Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Mariusz7 napisał/a komentarz do Piłka ręczna. MŚ 2021. Polacy w ostatnim koszyku przed losowaniem. Mocni rywale czekają

  @Heniek ZPoczty: w takiej grupie to konczymy na czwartym miejscu. Najlepsze rozwiazanie to Algieria/Argentyna z drugiego I Urugwaj/Japonia z trzeciego

 • Mariusz7 napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Vardar Skopje uratowany. Koniec ery Siergieja Samsonenki

  @z Tumskiego Wzgórza: W ujęciu jednostkowym strata netto w I kw. 2020 r. wyniosła 3 022 mln zł wobec 511 mln zł zysku rok wcześniej. Już po odpisaniu aktywów.
  PKN Orlen odnotował 2 244 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 849 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

  "Zarząd [...] informuje, że mając na względzie bieżącą oraz prognozowaną sytuację makroekonomiczną, szczególnie na rynku finansowym jak i w sektorze paliwowo-energetycznym, oraz planowane wydatki inwestycyjne grupy kapitałowej Orlen, po przeprowadzeniu dodatkowych analiz, postanowił zmienić ogłoszoną 18 marca 2020 roku propozycję dla zwyczajnego walnego zgromadzenia spółki w sprawie podziału zysku spółki za 2019 r." - czytamy w komunikacie.

  Pozostałą kwotę w wysokości 4 385 882 958,09 zł zarząd rekomenduje przeznaczyć na kapitał zapasowy. Zarząd podtrzymuje jednocześnie zaproponowane wcześniej daty: 14 lipca 2020 roku jako dzień dywidendy oraz 28 lipca 2020 roku jako dzień wypłaty dywidendy.

  Jest maj do pełnego otwarcia Polski jeszcze spokojnie ponad miesiąc, a PKN już zbiera kasę gdzie się da. Do tego prognozy na rynku paliwowym są na tyle pesymistyczne, że mało kto wierzy, że przed początkiem IV kwartału, a nawet początkiem 2021 sytuacja w branży zacznie się stabilizować. Moje komentarze nie mają na celu ataku Wisły tylko ostudzenia nastrojów kilku zwykłych trolli (Ciebie nie uważam za trolla akurat często z sensem potrafisz się wypowiedzieć). W sierpniu możemy być świadkami prawdziwego exodusu zawodników i mogą nam wyrosnąć nowi giganci na scenie nie tylko polskiej, ale i europejskiej.

 • Mariusz7 napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Vardar Skopje uratowany. Koniec ery Siergieja Samsonenki

  @kret: Oczywiście, że w Orlenie zaczyna brakować pieniędzy świadczy o tym m.in obniżenie dywidendy o 67% dla akcjonariuszy, a jeśli akcjonariusze dostają tak mocno po kieszeni to nie wierzę w to, że podmioty, które są sponsorowane przez Orlen będą dalej dostawać tyle samo kasy.

 • Mariusz7 napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Vardar Skopje uratowany. Koniec ery Siergieja Samsonenki

  @WISŁA1947: Wiesz normalni ludzie jak czegoś nie rozumieją, a się trochę na tym znają to to krytykują. Sabate z tego co wiem to nawet duża część kibiców z Płocka krytykuje czy to też jest tajna opcja z Kielc? Polecam udanie się do specjalisty, bo świat wcale nie jest zero jedynkowy, a tak już odnosząc się do twoich wypocin nigdzie nie napisałem, że sytuacja finansowa Wisły jest gorsza od Kielc (lubisz wkładać kłamstwa w usta postronnych nie pierwszy raz to zauważyłem), po drugie właśnie w tym komentarzu pokazałem, że struktura właścicielska wcale nie jest taka mocna jak ci się wydaje i już zaczyna się szukanie oszczędności dlatego utrzymanie budżetu przez Wisłę to zwykłe bujanie w obłokach budżet będzie niższy o 30-50% i kto wie czy pod względem budżetu przed sezonem to nie Azoty będą dysponować najwyższym z całej Superligi.

 • Mariusz7 napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Vardar Skopje uratowany. Koniec ery Siergieja Samsonenki

  @z Tumskiego Wzgórza: Płock bazuje na dwóch mocnych sponsorach jeśli oba podmioty mocno odczują skutki kryzysu, a na pewno odczują to tu sprawa się mocniej komplikuje niż w Vive, które ma tych podmiotów dużo więcej to prosta matematyka. Tak jak pisałem budżety zarówno Vive jak i Płocka spadną o 30-50% w dół.

 • Mariusz7 napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Vardar Skopje uratowany. Koniec ery Siergieja Samsonenki

  Niezwykły czas czeka nas w piłce ręcznej. Kluby, które były do tej pory w cieniu, ale mają sponsorów, którzy mocną obronną ręką wychodzą z kryzysu mogą zbudować naprawdę mocne i 'tanie' drużyny, bo na obniżkę pensji zgodzić się będą musiały właściwie wszyscy zawodnicy/trenerzy. W Polsce na czarnego konia wyścigu może wyrosnąć nam klub z Puław. Wiadomo chemiczny gigant w takim czasie na pewno ma się dobrze. Pisałem miesiąc temu, że Vive i Wisłę czeka redukcja budżetów nawet o 30% i wtedy myślałem, że trochę tę statystykę zawyżyłem, a teraz wszystko wygląda na to, że ją jednak zaniżyłem. Widzę, że o Kielcach wszyscy tu informowani są na bieżąco przez największego fana @WISŁA1947 który o dziwo nie piszę nic na temat Płocka, a tu według mnie sprawa równie ciężka jak nie cięższa niż w Kielcach i niech nie zmylą Was te dwa transfery do Płocka, bo prawdopodobnie były klepnięte one jeszcze na obecnym budżecie Wisły. Samorządy już liczą straty spowodowane lockoutem państwa i w optymistycznych przewidywaniach jest to 15% dochodów w dół. W pesymistycznych nawet 30%. Wiadomo, że w przyszłorocznych budżetach najmocniej ucierpi sport i rekreacja (a może nawet i w tych jak będą zwoływane sesje nadzwyczajne), bo trzeba będzie ratować przedsiębiorców. Wszyscy wiemy, że 'tarcza' to za mało. Do tego dziś PKN Orlen zapowiedziało, że przez fatalne wyniki z I kwartału dokona odpisu na 2.5 mld złotych, a przecież I kwartał to małe piwo przy tym jaki wynik zanotują w II kwartale. Mało tego zmienili rekomendację wypłat dywidendy z 3 zł na 1 zł, a więc zabierają aż 67% z zysku inwestorom, którzy wkładają tam realne pieniądze to co będzie przy negocjacjach sponsora tytularnego, które chyba już powinny się odbywać, bo jak dobrze pamiętam obecna umowa była do 30 lipca 2020 z możliwością przedłużenia o jeden rok. Patrząc na ruchy Orlenu to jeśli udałoby się ugrać nawet 50% tego co Orlen dokładał do klubu z Płocka to trzeba by było uznać to za naprawdę spory sukces pana Czwartka. Oczywiście na koniec dodam, że nie jestem z Kielc, ani nie jestem kibicem Vive (takie zarzuty na pewno się pojawią). Jestem bezstronnym obserwatorem i uważam, że następny sezon Superligi może być dużo bardziej wyrównany niż się wszystkim wydaje. Szkoda tylko, że zapewne poziom sportowy PGNiG Superligi pójdzie trochę w dół, bo od kilku sezonów mozolnie budowano go i wiele trudu (zapewne) zostanie zaprzepaszczone przez małego wiruska.

 • Mariusz7 napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Ondrej Zdrahala nie pasował do stylu Wisły. Sabate: Powiedziałem mu otwarcie

  @Krzysztof_WP: Sorry, ale tutaj akurat trzeba przyznać im rację. Jak przez 2 lata nie nauczył go swojej taktyki? Czy odbyło się to na takiej zasadzie, że popatrzył na niego i powiedział ty nie pasujesz i będziesz grzać ławę? Gość jest tu dwa lata zapewne z bardzo dużym kontraktem i nie gra bo 'nie pasuje' i to jest jakiś kuriozum.

 • Mariusz7 napisał/a komentarz do Nieoficjalnie: PGNiG Superliga wkrótce zakończona

  Czytam komentarze szczególnie kibiców z Płocka i się trochę dziwię. Ja tam wcale nie byłbym taki pewien sytuacji finansowej Wisły. Za chwilę w Polsce będziemy mieli falę bankructw i wzrost bezrobocia to Płocka nie ominie. Trzeba będzie szukać oszczędności by na nowo ruszyć gospodarkę z kopyta i co pójdzie na pierwszy ogień? Według mnie właśnie sponsorowanie sportu i tu już ucierpią Vive, Wisła, ale i Azoty dość mocno. Wiadomo, że właścicielem Wisły jest miasto i często na koniec sezonu dofinansowują klub by się bilansowało. Myślicie, że jak np. 1000 osób w Płocku straci pracę to ktokolwiek odważy się podpisać rozporządzenie, które dal klubowi piłki ręcznej np. dodatkowe 5 milionów? Nie chce być złym prorokiem, ale cały poziom ligi może obniżyć się do poziomu z jakiś lat 2007-2008.

 • Mariusz7 napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Motor Zaporoże - PGE VIVE Kielce: pewne zwycięstwo mistrza Polski

  @jerseyus: Eh Huryn popsuł mi dokładny wynik meczu rzucając ciut przed syreną :D

 • Mariusz7 napisał/a komentarz do Menatyper - 17.02.2020.

  1. Flensburg - Pick 29:30
  2. PSG - Elverum 38:29
  3. Zagrzeb - Aalborg 28:29
  4. Celje - Barcelona 26:36
  5. Motor - Vive 25:33
  6. Porto - Vardar 34:30
  7. Mieszkow - Kiel 28:31
  8. Veszprem - Montpellier 33:29
  9. Wisła - Bidasoa 28:27
  10. Sporting - Dinamo 30:26

 • Mariusz7 napisał/a komentarz do Menatyper - 10.02.2020.

  1. Elverum - Flensburg 27:31
  2. Barcelona - Zagrzeb 42:29
  3. Aalborg - Celje 33:28
  4. Pick - PSG 29:27
  5. Kiel - Veszprem 27:29
  6. Vive - Porto 34:28
  7. Montpellier - Mieszkow 33:27
  8. Vardar - Motor 31:29

 • Mariusz7 napisał/a komentarz do Menatyper - 02.02.2020.

  1. Pick - Aalborg 33:27
  2. Zagrzeb - Flensburg 24:26
  3. Celje - PSG 28:40
  4. Elverum - Barcelona 28:40
  5. Kiel - Vardar 33:29
  6. Porto - Veszprem 29:30
  7. Montpellier - Vive 30:32
  8. Motor - Mieszkow 31:29

 • Mariusz7 napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. PGE VIVE Kielce - Orlen Wisła Płock. Bezradność Nafciarzy. Kielczanie górą w "świętej wojnie"

  Nie chcę się tu dość mocno znęcać nad Wisłą, bo wczoraj pisałem, że to prawdopodobnie będzie mocno jednostronne widowisko. Jednak to co zobaczyłem przeszło moje najśmielsze oczekiwania, bo dziś Vive nie spociło się bardziej jak z Tarnowem, czy Kaliszem (z całym szacunkiem dla tych ekip). Mało tego! Akcja w ofensywie Susnji chłop stoi 8 metrów od bramki tyłem do bramkarza odwraca się w prawo - pusto! odwraca się w lewo - znów pusto! Co trzeba robić w takim momencie? Według Susnji podać do rozgrywającego. Nie mam nic do samego zawodnika, bo wrócił do treningów niedawno, ale pan Sabate chyba zapomniał mu przypomnieć handballowe przedszkole w ofensywie. Jednak prawdziwą Bareją staje się tu Igropulo. Facet ma zapewne najwyższy, a już na pewno jeden z najwyższych kontraktów, a jest w klubie od rzucania siódemek. Nie wiem czy jakiś inny klub w Europie stać na taki luksus jak Wisłę choć facet miał być gotowy do gry na max październik. Dziś nawet w akcie desperacji Sabate zamiast ogranego i w formie Zdrahali postanowił wpuścić Konstantina i co? Rozumiał się z zespołem jakby go do Wuhan teraz wrzucili i w chińskiej ekipie kazali grać. Sam trener zaraz stanie się memem i jego upór w zajeżdżaniu pewnej grupy zawodników i trzymaniu innej na ławce rezerwowych jest wręcz komiczny. Co mu dał dziś Ruiz na skrzydle? 1/3, czy tam 1/4 rzutowo czy Czapliński nie podołałby? Czy Zdrahala nawet z zawiązanymi oczami wypadłby gorzej od Igropulo? W Płocku i tak na tę chwilę nie jest dobrze, bo jest początek lutego, a część zawodników już zajechanych, ale z uporem pana trenera to jeszcze da radę wybitnie mocno pociągnąć tę ekipę w dół.

 • Mariusz7 napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Renato Sulić zawieszony. Kołowy nie zagra z PGE VIVE Kielce

  Nie jestem fanem tej kary. Po pierwsze facet zaraz kończy karierę to i gdzieś będzie mieć te zawieszenie i większą karę finansową odczułby mocniej. Po drugie kara dzień przed Świętą Wojną wywołuje kolejne niepotrzebne kontrowersje i jestem pewien, że wielu zwolenników Vive wolałoby by Sulić w tym meczu zagrał by nie było mowy o pomocy ze strony 'zielonego stolika'. Z drugiej strony realnie patrząc to jutro Vive będzie murowanym faworytem ze słabo grającym w 2020 Płockiem i mecz raczej zakończy się pewnym zwycięstwem gospodarzy. Jednak jak się wydarzy inaczej i Wisła w tym meczu powalczy to będą kolejne kontrowersje i co by było gdyby? Koniec końców to jednak nie jest tak, że liga uwzięła się na biednego Sulicia, bo gość przynajmniej raz w sezonie daje powody do zawieszania go co dawno, a dokładnie prawie rok temu same władze Wisły powinny utemperować.

 • Mariusz7 napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Nieoficjalnie: Mirsad Terzić w Płocku, Orlen Wisła negocjuje z graczem Barcelony

  Terzić bardzo dobry ruch, ale Serdio bardzo słaby. Podobnie jak @kck już szybciej bym widział Dawydzidka niż go. W Barcelonie to on bardziej trybuny niż ławę grzeje i kompletnie sobie tam nie poradził, a najmłodszy też już nie jest, bo w tym roku ma 26 lat. Wygląda na to, że pewnego poziomu sportowego nie przeskoczy. Dawydzik jeszcze swojej szansy wrzucenia 'na głęboka wodę' nie dostał i nie wiemy, czy nie ma tam jeszcze ukrytego potencjału do tego by się rozwinąć. Serdio taką szansę dostał i kompletnie nie podołał dlatego wybrałbym Polaka nad Hiszpana.

 • Mariusz7 napisał/a komentarz do Memoriał Barcenasa. Polska - Portugalia: bez zwycięstwa w Hiszpanii, ostatni test przed ME 2020 oblany w słabym stylu

  11 lat temu odbyłem z kumplem rozmowę w której stwierdziłem, że jest kwestia 10-15 lat jak będziemy dostawać bęcki od Portugalii w każdej grupie wiekowej. Kumpel mnie wyśmiał i powiedział, że to niemożliwe. Wczoraj mu to przypomniałem i przyznał, że miałem nosa do tego. Również od ostatnich Igrzysk, a więc już prawie 4 lata piszą o tym, że powinniśmy odciąć się grubą krechą od złotego pokolenia i kosztem nawet spadnięcia do trzeciej ligi postawić na młodych. Wielu tutaj pukało się w głowę na samą myśl o tym pomyśle, ale teraz przez 3.5 lata mamy agonię reprezentacji, w której tacy zawodnicy jak Przybylski, Szyba czy inni starsi zawodnicy po prostu blokują miejsce młodym, którzy mają szanse na rozwój i pokazanie się, a i niesamowity kop motywacyjny. Zaniedbaliśmy lata szkolenia i niepotrzebnie próbowaliśmy utrzymać obecny poziom zamiast pogodzić się z faktami.

 • Mariusz7 napisał/a komentarz do Był łączony z PGE VIVE, zostanie w Kilonii. Rune Dahmke przedłużył umowę z THW

  Bardzo dobrze się stało. Dahmke to ledwie średni skrzydłowy, który bez wysoko postawionego ojca mógłby grać w maks jakiś Leipzigach. W takich przypadkach, gdzie masz Polaka na podobnym poziomie to nasze kluby powinny zawsze stawiać na Polaka i tak Jarosiewicz to podobny poziom do Dahmke.

 • Mariusz7 napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Oficjalnie: Blaż Janc ma nowego pracodawcę. Będzie grał w Barcelonie

  @acer: Połowa z tych zawodników nie odeszła wcale do lepszych klubów niż Kielce. To normalne, że zawodnicy przychodzą i odchodzą. Sam poziom sportowy klubu może nie mieć na to wpływu co pokazało odejście Reichmanna. Każdy sportowiec chce się rozwijać i wybiera swoją ścieżkę rozwoju, a nie jest przyspawany do jednego klubu.

 • Mariusz7 napisał/a komentarz do ME 2020: grupowy rywal Polaków bez swojej gwiazdy. Kim Andersson rezygnuje z gry w kadrze

  Bardzo mądry ruch. Kim tak naprawdę już się nie nadaje do kadry, ale jest tak wielkim nazwiskiem, że po prostu 'nie wypadałoby' go powołać. Sam zainteresowany rozwiązał ten kłopot i mają problem z głowy.

 • Mariusz7 napisał/a komentarz do Powrót po latach. Julen Aguinagalde ponownie zagra w Bidasoa Irun

  Wspaniała kariera zakończy się tam, gdzie się rozpoczęła. Ciekawostką jest to, że kiedyś w Irun Aguinagalde był bardziej obrońcą niż ofensywnym kołowym i to Talant Dujszebajew go wypatrzył oraz zdecydowanie przestawił na atak, czym mu Julen bardzo szybko odpłacił. Wspaniała kariera klubowa jak i reprezentacyjna i świetny pozytywny człowiek. Liga będzie tęsknić za nim, a każdy kibic Piłki Ręcznej w Polsce będzie pamiętać tego karnego z Veszprem. Myślę, że jeszcze Kielcom będzie dużo... pomagał przy ewentualnych transferach Hiszpanów do Vive. Powodzenia Julen i baw się piłką ile zechcesz! :)

 • Mariusz7 napisał/a komentarz do Liga Mistrzów: bolesne pożegnanie z fazą grupową. Orlen Wisła przegrywa w Szwecji

  Kolejny raz kompletnie nie rozumiem poczynań Sabate. Gość ma chyba jakąś chorą ambicję, która fatalnie wpływa na decyzje w sprawie rotacji. Bierze do Szwecji grupę młodych chłopaków widać, że podstawowi zawodnicy grają bez zaangażowania, a ten ich trzyma na parkiecie, a tych dzieciaków trzyma jak w klatce. Przecież oni by tam biegali za dwóch czy trzech, a ten mecz pamiętaliby do końca życia i byłby niesamowitym kopem motywacyjnym do jeszcze cięższej pracy i co to za różnica, czy przegraliby 24:20, czy 24:16? Myślę, że Sabate to naprawdę dobry trener, ale przez swoją chorą ambicję nie pokaże tego póki nie zmieni swojego podejścia do tematu.

 • Mariusz7 napisał/a komentarz do Menatyper - 25.11.2019.

  1. Pick - Zagrzeb 31:23
  2. PSG - Barcelona 30:34
  3. Elverum - Celje 27:28
  4. Flensburg - Aalborg 28:24
  5. Motor - Porto 29:30
  6. Vive - Mieszkow 37:30
  7. Kiel - Montpellier 33:30
  8. Vardar - Veszprem 24:31
  9. Kristianstad - Wisła 36:27

 • Mariusz7 napisał/a komentarz do Orlen Wisła walczy z czasem. Stenmalm i Igropulo blisko powrotu, przedłuża się przerwa Michała Daszka

  Bardzo nie podoba mi się jak Sabate rotuje, a raczej nie rotuje składem. W czarnym scenariuszu na najważniejszym spotkaniu pierwszej części sezonu może zabraknąć Szity, Stenmalma, Igropulo może Sulicia i na pewno Daszka, a gość w końcówce spotkania z Zagłębiem na boisku trzyma... Mindegię. Facet od długiego czasu w pojedynkę trzyma wyniki Wisły i dopiero niedawno wróciło wsparcie w postaci Ruiza, czy Mlakara, a Sabate zamiast dać się ograć właśnie Ruizowi, czy Zdrahali to zajeżdża najważniejsze ogniwo w składzie. Przecież nie ma znaczenia, czy Wisła te spotkanie wygrała 6 bramkami, czy by wygrała trzema. To są małe kamyczki do ogródeczka trenera i kto wie, czy te detale nie przesądzą o nawet awansie dalej w Lidze Mistrzów.

 • Mariusz7 napisał/a komentarz do Islandczyk ma zastąpić Blaża Janca. Sigvaldi Gudjonsson łączony z PGE VIVE Kielce

  Zgodzę się z @Jerseyus Sigvaldi to bardzo niedoceniany zawodnik i nieprzypadkowo wybrałem go do swojego składu :D Wiadomo, że każde zastępstwo za Janca zawsze będzie na minus, bo to najlepszy gracz na świecie, ale Sigvaldi ma naprawdę duży potencjał i to byłby kolejny dobry ruch klubu z Kielc.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.