Puchar Solidarności w Zakopanem: Krzysztof Miętus drugim zwycięzcą

Triumfatorem niedzielnego konkursu skoków narciarskich w ramach czwartej edycji Pucharu Solidarności został Krzysztof Miętus, który w sobotę zajął ósme miejsce.

Maciej Mikołajczyk

Zawodnik AZS-u Zakopane dwukrotnie na Wielkiej Krokwi poszybował na odległość 133m, dzięki czemu o sześć punktów wyprzedził swojego najgroźniejszego rywala - Dawida Kubackiego (133m/130,5m). Na najniższym stopniu podium stanął natomiast lider Pucharu Jesieni i starszy z synów byłego fizjoterapeuty naszej kadry Jakub Kot, który w swoich próbach uzyskał odpowiednio 130,5m i 129m.

Czwarta lokata przypadła w udziale Grzegorzowi Miętusowi (125m/130m), piąta Piotrowi Żyle (124/125m), zaś szósta Maciejowi Kotowi (123,5m/124,5m). W czołowej dziesiątce zostali sklasyfikowani również Dawid Kowal, Wojciech Gąsienica-Kotelnicki, Artur Kukuła z klubu KS Wisła Ustronianka oraz Aleksander Zniszczoł.

W zmaganiach gościnnie wystartowali reprezentanci Ukrainy. Najwyżej z nich, bo na jedenastej pozycji uplasował się Witalij Szumbarec, trzynaste miejsce zajął Włodzimierz Boszczuk, a czternaste Aleksander Lazarowicz.

Po raz kolejny organizatorzy mogą być w pełni zadowoleni z wysokiej frekwencji, gdyż z powodu 57. uczestników imprezy odbyły się nawet kwalifikacje do głównych zawodów.

Delegatem technicznym zmagań ponownie był Kazimierz Długopolski, jego asystentem Kazimierz Bafia, zaś kierownikiem konkurencji Marek Pach. Skoki w ten weekend w stolicy polskich Tatr oceniali Edward Przybyła, Maciej Maciusiak, Robert Mateja i mniej znani - Krzysztof Nikiel i Tomasz Galica.

Przypomnijmy, że w tym roku Puchar Solidarności jest poświęcony pamięci zmarłego w sierpniu Lecha Nadarkiewicza - wiceprezesa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego, a całe zawody są organizowane pod honorowym patronatem Izabeli i Adama Małyszów.

To nie koniec polskiej jesieni w skokach narciarskich. Już w przyszłym tygodniu w Wiśle zostaną rozegrane finałowe konkursy letniego Pucharu Kontynentalnego.