Na Roland Garros wyrasta nowa gwiazda tenisa

Ozdobą czwartej rundy French Open był mecz rewelacyjnej kwalifikantki Carli Suarez Navarro z doświadczoną zawodniczką z pierwszej trzydziestki rankingu WTA - Flavią Pennettą. Włoszka rozstawiona jako 26. rakieta turnieju typowana była na zdecydowaną faworytką po odprawieniu Venus Williams w poprzedniej rundzie.

Łukasz Rajchman

Ku zaskoczeniu fanów tenisa Carla Suarez Navarro nie przyjęła jednak postawy kozła ofiarnego i od początku zaczęła ostro atakować. Początek meczu przybrał bardzo wyrównany przebieg, jednak w końcówce seta to Hiszpance udało się zachować zimną krew i przełamać rywalkę, wygrywając 6:3.

Drugi set tenisistce z Półwyspu Iberyjskiego poszedł znacznie szybciej i zakończył się wynikiem 6:2, przy czym spora zasługa w tym Flavii Penetty, która w całym spotkaniu popełniła aż 37 niewymuszonych błędów.

To już drugie tak sensacyjne zwycięstwo młodej Hiszpanki, w drugiej rundzie pokonała ona triumfatorką Wimbledonu Amelie Mauresmo, będącą przecież w dobrej formie. Ta młoda tenisistka prezentuje bardzo szybki i miły dla oka tenis i w przyszłości ma szansę zajść naprawdę daleko.

W ćwierćfinale Navarro zmierzy się z rozstawioną na pozycji numer dwa, jedną z faworytek Jeleną Jankovic, pogromczynią naszej Agnieszki Radwańskiej.