Dwa tygodnie przerwy Messiego

Dwa tygodnie potrwa przerwa w występach Lionela Messiego, który w niedzielnym spotkaniu 3. kolejki La Liga z Atletico Madryt nabawił się kontuzji kostki. Jego Barcelona zwyciężyła na Vicente Calderon 2:1, a on sam otworzył wynik meczu.

Maciej Kmita

Argentyńczyk ucierpiał w doliczonym czasie gry drugiej połowy w starciu z Tomasem Ujfalusim. Czech za swoje zagranie został momentalnie usunięty z boiska przez sędziego Davida Fernandeza Borbalana. Pierwsza diagnoza mówi o tym, że Argentyńczyk ma uszkodzone więzadło w stawie skokowym. W poniedziałek przeprowadzone zostaną kolejne badania.

- Jesteśmy szczęśliwi z wygranej, ale smutni z powodu Messiego. Obraz video mówi sam za siebie: nie tylko Cristiano Ronaldo potrzebuje ochrony na boisku. Sędziowie powinni chronić wszystkich piłkarzy - mówił po meczu Pep Guardiola.

Wszystko wskazuje na to, że Messiego zabraknie w spotkaniach Barcelony ze Sportingiem Gijon, RCD Mallorca, Athletic Bilbao i Rubinem Kazań.