WTA Seul: Porażki rozstawionych, Pietrowa w ćwierćfinale

Najwyżej rozstawiona Nadia Pietrowa (WTA 19) pokonała Vanię King (WTA 76) 6:3, 6:4 i awansowała do ćwierćfinału turnieju Hansol Korea Open rozgrywanego na kortach twardych w Seulu. Broniąca tytułu Kimiko Date Krumm (WTA 51) turniejowej dwójce Anastazji Pawljuczenkowej (WTA 20) oddała tylko trzy gemy.

Najwyżej rozstawiona Rosjanka po łatwym wygraniu I seta, w II uratowała się ze stanu 0:3. King i Pietrowa ostatnio rywalizowały ze sobą w wielkim finale turnieju deblowego US Open. Grająca w parze z Liezel Huber Rosjanka przegrała z Amerykanką i Jarosławą Szwiedową w trzech setach nie wykorzystując piłki meczowej.

Date Krumm pokonała 19-letnią Pawljuczenkową 6:2, 6:1 wygrywając siódmy z rzędu mecz w Seulu. Broniąca tytułu Japonka, która 28 września skończy 40 lat, sześć z 12 gemów wygrała po grze na przewagi, obroniła sześć break pointów, a sama wykorzystała pięć z siedmiu okazji na przełamanie serwisu rozstawionej z numerem drugim Rosjanki.

Rozstawiona z numerem trzecim triumfatorka z 2008 roku Maria Kirilenko (WTA 24) przegrała z grającą z dziką kartą Dinarą Safiną (WTA 59) 2:6, 3:6. Była liderka rankingu WTA zrewanżowała się rodaczce za porażkę poniesioną w zeszłym miesiącu w New Haven. Dla Safiny będzie to czwarty ćwierćfinał w sezonie. Turniejowa czwórka, specjalistka od gry serwis i wolej María José Martínez (WTA 25) uległa Jekaterinie Makarowej (WTA 49) w dwóch zaciętych setach 4:6, 5:7.