KSS Kielce wygrywa ostatni sparing przed ligą

Szczypiornistki KSS-u Kielce rozegrały w środę ostatni mecz kontrolny przed startem PGNiG Superligi Kobiet. Przeciwnikiem kielczanek był drugoligowy Beskid Nowy Sącz. Podopieczne Zdzisława Wąsa odniosły zdecydowane zwycięstwo 40:18.

Łukasz Wojtczak

Kielczanki na ostatniego rywala przed ligą wybrały drużynę występującą w drugiej lidze. Nic w tym jednak dziwnego, gdyż wiele zespołów postępuje bardzo podobnie. Zwycięstwo tuż przed meczami o stawkę, podnosi morale drużyny.

Szkoleniowiec kielczanek, Zdzisław Wąs od pierwszych minut posłał na parkiet swoje najlepsze zawodniczki. W bramce stanęła Małgorzata Kawka, a w polu pojawiły się m.in. Marta Rosińska, Aleksandra Pokrzywka, Milena Kot, która we wtorek otrzymała powołanie do drugiej reprezentacji Polski, a także bramkostrzelna Litwinka Lina Abramauskaite.

Dominacja kielczanek w tym spotkaniu była niepodważalna. Bardzo dobrze funkcjonowała obrona, przez co KSS wyprowadzał liczne kontrataki. Gospodynie w pierwszej połowie pozwoliły rzucić rywalkom zaledwie pięć bramek, zdobywając przy tym dziewiętnaście. W drugiej połowie zawodniczki Beskidu zagrały już nieco skuteczniej i mecz zakończył się wynikiem 40:18.

Pierwsze spotkanie PGNiG Superligi kielczanki rozegrają w sobotę 4 września w Lubinie. Ich przeciwnikiem będzie wicemistrz Polski, KGHM Metraco Zagłębie Lubin. Początek meczu o godz. 19.00.

KSS Kielce - Beskid Nowy Sącz 40:18 (19:5)