Bundesliga: Rewelacja rozgrywek pokonana, Bayern wreszcie wygrał

Skończyła się wspaniała passa FSV Mainz 05. Po siedmiu kolejnych wygranych rewelacja rozgrywek uległa u siebie 0:1 Hamburgerowi SV, tracąc bramkę w 89. minucie meczu. Po długiej przerwie zwyciężył Bayern, a bohaterem został autor hat-tricka, Mario Gomez.

Konrad Kostorz

Popularni Bruchweg-Boys od pierwszych minut meczu nie przypominali zespołu, który w poprzednich kolejkach cieszył się grą i bez trudu wypunktowywał rywali. Inicjatywa należała do ekipy Armina Veha, która mogła prowadzić już przed przerwą. Ze Roberto trafił jednak tylko w słupek bramki Mainz. Po zmianie stron nieco przebudził się as gospodarzy Lewis Holtby, ale zagrożenie bramki Franka Rosta było znikome. Gdy wydawało się, że drużyny podzielą się punktami z 10 metrów po podaniu Ze Roberto i błędzie Bo Svenssona z 10 metrów trafił Paolo Guerrero i sprawił, że zespół z Moguncji nie wrócił na fotel lidera Bundesligi. Co najmniej przez tydzień tabeli przewodzić będzie Borussia Dortmund.

Na ławce rezerwowych Bayernu zasiadło jedynie 4 piłkarzy z pola, w tym rekonwalescent Bastian Schweinsteiger i dwójka żółtodziobów. Plaga kontuzji nie przeszkodziła jednak obrońcom tytułu sięgnąć po 3 punkty. Tym razem w roli głównej wystąpił antybohater sprzed dwóch tygodni z klasyku w Dortmundzie, Mario Gomez. Reprezentant Niemiec najpierw wykorzystał, uderzając głową, dośrodkowanie Hamita Altintopa, później po podaniu Toniego Kroosa wymanewrował obronę Hannoveru i posłał piłkę w okienko, a na koniec ponownie głową wykończył akcję Thomasa Muellera. Bawarczycy wreszcie wygrali, ale do przewodzącej rozgrywkom Borussii wciąż tracą aż 10 punktów.

Z kryzysu z początku sezonu stopniowo wychodzą gracze Werderu. Akcję, po której bramkę strzałem z 25 metrów zdobył Aaron Hunt, rozpoczął krytykowany ostatnio przez władze klubu Mickael Silvestre. Bremeńczycy zdawali się kontrolować przebieg wydarzeń, ale zupełnie zaskoczyła ich kombinacyjna akcja Cedrica Makiadi i Juliana Schustera. Piłkarze z Badenii-Wirtembergii niedługo cieszyli się jednak remisem na WeserStadion, bowiem dośrodkowanie Claudio Pizarro na gola zamienił Hugo Almeida i strzelając głową ustalił wynik potyczki.

Interesujący przebieg miało spotkanie największych rozczarowań obecnego sezonu na Veltins-Arena. Die Schwaben dowodzeni po raz pierwszy przez Jensa Kellera prowadzili po golu Timo Gebharta, ale szybko wyrównał Edu po podaniu Jose Jurado. W 71. minucie na murawę wszedł Martin Harnik i ledwie 180 sekund później pokonał Manuela Neuera. Jednak niedługo później Serdar Tasci sfaulował w polu karnym Alexandra Baumjohanna, a z 11 metrów nie pomylił się Klaas-Jan Huntelaar. Podział punktów z pewnością powinien zadowolić Stuttgart, choć pozostają oni czerwoną latarnią rozgrywek, a w doliczonym czasie gry bliski szczęścia był Pavel Pogrebnyak. Tymczasem ekipa Felixa Magatha traci już do lidera 16 "oczek"!

Na 4. pozycję w tabeli wysforował się sensacyjny beniaminek z Hamburga. W obfitującym w emocje pojedynku z Norymbergą na wyróżnienie zasłużył były reprezentant Niemiec Gerald Asamoah, który najpierw sam wpisał się na listę strzelców, a później asystował Mariusowi Ebbersowi. Goście z Bawarii nie pozostawali dłużni, a pierwsze skrzypce grał (również gol i asysta) ledwie 20-letni Mehmet Ekici. Ostatnie słowo należało jednak do Sankt Pauli, gdy Max Kruse dośrodkował na głowę Floriana Brunsa, a 31-letni pomocnik nie dał szans Rafaelowi Schaeferowi.