Zrobić to jak z Pogonią - zapowiedź meczu Dolcan Ząbki - MKS Kluczbork

W sobotę o godzinie 15. Dolcan Ząbki podejmować będzie kluczborski MKS, który w ubiegłym tygodniu po emocjonującym spotkaniu pokonał Pogoń Szczecin. Dla walczącego o każdy punkt Dolcana, nie będzie to łatwy przeciwnik. Podopieczni trenera Moskala w środę wywalczyli dopiero swój drugi punkt w dziesięciu meczach.

Jerzy Mitczuk

Gra piłkarzy z Ząbek zdaje się być z meczu na mecz lepsza. Od spotkania z Piastem Gliwice podopieczni trenera Roberta Moskala nie mają szczęścia. W spotkaniu z gliwiczanami stracili dwie bramki w ostatnich siedmiu minutach spotkania, natomiast w konfrontacji z Górnikiem Łęczna, po kontrowersyjnej decyzji sędziego i podyktowaniu rzutu karnego przegrali 0:1, mimo tego, że nawet grając w dziesiątkę przez 60 minut byli zespołem lepszym.

W środę zespół Dolcanu zremisował w Poznaniu z Wartą i tym samym zdobył swój drugi punkt. Poprzedni remis ząbkowanie zanotowali w spotkaniu z GKS-em Katowice w… pierwszej kolejce sezonu.

MKS Kluczbork, prowadzony przez trenera Grzegorza Kowalskiego zajmuje przyzwoite miejsce w środku stawki i wygrał do tej pory trzy spotkania. Jak wygrywał, to jednak raz z beniaminkiem z Niecieczy oraz ze słabo spisującymi się ekipami z Katowic i Szczecina. Z tą drugą w ubiegłą sobotę zespół z Kluczborka wygrał 3:1 przegrywając od pierwszych minut spotkania 0:1. Świetną zmianę w tamtym spotkaniu dał zespołowi Arkadiusz Półchłopek, który zdobył dwie bramki po wejściu na boisko w drugiej połowie.

Poważnych kontuzji w zespole gości sobotnich zawodów nie ma. W Ząbkach już tak dobrze jednak nie jest. Na dłuższy czas od piłki odpocznie Marcin Hirsz, który w spotkaniu z Górnikiem Łęczna zerwał ścięgno Achillesa. Na boisku w Ząbkach zabraknie także najlepszego piłkarza Dolcanu, czyli Piotra Kosiorowskiego, który będzie musiał oddać opaskę kapitana. Absencja ta jest wynikiem czwartej żółtej kartki, jaką piłkarz otrzymał w spotkaniu z Wartą Poznań.

Spotkanie może być emocjonujące, jeżeli gospodarze nie pozwolą na rozwinięcie skrzydeł MKS-owi, tak jak zrobiła to Pogoń tydzień temu. Dolcan potrzebuje punktów, żeby odbić się od dna i zachęcić ponownie do przychodzenia na stadion swoich kibiców, którzy po porażkach w nielicznym gronie stawiają się na miejskim obiekcie. Goście sobotniego meczu powinni pójść za ciosem i wreszcie pierwszy raz w sezonie wygrać dwa mecze z rzędu.