Dwie bramki Chinyamy na 80-lecie Legionovii

5:2 wygrała Legia Warszawa w sobotnim meczu towarzyskim rozegranym w podwarszawskim Legionowie z miejscową Legionovią. Spotkanie odbyło się z okazji 80-lecia legionowskiego klubu. Dwie bramki zdobył Takesure Chinyama a po kontuzji na boisko wrócił Tomasz Kiełbowicz.

Jerzy Mitczuk

Spotkanie rozpoczęło się szczęśliwie dla Legii, która dzięki bramce Sebastiana Szałachowskiego szybko wyszła na prowadzenie. III ligowa drużyna Legionovi Legionowo nie dała jednak przejąć inicjatywy Wojskowym i również atakowała zmuszając bramkarza gości do częstych interwencji.

Podopieczni trenera Macieja Skorży z czasem osiągali jednak coraz większą przewagę i do przerwy strzelili jeszcze jednego, bardzo ładnego gola autorstwa Takesure’a Chinyamy, który przelobował zdezorientowanego bramkarza z Legionowa.

W przerwie spiker Legii, Wojciech Hadaj prowadził losowanie nagród ufundowanych przez firmy z Legionowa. Na 1700 kibiców zgromadzonych na stadionie czekało… 1000 nagród. Dalsze losowanie odbyło się po meczu.

Po przerwie Chinyama dołożył jeszcze jedną bramkę a Bruno Mezenga i Michał Efir z Młodej Ekstraklasy doprowadzili do stanu 5:0. Wtedy niespodziewanie po indywidualnej akcji bramkę dla gospodarzy zdobył Krzysztof Kuźminczuk a w ostatniej minucie meczu karnego podyktowanego po ręce jednego z Legionistów wykorzystał Łukasz Barankiewicz.

Warty odnotowania jest powrót po długiej kontuzji Tomasza Kiełbowicza, który wszedł na boisko w drugiej połowie i miał udział w bramce Mezengi. Drugi sparing, po kontuzji odniesionej w Grodzisku Wielkopolskim w lipcu, zagrał Jakub Rzeźniczak.

Legionovia Legionowo - Legia Warszawa 2:5 (0:2)
0:1 - Szałachowski 7'
0:2 - Chinyama 24'
0:3 - Chinyama 54'
0:4 - Mezenga 59'
0:5 - Efir 67'
1:5 - Kuźminczuk 75'
2:5 - Barankiewicz (k.) 90'+1

Legionovia Legionowo: Błesznowski, Frączek, Mróz, Chmielewski, Poterała, Delikt, Klimkowski, Ziąbki, Tkacz, Kuźmińczuk, Uwadizu.

Legia Warszawa: Makhnovskyy (46' Skaba), Rzeźniczak (60' Augustyniak), Kneżević (79' Kopczyński), Wawrzyniak (79' Rosłoń), Komorowski (46' Kiełbowicz), Radović (46' Manu), Cabral, Giza, Szałachowski (79' Szałachowski), Mezenga, Chinyama (60' Efir)