Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • ogień i miecz lubi Komentarz

  Smokowski, Twarowski tez nie?

 • ogień i miecz lubi Komentarz

  Trochę to dziwne, że upatruje się Toruń jako króla polowań. Ja bym to nazwał raczej ,,królestwo zmian za wszelką cenę". Nie będzie spektakularniejszego tranferu jak ten Hampela do Leszna. Dlaczego? Bo Jarek zastępuje zawodnika który pojechał tylko 4 mecze a więc Pedersena. Doyle ma zastąpić Grega i względem średniej może wyjść Toruniowi na minus. Iversen? Może być niewiadomą jak Jensen. Króla polowań należy szukać wśród angażów drugiej linii lub juniorki. Takiego nie ma. Dopiero się okaże po okresie tranferowym.

 • ogień i miecz lubi Komentarz

  Sezon pokazał ,że pewna roszada w drużynie toruńskiej (aby nie powtórzyć ubiegłego sezonu) jest niezbędna.(w końcu nie bez przyczyny sięgnęliśmy dna)
  I z zapewnień Termińskiego tak się stanie.Tylko czy wzmocnienie składu dwoma zawodnikami (choć zmienianym jest Herbi 2 zawodnik Eligi) to jest na pewno powód by nazwać nas królami polowania?
  Oceńcie sami.

 • ogień i miecz napisał/a komentarz do Podejrzany o korupcję wpłacił 100 tysięcy kaucji i jest na wolności

  Sprawa paskudna i śmierdząca , wstyd na całą ligę .
  Jednakowoż z Twojej wypowiedzi dość jasno wynika ,że jakby nie wierzysz w to że Get Well nie wiedział o działaniach pojedynczego sponsora i wina jest już oczywista, natomiast tejże prostej linii nie stosujesz do Rowu który wg mnie tak samo wiedział od początku ,że ma w składzie zawodnika po meldonium (w lutym!) i należy od początku uczciwie odstawić go od składu. Co najmniej podwójne standardy jeśli nie całkowity brak obiektywizmu tu dostrzegam. Co do reszty zgoda Toruń był kiepski cały sezon i jechał lipę , nawet ciężko bronić tu teorii ,że wystarczyło im w trzech meczach ( dom z UL ,SG, ZG) zdobyć po 2 pkt więcej i byliby na 6 msc .... a może wcale nie tak ciężko?

 • ogień i miecz napisał/a komentarz do Marta Półtorak. Półtora okrążenia: Dokąd idziesz Ekstraligo? Męczenie Wybrzeża to kpina (felieton)

  Jestem jak najbardziej za równymi standardami dla wszystkich. Nie popieram jednak metody porównawczej. To trochę tak jak w polityce " nam wolno kraść , bo ci przed nami też kradli" -otóż nie, kradli więc ich zmieniliśmy i oczekujemy że wy będziecie lepsi. Wracając do EL , GKS ma teraz i tu udowodnić ,że jest wydolny finansowo , a nie odwoływać się do sytuacji wcześniejszych : CKM, RKM itd. Co nie zmienia faktu ,że cały smród który idzie za utrzymaniem Torunia na siłę w EL , JEST PASKUDNY.
  Jeżeli GKS wygra baraże , to życzę pozytywnego przejścia procesu licencyjnego i dobrego sezonu , a Toruń cóż ... każda historia ma swój koniec . Może nadszedł kres bycia jedynym klubem bez spadku. Pozdrawiam.

 • ogień i miecz napisał/a komentarz do Marta Półtorak. Półtora okrążenia: Dokąd idziesz Ekstraligo? Męczenie Wybrzeża to kpina (felieton)

  "Jeżeli Gdańska będzie faktycznie zapłacić taką kasę to po co w ogole jedzie niech odda ten awans od razu"
  Długo Pan myślał nad tym zdaniem ? Czasami na prawdę lepiej nic nie napisać . Pomijając budowę tego ... zdania , to nikt Gdańskowi nie każe niczego zapłacić , klub ma mieć budżet równy lub większy niż siedem milionów. Awans wiąże się z otrzymaniem pewnych gratyfikacji od EL i spółka chce gwarancji finansowych na utrzymanie drużyny na odpowiednim poziomie . Proste raz upadłeś i wszystkich wydymałeś , to teraz pokaż pokrycie .

 • ogień i miecz napisał/a komentarz do Jan Krzystyniak. Na pełnym gazie: Ekstraliga oszalała, chcąc uratować Get Well. Powinniśmy zaprotestować (felieton)

  Miałem właśnie zacząć pisać komentarz do tych nieszczęsnych wypocin Pana Krzystyniaka , ale widzę że już Pan to trafnie skreślił .

 • ogień i miecz lubi Komentarz

  Pisałem to jakiś czas temu. Pytanie podstawowe - kto w miejsce Holdera? Lindgren? Uważam,że to ten sam poziom. Średnia w tym sezonie niewiele lepsza od Holdera. Bjerre mnie nie rzuca na kolana, Lindbaeck nad nim bym się zastanawiał. Trochę szaleństwa by mogło się przydać. Madsen? Bardzo dobry sezon pewnie będzie się mocno cenił. Holder jest 12 obcokrajowcem w lidze. Odpada Greg bo z Torunia i Łaguta za doping. Holta wiekowy (mamy wiekowego Grega) czyli lepszych od Chrisa jest 9. Pole manewru jest naprawdę małe. Chyba, że Termos postawi na młodych gniewnych. Fricke, J. Holder , Thomsen ale to loteria. Trudno będzie wyciągnąć Sayfutdinowa z Leszna, Woffindena z Wrocka, namówić Doyla żeby odszedł z Zielonej Góry. Rynek lepszych od Holdera jest w sumie ubogi. Cook jak to Anglik raczej się nie sprawdzi w naszej lidze chociaż może być ciekawą alternatywą. Siadłbym z Chrisem do stołu i tak skonstruował kontrakt żeby jemu zależało na dobrej jeździe i wynikach. Ewentualnie premia po sezonie jak się wykaże. Co z Gregiem? Jeszcze jeden sezon? Czy już stawiać na np. młodego Holdera. MJJ powinien zostać. Uważam , że pojechał bardzo dobry sezon i wierzę że kolejny może być jeszcze lepszy. Mimo, że Chris irytował i wkurzał mnie w tym sezonie wielokrotnie to bym go zostawił. Vaculik pojechał super mecz na MA potem jeździł różnie. Jest 18 zawodnikiem ligi ze średnią lepszą o 0,2 od Holdera. Lepszych od Chrisa w pojedynczych meczach może być kilku w przekroju całego sezonu niewielu.

 • ogień i miecz napisał/a komentarz do Sędzia Tomasz Proszowski długo w PGE Ekstralidze nie zabawi

  Sytuacja z Miedziakiem jest dyskusyjna, bo faktycznie mógł szukać kontaktu i go wykorzystać. Jednak takich powtórek w czterech widziałem setki. Na pewno można tu sędziego i rzgrzeszać i obwiniać. Zależnie od własnych sympatii do jednej z drużyn. Proszowski jednak się tu zawsze wybroni, bo kontakt był, był tež pierwszy łuk i nie był w stanie wskazać winnego.
  Sytuacja ze Zmarzlikiem natomiast jest wręcz prosta. Decyzja jest absolutnie słuszna. Młody dojeżdżał z tyłu on więc brał odpowiedzialność za powodzenie ataku.. Kładł się na dziadka już za nim, o czym tu dyskutować? Demski pogrążył się nawet tym že włożył Zengocie w usta słowa których yen nie powiedział, o poszerzanie i bredził coś o dyktowaniu warunków??? Farsa nie koordynator Proszowski powinien zażądać przeprosin, a redaktorzy tego artykułu udać się po naukę obiektywnego pisania.

 • ogień i miecz napisał/a komentarz do Co za mecz w Zgorzelcu! Mistrz odczarował halę PGE Turowa!

  Dziękuję . Też mi tak wychodzi , ale to co najmniej dziwne , a już na pewno niespotykane . Dlaczego ten pkt za porażkę ? Rozumiem w hokeju podział 3 pkt po remisie w regulaminowym czasie 1:1 + 1 dla zwycięzcy po dogrywce lub karnych , ale tu.... Gdzieś było jakieś oficjalne wytłumaczenie takiego punktowania ?
  Dzięki za odpowiedź , pozdrawiam.

 • ogień i miecz napisał/a komentarz do Co za mecz w Zgorzelcu! Mistrz odczarował halę PGE Turowa!

  Witam.
  Przepraszam , bo ja z pytaniem z innej beczki . Czy ktoś może wytłumaczyć mi zasady przyznawania pkt do tabeli . Logika i arytmetyka kończy się dla mnie na miejscu pierwszym gdzie bilans 12/0 daje 24 pkt - czyli normalnie, 2 za ZW i 0 za porażkę .
  Dalej nie ogarniam , drużyny z 8 zwycięstwami mają po 21 , 20 pkt tak jakby dostawały też coś za porażki . Ostatnie miejsce bilans 1/11 , a pkt 13 . Pomocy , jak to działa?

 • ogień i miecz napisał/a komentarz do Była gwiazda PGE Turowa wraca po latach do Zgorzelca

  Witam.
  Przepraszam , bo ja z pytaniem z innej beczki . Czy ktoś może wytłumaczyć mi zasady przyznawania pkt do tabeli . Logika i arytmetyka kończy się dla mnie na miejscu pierwszym gdzie bilans 12/0 daje 24 pkt , czyli norma 2 za ZW i 0 za porażkę .
  dalej nie ogarniam , drużyny z 8 zwycięstwami mają po 21 , 20 pkt tak jakby dostawały też coś za porażki . Ostatnie miejsce bilans 1/11 , a pkt 13 . Pomocy , jak to działa?

 • ogień i miecz napisał/a komentarz do Nicki Pedersen bez złamań. Duńczyk narzeka na ból szyi

  Pchał mnie w wózku na żużel dziadek jak miałem dwa latka , jak już mogłem chodzić sam to nie opuszczałem żadnego meczu , a teraz od trzech lat nie byłem na stadionie ( mam 41 ) , bo dokładnie jak napisałeś z sędziowania już nic nie rozumiem .

 • ogień i miecz lubi Komentarz

  najlepszy byl Gollob w studiu jak to tlumaczyl jedynie slusznym tonem , ze takie akcje nalezy robic z glowa i gdy sie jest na sto procent pewien, hahaha , a jak skasowal wlasnie takim wejsciem powracajacego po kontuzji Emila, w ktoryms tam GP to wychodzi , ze zrobil to na 100%? Specjalista od takich akcji , raz to wychodzi , (Nilsen we Wroclawiu) a czesto nie,przestanmy sie pastwic i polemizowac. Problemem jest regulamin i sedziowanie, jak ma sie czerwona kartka dla Dzika i tylko wykluczeniez Doyle? Jak ma sie zuzel podobac nowym widzom jak starty powtarzane sa bez konca? Jak raz wyklucza sie tego kto jest pod lokciem innym rtazem tego ktory wypycha? Oczeywiscie, ze sa sytuacje trudne do okreslenia wiec nalezaloby zastosowac regule ostatniego okrazenia , moze czerwone kartki na wyscig nastepujacy lub kary pieniezne , sa madrzejsi w tych zawilosciach i cos powinni wymyslic, zeby usprawnic ten cyrk. Jezeli sedzia jest slepy i w powtorkach telewizyjnych nie widzi oczywistosci to moze powinno sie go wykluczyc , lub skierowac do sedziowania treningow punktowanych?

 • ogień i miecz napisał/a komentarz do Pedersen poszedł z Hancockiem do sądu!

  -Icek , a po co Ty idziesz na wojnę ?
  - będę zabijał Niemców !
  - a jak oni Ciebie zabiją ?
  - mnie , a za co ?
  To bardzo stary kawał , ale ludzi o tej mentalności nie ubywa , zawsze niewinni i zawsze wszyscy przeciw nim bez powodu . Nicki z każdą chwilą upewnia mnie, że nie jest normalny.

 • ogień i miecz napisał/a komentarz do Piotr Rusiecki: Nicki Pedersen nie zasłużył na czerwoną kartkę

  Te dwie klatki to pewnie z jakieś 0,5 sekundy , więc faktycznie Doyle miał tyle czasu na zaplanowanie szukania kontaktu z jadącym piką z za niego Nickim , że aż dziw bierze iż wywalił się tak mało spektakularnie .Tyle żartem.
  Do tego nawet bez kontaktu Nicki tak odprostowany nie wyłamał by w porę i wyciął Pawła tak czy siak. To zawodnik który podejmuje akcje nad którymi nie jest w stanie zapanować takie wjazdy jak wczoraj lub te jego dociążanie tyłu aż mu łeb do tyłu porywa to przecież norma od lat . Jestem z Torunia , ale w tym roku bardzo kibicuję Lesznu ,bo podoba mi się jazda Pawlickich , po latach znowu jest tam normalny tor , lubię Sajfę , klub szkoli młodzież i nie dziwię się że wszyscy tam stoicie murem za Królową , ale q..a troche obiektywizmu zachowajmy ! Nicki nie jest zły bo jest w tym roku z Leszna , tylko jest po prostu zły , niebezpieczny , nie szanuje współzawodników. Może jeszcze uda się nam wjechać do PO i spotkać z Lesznem w finale , w zdrowych i pełnych składach.

 • ogień i miecz lubi Komentarz

  Łaguta to dla mnie prostak, głupio się cieszy nie wiadomo z czego(młodego ratowali po upadku a ten się cieszy jak pawian). Pedersena nie bronie bo za kopa powinien dostać wysoką karę pieniężną i niech zapłaci na jakiś szpital dziecięcy w Polsce, ale zachowanie menago z Torunia którego szanowałem jako kibic uważam za błazenadę i brak profesjonalizmu. Nawet po zdarzeniu nie potrafi się przyznać co zaszło tylko kłamie że on do Pedersena nie poleciał.

 • ogień i miecz napisał/a komentarz do Problem Jacka Gajewskiego. KS Toruń co mecz ma nowego lidera

  Czy na treningach Fajfer jest o tyle lepszy od Krzyżanowskiego , że wcale niema tematu ? Przecież meczowo jest katastrofa , czym tu Gajewski ryzykuje - jednym punktem ?! Zysk natomiast w obyciu meczowym zaprocentuje za chwilę . Krzyżanowski za Fajfera i wrócę na stadion - po dwóch sezonach , po hańbie w finale w ZG , po odejściu Kryjomów , Gollobów , Kurzawskich - blokuje mnie już tylko Fajfer w składzie. Panie Jacku czy jest coś na rzeczy , czego nie wiemy... czy on musi jechać ? Kto to smaruje ?

 • ogień i miecz lubi Komentarz

  Z Gorzowem Ward za Holdera, Krzyżanowski za Fajfera.

 • ogień i miecz lubi Komentarz

  Gdy zaczął się żużel,to zakończył się mecz.:o(

 • ogień i miecz napisał/a komentarz do Zdjęcia

  ...i tylko traktor.

 • ogień i miecz napisał/a komentarz do Polacy "podziękowali" sędziom (wideo)

  Wszystko prawda ciężko bronić jak lecisz za byle co , ale to nie sędziowie nabili taką statystykę Sarićiowi , wystarczyło rzucić dobitkę Wiśni , 100% Daszka i Sypy . Dziękuję po układach .Do tego przy ostrożniejszej obronie słabiej musieli wypaść bramkarze i stało się .Natomiast swoją drogą dzięki chłopaki za cały turniej jak zwykle jesteście wielcy , waleczni i jestem dumny z tej reprezentacji.N

 • ogień i miecz został fanem eWinner Apator Toruń

 • ogień i miecz napisał/a komentarz do GKM ściągnął gwiazdy i nagiął budżet o kilka procent

  "W grę wchodzą tylko drobne korekty i to na koniec rozgrywek - zakończył członek rady nadzorczej beniaminka ENEA Ekstraligi."
  No ,no drobne korekty na koniec sezonu - aktualnie przerabia to Hancock z Tarnowem , a za sobą mają już tacy jak: Kasprzak , Ułamek, Walasek , Sajfutdinof w ubiegłych latach czyli tobie obcinamy , tobie nie dopłacamy z tobą renegocjujemy i parę procent wraca w ramy budżetu. Stała opcja.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.