Rywalki KGHM Metraco Zagłębia Lubin doznały pierwszej porażki

W weekend w Hiszpanii odbyły się mecze 3. kolejki Ligi ABF. Ta seria spotkań nie była udana dla piłkarek ręcznych CB Mar Alicante, które zagrały na wyjeździe z Elche Mustang. Miejscowy zespół okazał się wymagającym rywalem dla podopiecznych trenera Estebana Roiga.

Wojciech Święch

Pojedynek ten lepiej zaczęły szczypiornistki CB Mar Alicante, które szybko objęły prowadzenie 2:0. Jednak Elche Mustang jeszcze przed końcem pierwszej połowy wyrównało (7:7), a potem wypracowało jednobramkową przewagę. Gospodynie schodziły na przerwę przy stanie 10:9 na swoją korzyść.

Po zmianie stron drużyna Elche Mustang dobrze spisywała się w obronie. Piłkarki ręczne CB Mar Alicante momentami były bezradne w ataku. Na początku drugiej odsłony miejscowe utrzymywały przewagę dwóch goli. Tylko przez chwilę przyjezdne były bliskie wyrównania, gdy przegrywały 17:18. Jednak potem ekipa Elche Mustang przejęła zupełnie kontrolę nad tym, co działo się na parkiecie i odniosła zwycięstwo 29:23.

W starciu w Elche najskuteczniejszą zawodniczką w barwach CB Mar Alicante była Beatriz Morales Tendero, która rzuciła sześć bramek. Zespół trenera Estebana Roiga zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli Ligi ABF ze stratą dwóch punktów do lidera rozgrywek - Itxako de Navarra.

Elche Mustang - CB Mar Alicante 29:23 (10:9)