Final Four CEWL poza zasięgiem UTEX ROW?

UTEX ROW Rybnik po słabej grze przegrał w Nitrze z miejscowym UKF INPEK 64:80. O porażce podopiecznych Mirosława Orczyka zadecydowała bardzo słaba gra w obronie, Słowaczki przewyższały rybnicki zespół w grze jeden na jeden. Aby myśleć o awansie do Final Four rozgrywek CEWL ROW musi wygrać dwa ostatnie spotkania i liczyć na sprzyjające wyniki pozostałych spotkań w swojej grupie.

Krzysztof Kaczmarczyk

Już pierwsza kwarta pokazała, że nie będzie to łatwe spotkanie dla rybniczanek. Gospodynie rozpoczęły od prowadzenie 6:0, a chwilę później było już 18:8 dla miejscowych w szeregach, których bardzo dobrze dysponowana była Sujanova. Po czasie wziętym przez Mirosława Orczyka ROW doszedł na 18:17, ale do końca kwarty punkty zdobywały już tylko zawodniczki z Nitry. Druga kwarta również należała do koszykarek prowadzonych przez Lubomira Martinkę. Do przerwy UTEX ROW przegrywał 30:48.

Niestety obraz gry nie zmienił się również w drugiej połowie. Skuteczna a zarazem bardzo prosta taktyka gry gospodyń oparta na indywidualnych umiejętnościach oraz grze jeden na jeden przyniosły zamierzony efekt. Spotkanie skończyło się wygraną drużyny Inpeku Nitry 80:64.

Porażka zdecydowanie oddala zespół UTEX ROW Rybnik od Final Four Central Europe Women League. Aby liczyć na awans do kolejnego etapu rozgrywek beniaminek Fprd Germaz Ekstraklasy musi zwyciężyć w dwóch ostatnich spotkaniach z Koszycami oraz Hradec Kralove oraz liczyć na porażkę zespołu Valosun Brno w jednym meczu z Nitrą w Brnie, lub w Hradec Kralove.

INPEK Nitra - UTEX ROW Rybnik 80:64 (27:17, 21:13, 21:15, 11:19)

Punkty dla UTEX ROW Rybnik : Nikita Bell 11, Marquetta Dickens 10, Hollie Merideth 6, Olena Proshchenko 5 (1x3), Agnieszka Jaroszewicz 4 oraz Małgorzata Chomicka 2, Joanna Szymczak - Górzyńska 8, Magdalena Skorek 6, Edyta Błaszczak 5, Minja Siljegović 7