowcem, Arkadiuszem Konieckim. W ciągu 3 minut gry popularni ?Czarodzieje z Wydm? zdobyli 10 :oczek? przy zerowym dorobku koszykarzy Atlasa. 12 punktowa strata nie podłamała ich jednak, bo to oni tym razem zaczęli seryjnie trafiać do kosza. Po celnie wykonanych rzutach osobistych przez Odena było już tylko 68:65 dla Kotwicy. W ostatnich fragmentach meczu popis strzeleckich umiejętności zaprezentował Ed Cota (9 punktów), ale także Kotwica miała w swoim szeregach zawodników, którzy wzięli na swoje barki zdobywanie punktów, co pozwoliło jej na końcowy triumf 82:76. Dodatkowo w szeregach Atlasa Stali wkradło się trochę nerwowości i strat.

To czwarta porażka z rzędu Atlasa Stali w lidze, zespół ten kontynuuje także fatalny bilans występów na wyjazdach ? 6 porażek z rzędu. Porażka ta zepchnęła podopiecznych trenera Andrzeja Kowalczyka na piątą pozycję w tabeli. Wygrana kołobrzeskiej drużyny sprawiła, że do swojego niedzielnego rywala traci ona jeden punkt.

Kotwica Kołobrzeg ? Atlas Stal Ostrów 82:76 (17:16, 18:15, 23:25, 24:20)

Kotwica: Alvin Snow 20 (2x3), Brandon Armstrong 14 (2x3), Chris Daniels 13 (11zb), Tomasz Cielebąk 9, Rafał Bigus 7, Michael Bree 6 (2x3), Sefton Barret 4, Tomasz Mrożek 4, Greg Davis 3 (1x3), Gabriel Szalay 2.

Atlas: John Oden 19 (10 zb.), Ed Cota 12 (3x3, 6 as.), Ruben Boykin 11 (2x3), Marcin Sroka 10 (1x3), Gintaras Kadziulis 9 (1x3), Wojciech Szawarski 6 (1x3), Dawid Przybyszewski 5 (1x3), Brandun Hughes 4, Tommy Adams 0.