Ruszyła angielska Premier League!

Ruszyła angielska Premier League! Pierwszym liderem został niespodziewanie zespół Blackpool, ale tylko na dwie godziny, bowiem wieczorem Chelsea Londyn pokonała West Bromwich Albion aż 6:0 i to ona przewodzi w tabeli.

Bartosz Zimkowski

Pierwszy mecz sezonu odbył się na White Hart Lane, gdzie o punkty rywalizowały zespoły Tottenhamu Hotspur i Manchesteru City. W poprzednich rozgrywkach The Citizens musieli uznać wyższość Kogutów, którzy zajęli czwarte miejsce. MC musiało się zadowolić grą tylko w Lidze Europejskiej.

Roberto Mancini, menedżer Man City, desygnował do gry od pierwszej minuty trzech nowych graczy: Aleksandara Koralova, Yaya Toure i Davida Silvę. Między słupkami stanął Joe Hart, a więc to on wygrał rywalizację z Shay'em Givenem. Hart był jednym z bohaterów, dobrze broniąc zwłaszcza w pierwszej połowie. Ostatecznie w Londynie gole nie padły.

Rewelacyjnie zagrał beniaminek - Blackpool - skazywany przez wielu na spadek - i to z hukiem. Na JJB Stadium rozgromił Wigan Athletic 4:0, prowadząc do przerwy już 3:0. Dwie bramki zdobył nowy nabytek klubu - Marlon Harewood.

Bez problemu swój mecz wygrała Aston Villa, chociaż tuż przed samą ligą Martin O'Neill odszedł z klubu. The Villans pokonali West Ham United, gdzie jako menedżer zadebiutował Avram Grant. Jedną z bramek dla Aston Villi zdobył James Milner, który lada dzień zostanie zawodnikiem Man City.

Cztery gole padły na Stadium of Light. Sunderland prowadził z Birmingham City już 2:0, by w ostatnich dwunastu minutach stracić dwa gole i komplet punktów. Wcześniej czerwoną kartką został ukarany Lee Catermolle.

W roli menedżera Fulham Londyn zadebiutował Mark Hughes, a jego drużyna zremisowała z Boltonem Wanderers.

***

W ostatnim sobotnim meczu popis dała Chelsea Londyn, która pokonała West Bromwich Albion aż 6:0. Stara gwardia znów dała o sobie znać. Trzy gole były dziełem Didiera Drogby, dwa Florenta Maloudy, a jedna Franka Lamparda. The Blues zostali pierwszym liderem Premier League.