LM: Auxerre z Polakami nie zatrzymało Realu / Fabiański obronił karnego!

Auxerre z Dariuszem Dudką i Ireneuszem Jeleniem nie zatrzymało Realu Madryt w meczu Ligi Mistrzów. Królewscy wygrali 1:0. Na boiskach elitarnej ligi zameldował się jeszcze Łukasz Fabiański. Polak puścił gola, ale obronił też rzut karny!

Bartosz Zimkowski

W pierwszym składzie francuskiego zespołu pojawił się nie Ireneusz Jeleń, ale Dariusz Dudka. Polski napastnik z powodów problemów zdrowotnych zajął miejsce na ławce rezerwowych. Dudka tuż przed przerwą miał okazję na zdobycie bramki, ale Iker Casillas obronił jego uderzenie. W przerwie na boisku zameldował się Jeleń i także miał swoją sytuację. Kadrowicz Franciszka Smudy chybił celu, a kilka minut później za dyskusje został ukarany żółtą kartką. Dziewięć minut przed końcem Angel Di Maria zapewnił Realowi zwycięstwo i Auxerre przegrało drugi mecz w Lidze Mistrzów.

W Grupie G Ajax Amsterdam zremisował z AC Milanem. Bramkę przeciwko swojemu byłemu klubowi zdobył Zlatan Ibrahimović. Szwed właśnie z tego zespołu przeniósł się do Serie A, a teraz dał Milanowi remis w pojedynku z Holendrami.

Pełne 90 minut w barwach Arsenalu Londyn zaliczył Łukasz Fabiański. Polak puścił bramkę, ale z rzutu karnego. Sędzia tego meczu podyktował jednak dwie "jedenastki" dla Partizanu Belgrad, ale drugą były bramkarz Legii Warszawa obronił. Działo się to w 87. minucie przy stanie 3:1 dla Kanonierów. Sporo emocji było w drugiej połowie. Pierwsza zakończyła się remiem 1:1. W 56. minucie Marko Jovanović wyleciał z boiska, a Arsenal miał rzut karny. Strzał Andrija Arszawina obronił jednak Vladimir Stojković. W ostatnich dwudziestu minutach dwóch nowych graczy Arsenalu zapewniło komplet punktów Kanonierom. Gole Maurone Chamakha oraz Sebastiena Squillaciego ustaliły wynik spotkania na 3:1 dla Arsenalu.

W grupie Kanonierów drugi mecz wygrał Szachtar Donieck. Ukraińcy ograli w Portugali Sporting Braga 3:0 i razem z Arsenalem mają po sześć punktów.

Wciąż punktu na koncie nie ma Bazylea. Szwajcarzy prowadzili po pierwszej połowie z Bayernem Monachium, ale w drugiej "załatwił" ich Bastian Schweinsteiger, który zdobył dwie bramki. Zwycięska padła minutę przed końcem i dzięki temu Bayern ma komplet zwycięstw na koncie. Pierwszą wygraną odniosła natomiast AS Roma, dzięki golom zdobytym w ciągu 120 sekund. Rumuński Cluj było stać tylko na honorowe trafienie.

Po dwa zwycięstwa na koncie mają drużyny Chelsea Londyn i Spartaka Moskwa. The Blues bez problemu poradzili sobie z Olympique Marsylią (2:0), a Spartak nie dał szans Żilinie, która w pierwszym meczu poległa z The Blues aż 1:4. Bilans Słowaków po dwóch kolejkach to zero punktów i bilans bramkowy 1:7.