"Studniówka" zarządu Roberta Terleckiego

autor: MaciekGKS | 2013-03-09, 19:58 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
W przyszły piątek będzie miało miejsce szczególne wydarzenie. Nowy zarząd klubu, który ukonstytuował się 5 grudnia 2012 roku, będzie obchodził swoją pierwszą studniówkę. Fakt ten zobowiązuje nas, którym szczególnie leży na sercu dobro Wybrzeża, do oceny dotychczasowych osiągnięć nowych władz.

Jak w Radiu Erewań

Kibice pytają: Czy to prawda, że we wtorek Wybrzeże podpisze umowę wartą milion złotych ze Star Carboline, firmą reprezentowaną w zarządzie przez Henryka Solarskiego?
Zarząd Wybrzeża odpowiada: Tak, to prawda, ale nie ze Star Carboline, tylko pralnią chemiczną w Ryjewie, nie na milion złotych, tylko na 500 złotych i nie reprezentowaną przez Henryka Solarskiego, tylko Andżelikę Smaruj-Rogala.

5 marca do publicznej wiadomości została podana informacja, która potwierdziła kuluarowe doniesienia. Z Wybrzeżem pożegnał się Henryk Solarski, za którym do gdańskiego żużla miał przyjść sponsor z milionem złotych - grzmiał lead artykułu jednego z trójmiejskich portali informacyjnych. As Roberta Terleckiego, który najprawdopodobniej zdecydował o jego zwycięstwie w wyścigu o fotel prezesa GKS-u, okazał się... piątym asem w talii. Oszukaną kartą, której żaden z obserwatorów nie był w stanie podważyć, oczekując li tylko widoku Macieja Polnego dosiadającego taczkę. Jedną z największych tajemnic obecnego prezesa, niezależnie od jego przyszłych losów, pozostanie autentyczność "Piotrusia Pana" ze Star Carboline. Kryzys gospodarczy sięgający potentata, zmiana priorytetów spółki, decyzja polityczna, a może naturalna kolej rzeczy, wykraczająca poza romantyczną świadomość naiwnego kibica? Z tego wszystko aż chciałoby się wykrzyknąć radośnie: "całe szczęście, że w tygodniu jest tylko jeden wtorek!"

GKS Wybrzeże Gdańsk II

Jednym z największych sukcesów Stowarzyszenia Kibiców Wybrzeża Gdańsk było ulokowanie w nowych władzach ludzi wywodzących się ze środowiska kibicowskiego. Nawet jeśli pojawiły się kontrowersję związane z osobami nowych pracowników, to u zdecydowanej większości górę wziął pogląd, że cel uświęca środki. Po raz pierwszy w historii Wybrzeża kibice będą mieli tak istotny wpływ na losy klubu. Uznając sprawę za wyjaśnioną trudno jednak przejść obojętnie obok pozostałych decyzji kadrowych. O fotel lidera w kategorii "dętka roku" zacięty bój toczą: Mirosław Berliński oraz Andrzej Terlecki. Pierwszy to najlepiej punktujący żużlowiec w historii gdańskiego klubu, zdobywca bagatela 2174,5 punktów, słynący z... "braku wiedzy" - tak właśnie nasz bohater tłumaczył parafowanie dokumentu, mającego de facto zrobić z GKS-u Wybrzeże prywatną własność Macieja Polnego i jego "chłopaków". Klasyczne esbeckie "bez mojej wiedzy i zgody" znajduje w tym osobliwym wyjaśnieniu silną konkurencję. Drugim z nominowanych jest jeden z najgorzej znających regulamin sportu żużlowego sędzia, cechujący się... "doskonałą znajomością regulaminu sportu i środowiska żużlowego", a także, chciałoby się rzec, odpowiednią sekwencją znaków w nazwisku. Obraz nepotyzmu dopełnia zupełna bezzasadność stworzenia danego etatu, stojącego w awangardzie do struktur menadżerskich pozostałych dwudziestu dwóch klubów żużlowych w Polsce.
Mimo dużego kredytu zaufania zawód zdaje się sprawiać także wieloletni rzecznik prasowy Wybrzeża, Grzegorz Rogalski. Sądząc po realizowanej polityce informacyjnej klubu wciąż zdaje się on mylić lekturę PR z tutorialami Adobe Photoshop. Nieuczciwością byłoby jednak zrzucenie całej winy na jego skromną osobę, wszak współwinnych zamordowania oficjalnej strony klubowej i zablokowania wszelkich kanałów informacji klub-kibic musi być więcej. Być może warto ich szukać wśród zwolenników konspiracyjnych, ba, "orzechowych" praktyk marketingowych?
Całości dopełniają koszty utrzymania GKS Wybrzeże Gdańsk II - kadry niejeżdżących pracowników klubu - które prawdopodobnie przewyższają ligowy budżet beniaminka, Kolejarza Rawicz, oraz każdego z drugoligowców.

Nie tak to miało wyglądać...

W lipcu 2012 roku zostaliśmy poinformowani o osiągnięciu porozumienia między Wybrzeżem a Lechią. Porozumienie miało raz na zawsze rozwiązać problem kolizji terminów rozgrywania w Gdańsku meczów żużlowych i piłkarskich. Niestety wobec zaniechania nowych władz problem powrócił. 1 kwietnia w Gdańsku miały się odbyć dwie ważne imprezy sportowe: inauguracja sezonu żużlowego i mecz "przyjaźni" Lechii z Wisłą. Niestety zamiast tradycyjnej inauguracji w "lany poniedziałek" kibice będą zmuszeni przeczekać następne dwa tygodnie na "zimowym głodzie".
Kolejnym kamyczkiem do ogródka jest niedopilnowanie wniosku o miejską subwencję na szkolenie młodzieży. Dziura budżetowa w wysokości 100 tysięcy złotych wydaje się niemożliwą do załatania, co z pewnością odbije się na poziomie szkolenia w 2013 roku.Znęcać można by się jeszcze kilka akapitów, ale nie o to w tym tekście chodzi. Wraz z pojawieniem się nowego zarządu miała się zmienić jakość. Tej jakości póki co brakuje. Oprócz problemów z deklarowanymi(!) sponsorami w oczy rzuca się brak aktywności Wybrzeże.TV (obóz w Szklarskiej Porębie był okazją do zrobienia świetnego materiału), brak informacji nt. prezentacji klubowej i/lub press & practice day, który powoli stawał się integralną częścią początku sezonu żużlowego w Gdańsku, brak informacji nt. projektu kevlarów, co zawsze wzbudza wielką ciekawość fanów, oraz zupełne zaniedbanie kontaktu z kibicem, zarówno ze strony Roberta Terleckiego jak i samych zawodników (szkoły, szkoły, szkoły...). Nie tak to miało wyglądać...

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
KontoBezNicku

Nie oszukujmy się, oceny ludzi z SF to tak obchodzą sponsorów, że hoho. Sponsorów odstrasza liga, mała medialność i kupa długów,a jeszcze na dodatek słyszałem, że sezon jeszcze się nie zaczął, a zawodnicy już narzekają na klub.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Chyba jeszcze za wcześnie na tak radykalne oceny. Takie oceny własnego klubu odstraszają potencjalnych sponsorów. Czy tego chcecie?

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
GKS Wybrzeże fan

No niestety z częścią trzeba się zgodzić. SKWG siedzi cicho, bo dostali miejsce w Klubie, m.in. dyrektor ds. marketingu jest obsadzony:) Szanowałem Terleckich, bo kiedyś pomogli się pozbierać Klubowi. Ale nikt mi nie powie, że zmiany zarządu nie planowali gdzieś od połowy ubiegłego sezonu wykorzystując SKWG.
Zobaczymy, jaki będzie wynik pracy - no może agenci nagarną do Klubu kasę:)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

ostatnia odpowiedź: 11 marca 2013 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
IGOR GKS

po co robić złą otoczkę w okół własnego klubu!!! i tak jak co to nic już tym nie ugracie tylko odstraszycie kibiców i sponsorów ( SKWG to wy jesteście winni odejścia Lotosu to właśnie przez wasze pisma i transparenty opluwające zarząd, nie powtarzajcie tego samego błędu)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)

ostatnia odpowiedź: 10 marca 2013 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
KontoBezNicku

Święta prawda, znowu nas wydymali! Co z tego, że mamy piękny skład jak za rok w II lidze wystartujemy. Mam w du... ten zarząd i wszystkich wyżej wymienionych panów! Oni tylko hańbią i tak nadszarpane imię Wybrzeża. Szkoda mi zawodników. Już teraz żałuję, że Pieszczek nie poszedł do Falubazu. Mroczka wpadł z deszczu pod rynnę, podobnie jak reszta składu. Coś czuję, że niedługo zwiniemy manatki i wylądujemy w II lidze

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Barteek

no mi się akurat skład wybrzeża podoba,a jak tobie się tam nic nie podoba to tu się nie żal,tylko nie chodź na żużel i tyle :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.