Noc gospodarzy w WNBA

3 mecze i 3 wygrane gospodyń - tak wygląda bilans spotkań minionej nocy na parkietach ligi WNBA. Najciekawiej zapowiadało się spotkanie w Seattle, gdzie Storm podejmowały Detroit Shock. Gospodynie jednak okazały się zdecydowanie poza zasięgiem przyjezdnych. Ponownie nie udało się wygrać ekipie Atlanta Dreams, która zanotowała siódmą kolejną porażkę.

Krzysztof Kaczmarczyk

W KeyArena w Seattle, tamtejsze Storm chciały się zrewanżować Detroit Shock za niedawno porażkę w Pałacu. Sztuka ta udała się bez większego wysiłku. Podopieczne Briana Aglera zaczęły z ogromnym animuszem i już po pierwszej połowie meczu prowadziły 40:28. W drugiej części spotkanie toczyło się już pod dyktando gospodyń, które kontrolowały wynik meczu i trzymały rywalki w bezpiecznym dystansie. Najlepszą zawodniczką meczu była Lauren Jackson, która z 24 punktami okazała się być najskuteczniejszą zawodniczką meczu. W drużynie z Michigan kolejny dobry mecz zapisała Katie Smith, która w tym sezonie przechodzi swoją kolejną już młodość..

Nadal bez wygranej na parkietach WNBA pozostaje beniaminek Atlanta Dreams. Siódmy mecz i siódma porażka - tak brzmi aktualny bilans nowej drużyny na parkietach najlepszej żeńskiej koszykarskiej ligi świata. Tym razem za silna okazała się drużyna Chicago Sky, która na własnym parkiecie zaaplikowała rywalkom aż 91 punktów, tracąc przy tym zaledwie 70. Sky zagrały bardzo równo i skutecznie co było kluczem do wygranej. Najlepsza w ekipie z Atlanty to Jennifer Lacy, która mecz zakończyła z dorobkiem 18 punktów i 10 zbiórek.

W ostatnim meczu dnia Indiana Fever bardzo pewnie pokonała Houston Comets. Wynik może tego tak nie sugerować, jednak po trzech kwartach przewaga Fever wynosiła 17 punktów. W ostatniej kwarcie liderki mogły już odpoczywać, a takie rozprężenie wykorzystały przyjezdne, które zmniejszyły straty do 8 punktów. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Katie Douglas - 20, natomiast dla Comets Tina Thompson - 19.

Indiana Fever – Houston Comets 84:75 (26:20, 22:12, 17:16, 19:27)

Indiana: K.Douglas 20, T.Sutton-Brown 19, T.White 15, S.Baker 10, T.Bavilaqua 8, B.Ngoyisa 6, L.Bond 4, E.Hoffman 2, A.Bales 0, A.Feaster 0, K.Whittington 0

Houston: T.Thompson 19, M.Snow 10, T.Dixon 10, E.White 10, H.Maiga-Ba 8, M.Williams 5, S.Lyttle 4, M.Ajavon 4, M.Mabika 3, S.Johnson 2,M.Walker 0

Chicago Sky – Atlanta Dreams 91:70 (24:15, 28:11, 11:16, 28:28)

Chicago: C.Dupree 20, J.Perkins 19, C.Melvin 12, C.Joens 10, A.Price 9, T.Fluker 7, D.Canty 6, K.Sharp 5, Q.Chaney 2, B.Wyckoff 1

Atlanta: J.Lacy 18, B.Lennox 17, I.Latta 13, K.Feenstra 7, K.Mann 7, C.Little 3, C.Nnamaka 3, A.Strother 2, T.Young 0, K.Haynie 0, S.Lovelace 0

Seattle Storm – Detroit Shock 75:67 (19:13, 21:15, 17:19, 18:20)

Seattle: L.Jackson 24, S.Swoopes 15, S.Bird 14, S.Cash 8, Y.Griffith 7, T.Wright 4, S.Ely 2, A.Robinson 1, K.Gearlds 0, K.Beck 0

Detroit: K.Smith 18, K.Braxton 14, P.Pierson 9, A.Hornbuckle 6, D.Nolan 5, S.Sam 5, E.Powell 4, C.Ford 2, T.Humphrey 2, L.Thomas 2, O.Sanni 0