Roma pokonała Genoę

W drugim sobotnim meczu włoskiej Serie A AS Roma pokonała CFC Genoę i chociaż goście do końca walczyli o uzyskanie korzystnego rezultatu to ostatecznie przyszło im się pogodzić z goryczą porażki.

Adam Kiołbasa

Po dobrej pierwszej połowie prowadzili rzymianie, dla których bramkę zdobył Marco Borriello. Chociaż w tej części starcia emocji nie brakowało, to więcej bramek już nie padło i w efekcie do szatni to rzymianie wracali zadowoleni.

Po zmianie stron goście od początku starali się doprowadzić do wyrównania, ale zamiast tego na 2:0 podwyższył Matteo Brighi. Z minuty na minutę goście byli coraz groźniejsi, aż w końcu udało im się zdobyć kontaktowego gola, ale trafienie Rudolfa to było za mało i ostatecznie przyszło im się pogodzić z goryczą porażki.

W tym momencie AS Roma z ośmioma punktami na koncie zajmuje trzynaste miejsce w tabeli, a Rossoblu są dziesiąci i mają tyle samo oczek.

AS Roma - CFC Genoa 2:1 (1:0)
1:0 - Borriello 34'
2:0 - Brighi 53'
2:1 - Rudolf 79'