Siatkarscy juniorzy ulegli Holendrom

Po zwycięstwie z Turkami w rozgrywanych na Białorusi mistrzostwach Europy, polskim juniorom przyszło zmierzyć się z Holendrami. W swoim drugim spotkaniu grupowym biało-czerwonym nie udało się zwyciężyć i ulegli reprezentacji Holandii 1:3. Po tej porażce zajmują czwartą lokatę za Holendrami, Rosjanami i Belgami.

Anna Dmochowska

Pierwszego seta polscy juniorzy przegrali dość wyraźnie, mimo iż momentami prowadzili pewną i wyrównaną walkę. Kluczem do zwycięstwa Holendrów były nasze problemy ze skończeniem akcji i ich blok. Do drugiej partii biało-czerwoni podeszli bardziej zmobilizowani, czujniej grali w bloku i obronie, ale znów okazali się mało skuteczni w końcówce. Trzeciego seta Polacy zaczęli bardzo dobrze, zwłaszcza w zagrywce i bloku. Rywale nie tylko nie mieli w tej odsłonie pomysłu na na rozwiązanie akcji, ale i raz po raz byli zmuszani przez podopiecznych Grzegorza Rysia do popełniania błędów w ataku. Biało-czerwoni pewnie wygrali 25:9. Jednakże po początkowo wyrównanym początku kolejnej partii, Polacy zaczęli tracić okazje do zdobycia punktów i ostatecznie przegrali całe spotkanie 1:3.

W kolejnym meczu w poniedziałek o 19:00 polscy juniorzy zmierzą się z Belgami.

Holandia - Polska 3:1 (25:18, 25:21, 9:25, 25:23)