68 strzałów to za mało na Odrobnego - relacja z meczu Akuna Naprzód Janów - Stoczniowiec Gdańsk

Akuna Naprzód Janów została rozgromiona przez Stoczniowca Gdańsk 0:7 w meczu Polskiej Ligi Hokejowej. Katowiczanie przegrali mimo, że oddali ponad dwukrotnie więcej strzałów od zawodników znad morza. W bramce Stoczniowca stał jednak Przemysław Odrobny.

Michał Gałęzewski

Spotkanie miało niezłe tempo, ale od początku meczu swój styl gry starał się narzucić zespół Akuny Naprzodu Janów. Mimo aż 68 oddanych strzałów, Przemysław Odrobny - bramkarz gdańskiego klubu nie wpuścił żadnej bramki! Naprzód uderzał na bramkę rywali, a Stoczniowiec... strzelał bramki, a udało im się to uczynić aż siedmiokrotnie. Jako pierwszy, Piotra Jakubowskiego pokonał Aron Chmielewski w pierwszej tercji i na pierwszą przerwę, hokeiści znad morza wychodzili z jednobramkową przewagą.

Kolejne tercje, to ciągle dużo strzałów ze strony gospodarzy i skuteczność ze strony gości. W 23 minucie, korzystając z gry w przewadze, drugą bramkę dla biało-niebieskich zdobył Jan Steber. Prawdziwy popis skuteczności, podopieczni Tadeusza Obłoja pokazali jednak w ostatniej tercji spotkania, kiedy to wypunktowali Naprzód czterema bramkami. I tak mającą ogromne problemy kadrowe drużynę Naprzodu w tym spotkaniu dotknął kolejny pech, gdyż Martin Petrina przez problemy z pachwiną nie dograł do końca spotkania i zanosi się, że czeka go przerwa w grze.

Akuna Naprzód Janów - Stoczniowiec Gdańsk 0:7 (0:1, 0:2, 0:4)
0:7 - Filip Drzewiecki 53' 4/5

Akuna Naprzód: Jakubowski (48:28 M. Elżbieciak) – Kurz, Krokosz; Mihalik, Pohl, Kacir – Petrina, Urbańczyk; Jóźwik, Gryc, Kogut – Działo, Ł. Elżbieciak; Ślusarczyk, Sowiński, Sośnierz oraz Podsiedlik.

Stoczniowiec: Odrobny – Smeja, Kabat; Skutchan, Ziółkowski, Jankowski – A. Kostecki, Rompkowski; Chmielewski, Wróbel, Steber – Maciejewski, Skrzypkowski; Janecka, Marzec, Drzewiecki.

Kary: Akuna Naprzód - 4 min, Stoczniowiec – 20 min.

Strzały: Akuna Naprzód - 68, Stoczniowiec - 32.