18. kolejka Serie A: Zwycięstwo Milanu, bramka Pato w debiucie

AC Milan odniósł pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie w tym sezonie Serie A. Rossoneri w meczu 18. kolejki rozgrywek pokonali na San Siro beniaminka SSC Napoli. Starcie stało na bardzo wysokim poziomie. Obfitowało i w bramki i w emocje.

Agnieszka Kiołbasa

Już pierwsza połowa spotkania pokazała, że kibice, którzy niedzielnego wieczoru wybrali się na mecz Rossonerich, nie będą mieli czego żałować. Zespoły w przeciągu 45 minut strzeliły cztery bramki. Goście odpowiadali na każde trafienie mediolańczyków. Znakomitą partię rozgrywał powracający do zdrowia po kontuzji Ronaldo.

Po zmianie stron bramki strzelali już jednak tylko gospodarze. W swoim debiucie trafienie zaliczył młodziutki brazylijski napastnik - Pato. Piłkarz ustalił wynik meczu na 5:2, pieczętując tym samym okazałe zwycięstwo Rossonerich.

AC Milan - SSC Napoli 5:2 (2:2)
1:0 - Ronaldo 15?
1:1 - Sosa 28?
2:1 - Seedorf 31?
2:2 - Domizzi (k.) 38?
3:2 - Ronaldo 46?
4:2 - Kaka 68?
5:2 - Pato 74?

Milan: Dida, Bonera, Nesta, Kaladze, Maldini (46? Favalli), Seedorf, Pirlo (81? Gourcuff), Ambrosini, Kaka, Pato, Ronaldo (69? Emerson).

Napoli: Iezzo, Cupi, P. Cannavaro, Domizzi, Garics, Hamsik (75? Dalla Bona), Gargano, Bogliacino (60? Montervino), Savini (71? Capparella), Lavezzi, Sosa.

Żółte kartki: Pirlo (Milan) oraz Gargano, Domizzi (Napoli).