Trzy zwycięstwa Czuwaju Przemyśl na Słowacji

Szczypiorniści pierwszoligowego Czuwaju Przemyśl trzykrotnie pokonali w meczach kontrolnych drużynę Handball Club winLand Michalovce. Spotkania rozegrano na Słowacji.

Łukasz Wojtczak

Pierwszy mecz rozegrano systemem 4x20 minut. Spotkanie zakończyło się minimalnym zwycięstwem przemyślan 31:30.

Drugiego dnia oba zespoły zmierzyły się jeszcze dwukrotnie. Mecze rozgrywano już w tradycyjnym systemie 2x30 minut. Pierwszy pojedynek zakończył się zwycięstwem Czuwaju 29:27. Dobrą skutecznością popisali się Paweł Stołowski i Mateusz Kroczek. Obaj zawodnicy rzucili po siedem bramek.

Trzeci z kolei mecz obu drużyn, również wygrali goście, ale już znacznie większą różnicą bramek (31:21). Duża w tym zasługa Mateusza Kroczka, który z dziesięcioma trafieniami, ponownie był najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu. Dobre zawody rozegrał też nowy nabytek przemyślan, Daniel Kulik. Rozgrywający zdobył w tym spotkaniu sześć bramek.

Wyniki:

KS Czuwaj POSiR Przemyśl - HC winLand Michalovce 31:30 (mecz rozgrywany systemem 4x20 minut)

KS Czuwaj POSiR Przemyśl - HC winLand Michalovce 29:27 (14:10)

Czuwaj: Szczepaniec, Sar, Stołowski 7, Kroczek 7, Kostka 2, Żak, Kulik 2, Stanowski, Kalinowski 1, Janasz, Goral 2, Complak, Kotowicz 6, Baraniecki 1, Hataś 1, Błażkowski.

KS Czuwaj POSiR Przemyśl - HC winLand Michalovce 31:21 (15:12)

Czuwaj: Szczepaniec, Sar 1, Stołowski 1, Kroczek 10, Kostka 4, Żak 3, Kulik 6, Stanowski, Kalinowski 2, Janasz, Goral 1, Complak, Kotowicz 2, Baraniecki, Hataś, Błażkowski 1.