Ciekawe derby w Toruniu, hat-trick Janika - wyniki sobotnich spotkań 11. kolejki gr. zachodniej II ligi

Jedenasta kolejka grupy zachodniej II ligi okazała się pechowa dla faworytów. W piątek punkty stracił Zawisza, a w sobotę z wyjazdów z zerowym dorobkiem wróciły Olimpia Grudziądz oraz Bałtyk Gdynia.

Adrian Dudkiewicz

W Toruniu jednak należało oczekiwać niespodzianki. Spotkania derbowe mają to do siebie, że trudno przewidzieć w nich ostateczny wynik. A w sobotę podopieczni Dariusza Durdy już w pierwszej połowie rozstrzygnęli losy pojedynki. Niestety, nie obyło się także bez zajść na trybunach. Elana od początku ruszyła na bramkę Zarzyckiego, a prócz bramek Skonieczki i Iheanacho do siatki rywali mógł też trafić w 23. minucie Zamara. Sędzia w tej sytuacji dopatrzył się jednak spalonego.

W przerwie trener Marcin Kaczmarek wpuścił na boisko swoich dwóch ofensywnych piłkarzy, czyli Ekwueme i Kasperkiewicza. Zmiany przyniosły tylko połowiczny efekt. W 70. minucie Piotr Ruszkul wykorzystał zagapienie Penkovetsa, a chwilę wcześniej czerwoną kartkę zobaczył Adam Młodzieniak. W ostatnich fragmentach na boisku pojawił się Przemysław Sulej, ale wynik nie uległ już zmianie.

Tymczasem w Częstochowie o powrót na pozycję wicelidera walczył Bałtyk. Gdynianie stracili w piątek drugą lokatę na rzecz Zawiszy. To na graczy Piotra Rzepki podziałało demobilizująco. Jeszcze przed przerwą po szybkiej kontrze gospodarzy Zachara uderzeniem zza pola karnego pokonał Matysiaka. W drugiej części sporo szczęścia mieli piłkarze Jerzego Brzęczka. W odstępie zaledwie dwóch minut futbolówka po uderzeniach Kaszuby i Kawy zatrzymała się na poprzeczce.

Ostre strzelanie w Wałbrzychu. Górnik już do przerwy wbił rywalom z Nowego Tomyśla pięć bramek i w drugiej części gospodarze mogli już spasować. Szczególnie rzadkiej urody było drugie trafienie Dominika Janika. Napastnik beniaminka otrzymał podanie ze środka boiska i kapitalnym uderzeniem w samo okienko pokonał Kozioła. Tym samym Janik strzelił już swoją trzecią bramkę w tym meczu, co oznaczało zapisanie na swoim koncie klasycznego hat-tricka.

Po ostatnich wpadkach na własnym boisku blisko szczęścia w Turku była Chojniczanka. Po pewnie wykonanej jedenastce przez Ziemaka beniaminek z Pomorza prowadził 1:0. W końcówce gol także padł ze stałego fragmentu gry. Topolski uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Barana. Bramek nie było tylko na boisku w Tychach, gdzie punktami podzieliły się ekipy GKS i Jaroty.