Ciekawe derby w Toruniu, hat-trick Janika - wyniki sobotnich spotkań 11. kolejki gr. zachodniej II ligi

Jedenasta kolejka grupy zachodniej II ligi okazała się pechowa dla faworytów. W piątek punkty stracił Zawisza, a w sobotę z wyjazdów z zerowym dorobkiem wróciły Olimpia Grudziądz oraz Bałtyk Gdynia.

Adrian Dudkiewicz

W Toruniu jednak należało oczekiwać niespodzianki. Spotkania derbowe mają to do siebie, że trudno przewidzieć w nich ostateczny wynik. A w sobotę podopieczni Dariusza Durdy już w pierwszej połowie rozstrzygnęli losy pojedynki. Niestety, nie obyło się także bez zajść na trybunach. Elana od początku ruszyła na bramkę Zarzyckiego, a prócz bramek Skonieczki i Iheanacho do siatki rywali mógł też trafić w 23. minucie Zamara. Sędzia w tej sytuacji dopatrzył się jednak spalonego.

W przerwie trener Marcin Kaczmarek wpuścił na boisko swoich dwóch ofensywnych piłkarzy, czyli Ekwueme i Kasperkiewicza. Zmiany przyniosły tylko połowiczny efekt. W 70. minucie Piotr Ruszkul wykorzystał zagapienie Penkovetsa, a chwilę wcześniej czerwoną kartkę zobaczył Adam Młodzieniak. W ostatnich fragmentach na boisku pojawił się Przemysław Sulej, ale wynik nie uległ już zmianie.

Tymczasem w Częstochowie o powrót na pozycję wicelidera walczył Bałtyk. Gdynianie stracili w piątek drugą lokatę na rzecz Zawiszy. To na graczy Piotra Rzepki podziałało demobilizująco. Jeszcze przed przerwą po szybkiej kontrze gospodarzy Zachara uderzeniem zza pola karnego pokonał Matysiaka. W drugiej części sporo szczęścia mieli piłkarze Jerzego Brzęczka. W odstępie zaledwie dwóch minut futbolówka po uderzeniach Kaszuby i Kawy zatrzymała się na poprzeczce.

Ostre strzelanie w Wałbrzychu. Górnik już do przerwy wbił rywalom z Nowego Tomyśla pięć bramek i w drugiej części gospodarze mogli już spasować. Szczególnie rzadkiej urody było drugie trafienie Dominika Janika. Napastnik beniaminka otrzymał podanie ze środka boiska i kapitalnym uderzeniem w samo okienko pokonał Kozioła. Tym samym Janik strzelił już swoją trzecią bramkę w tym meczu, co oznaczało zapisanie na swoim koncie klasycznego hat-tricka.

Po ostatnich wpadkach na własnym boisku blisko szczęścia w Turku była Chojniczanka. Po pewnie wykonanej jedenastce przez Ziemaka beniaminek z Pomorza prowadził 1:0. W końcówce gol także padł ze stałego fragmentu gry. Topolski uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Barana. Bramek nie było tylko na boisku w Tychach, gdzie punktami podzieliły się ekipy GKS i Jaroty.

WYNIKI SOBOTNICH SPOTKAŃ 11. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Elana Toruń - Olimpia Grudziądz 2:1 (2:0)
1:0 - Skonieczka 30'
2:0 - Iheanacho 45+1'
2:1 - Ruszkul 70'

Tur Turek - Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:1)
0:1 - Ziemak (k.) 18'
1:1 - Topolski 80'

Raków Częstochowa - Bałtyk Gdynia 1:0 (1:0)
1:0 - Zachara 38'

Górnik Wałbrzych - Polonia Nowy Tomyśl 5:1 (5:1)

GKS Tychy - Jarota Jarocin 0:0

Nielba Wągrowiec - Polonia Słubice 3:0 (1:0)
1:0 - Leśniewski 22'
2:0 - Gryszczyński 55'
3:0 - Gryszczyński 80'

Czarni Żagań - Ruch Zdzieszowice 2:3 (1:1)
1:0 - Rejmer 4'
1:1 - Damrat 10'
1:2 - Damrat 61'
2:2 - Burski 69'
2:3 - Buchała 86'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!