Poległ ostatni bastion w WNBA

Dobiegł końca najlepszy start Minnesoty Lynx. Pięć wygranych z rzędu na starcie sezonu to był jednak max. W dzisiejszym meczu Rysice poległy po raz pierwszy w tym sezonie. W Dramatycznych okolicznościach lepsze okazały się zawodniczki Connecticut Sun. Coraz lepiej grają również Phoenix Mercury, które dzięki fantastycznej ostatniej kwarcie wygrały w Los Angeles.

Krzysztof Kaczmarczyk

Spotkanie w Connecticut dostarczyło niesamowitych emocji. Bohaterką meczu okazała się być Ashja Jones. Skrzydłowa była najskuteczniejszą zawodniczką meczu z dorobkiem 25 oczek. Najważniejsze punkty zdobyła jednak na 19,7 sekundy przed końcem, kiedy to ustaliła wynik końcowy spotkania. Minnesota miała jeszcze swoją akcję, jednak rzut Seimone Augustus (22 punkty w całym meczu) równo z końcową syreną okazał się nieskuteczny. Tym samym zakończyła się seria pięciu wygranych Minnesoty Lynx na starcie sezonu. Jest to nowy rekord w historii klubu.

Niesamowity przebieg miało również spotkanie w Los Angeles, gdzie miejscowe Sparks podejmowały Phoenix Mercury. W inauguracyjnym meczu tego sezonu Sparks wygrały w Phoenix. Teraz przyszedł czas na rewanż. Po 3 kwartach jednak wszystko wskazywało na to, że rewanż się nie uda, a Sparks odniosą kolejne, dość pewne, zwycięstwo. Nic bardziej mylnego. Ostatnia kwarta należała do obrończyń tytułu. Diana Taurasi zdobyła w tej kwarcie 13 ze swoich 29 punktów, a Mercury wygrały tą część gry 32:10. To wszystko sprawiło, że zawodniczki z Arizony zdołały wygrać całe spotkanie 85:79. Drugą bohaterką Mercury była Cappie Pondexter, która na swoim koncie zapisała 28 punktów. W barwach Sparks tradycyjnie błysnęła rookie Candace Parker. Tym razem jej dorobek to 19 punktów, 14 zbiórek i 8 asyst. Dobry mecz rozegrała również doświadczona Lisa Leslie - 17 punktów i 15 zbiórek.

Interesująco również zapowiadała się konfrontacja w Arco Arena, gdzie Sacramento Monarchs podejmowało Detroit Shock. Monarchinie podchodziły do tego spotkania osłabione brakiem podstawowej rozgrywającej Tichy Penicheiro, jednak w pełni skoncentrowane na wygranej i po pierwszej połowie prowadziły czterema punktami. Druga połowa to jednak w pełni dominacja drużyny z Michigan. Katie Smith i Deanna Nolan (w sumie zdobyły 54 punkty) wzięły się do pracy i były nie do zatrzymania. To ich dyspozycja dała wygraną Shock 74:60.

W pozostałych spotkaniach nie było już tak emocjonująco. Dużo ludzi skierowało swoje oczy również na Atlantę, gdzie tamtejsze Dreams miały okazję na historyczną pierwszą wygraną w sezonie. Niestety nie udało się i tym razem, bo za mocne okazały się zawodniczki z Chicago Sky, gdzie prym wiodły zawodniczki, które ostatni sezon spędziły na parkietach Ford Germaz Ekstraklasy - Candice Dupree i Dominique Canty.

Connecticut Sun – Minnesota Lynx 78:77 (16:19, 27:16, 22:23, 13:19)

Connecticut: A.Jones 25, T.Whitmore 18, L.Whalen 16, S.Gruda 9, J.Anderson 4, K.Gardin 2, T.Raymond 2, A.Holt 1, B.Turner 1, J.Carey 0

Minnesota: S.Augustus 22, C.Wiggins 17, N.Quinn 11, C.Houston 8, K.Rasmussen 5, N.Ohlde 4, N.Anosike 4, A.DeForge 4, N.Moore 2

New York Liberty – Houston Comets 81:73 (26:17, 12:16, 19:21, 24:19)

New York: S.Christon 19, L.Mitchell 18, C.Kraayeveld 12, J.McCarville 10, E.Carson 7, T.Jackson 5, E.Larkins 5, E.Thorn 3, M.Duffy 2, L.Willis 0, A.Battle 0

Houston: T.Thompson 28, M.Snow 13, M.Mabika 8, H.Maiga-Ba 6, M.Ajavon 6, E.White 5, S.Johnson 3, T.Dixon 2, M.Williams 2

Atlanta Dreams – Chicago Sky 72:86 (19:20, 11:16, 16:20, 26:30)

Atlanta: I.Latta 17, B.Lennox 14, S.Lovelace 9, C.Little 9, T.Young 8, K.Feenstra 8, J.Lacy 4, C.Nnamaka 3, K.Haynie 0, K.Mann 0

Chicago: D.Canty 16, J.Perkins 16, C.Dupree 15, C.Melvin 12, C.Joens 10, A.Price 9, B.Wyckoff 4, T.Fluker 4, K.Sharp 0

San Antonio Silver Stars – Washington Mystics 63:52 (18:23, 13:12, 16:11, 16:6)

San Antonio: B.Hammon 20, E.Buescher 12, S.Young 8, V.Johnson 7, A.Wauters 7, R.Riley 4, M.Atunrase 3, E.Lawson-Wade 2, H.Darling 0

Washington: A.Beard 13, C.Smith 10, T.McWilliams-Franklin 8, M.Currie 7, A.Gardner 4, N.Sanford 3, C.Miller 3, C.Langhorne 2, K.Vaughn 2, L.Koehn 0, B.Mosby 0

Sacramento Monarchs – Detroit Shock 70:84 (21:25, 27:19, 10:16, 12:24)

Sacramento: N.Powell 17, C.Kelly 10, R.Brunson 6, L.Harper 6, S.Robinson 6, K.Lawson 6, C.Newton 6, A.Williams 6, A.Franklin 5, L.Atkinson 2, K.Smith 0

Detroit: K.Smith 30, D.Nolan 24, K.Braxton 6, E.Powell 6, C.Ford 5, P.Pierson 4, A.Hornbuckle 4, T.Humphrey 3, O.Sanni 2, S.Sam 0

Los Angeles Sparks – Phoenix Mercury 79:85 (20:14, 22:25, 27:14, 10:32)

Los Angeles: C.Parker 19, L.Leslie 17, D.Milton-Jones 16, R.Masciadri 15, M.Ferdinand-Harris 7, S.Spencer 3, K.Brown 2, T.Johnson 0, J.Moore 0, C.Thomas 0, M.Page 0

Phoenix: D.Taurasi 29, C.Pondexter 28, L.Willingham 12, B.Farris 7, T.Smith 4, L.Pringle 4, J.Derevjanik 1, K.Miller 0, K.Mazzante 0