Zagłębie wiceliderem, remis w Chojnicach - wyniki sobotnich spotkań 8. kolejki gr. zachodniej II ligi

Nie oglądaliśmy bramek na stadionie w Chojnicach. W spotkaniu na szczycie grupy zachodniej II ligi Chojniczanka tylko zremisowała bezbramkowo z Olimpią Grudziądz. Przekonywujące zwycięstwo odniosła Miedź Legnica.

Adrian Dudkiewicz

Mimo braku bramek mecz w Chojnicach mógł się podobać. Obie strony postawiły na ofensywę, ale zabrakło skuteczności. Jak na przykład Emmanuel Ekweume, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Baranem. W drugiej połowie Grzegorz Kapica wymienił całą linię ataku, choć nie przyniosło to żadnego efektu. Tym bardziej, że bliżej szczęścia byli goście. W 74. minucie blisko szczęścia był Kryszak. Piłka po uderzeniu pomocnika Olimpii o centymetry minęła słupek bramki gości.

Sporo żółtych kartek, bo aż jedenaście było w Słubicach. Ostra gra bardziej przypasowała gościom, którzy zwyciężyli 2:0. Mimo to wygrana nie przyszła łatwo, bowiem drugą połowę lepiej rozpoczęli miejscowi. Jednak jeśli z trzech metrów nie trafia się do pustej bramki, to takie sytuacje muszą się zemścić. Już w doliczonym czasie gry przepięknym uderzeniem z ponad 25 metrów Żółtowski przypieczętował sukces gości. Dzięki sobotniej wygranej zespół Janusza Kudyby awansował na czwarte miejsce w tabeli.

Na pozycję wicelidera powróciło Zagłębie. Sosnowiczanie w sobotę nie dali żadnych szans ekipie z Turka. Podziałem punktów zakończyło się ostatnie spotkanie w Zdzieszowicach. Bramkę dla beniaminka tradycyjnie zdobył Adam Giesa, który wykorzystał idealne podanie od Belli. Ruch powinien ten mecz wygrać, bo przyjezdni w końcówce grali w dziesiątkę.

WYNIKI SOBOTNICH SPOTKAŃ 8. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Chojniczanka Chojnice - Olimpia Grudziądz 0:0

Polonia Słubice - Miedź Legnica 0:2 (0:1)
0:1 - Garuch 26'
0:2 - Żółtowski 90+4'

Zawisza Bydgoszcz - Raków Częstochowa 1:1 (0:0)
1:0 - Okinczyc (k.) 62'
1:1 - Górecki 63'

Zagłębie Sosnowiec - Tur Turek 3:1 (2:0)

1:1 - Podwyszyński

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!