NBA Preseason: Jazz wygrali w STAPLES Center

Świetnie w preseason spisują się podopieczni Kurta Rambisa. Drużyna Leśnych Wilków pokonując Milwaukee Bucks odniosła piąte zwycięstwo przed sezonem. Dwa rzuty wolne w końcówce spotkania dały wygraną New York Knicks. Utah Jazz nadal nie wiedzą jak smakuje porażka

Łukasz Brylski

Bohaterem zespołu z Big Apple z pewnością był Toney Douglas, który zdobył 23 punkty, a także trafił dwa rzuty osobiste na 1,1 sekundy przed końcem, które dały zwycięstwo jego drużynie. Gracz Knicks tym samym zrehabilitował się za słaby występ przeciwko Boston Celtics, w którym ani razu nie udało mu się umieścić piłki w koszu. - To tylko preseason, dlatego rzucałem na przełamanie. Ciężko trenuję i wiem, że jeśli nie wpadnie mi pięć rzutów z rzędu to i tak jestem pewny, że w następnej próbie będzie już dobrze - tłumaczy Douglas.

Pierwsza połowa należała jednak do gości, którzy mieli 11 oczek przewagi. Wizards w pod koniec trzeciej kwarty stracili prawie całe prowadzenie (74:73) i sprawa wygranej w meczu była otwarta. Od tego momentu żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż trzy punkty.

- Nie możemy tak grać. Cały czas musimy być tak samo skupieni - powiedział najskuteczniejszy w Wizards (19pkt), John Wall.

Po wolnych Douglasa rzut rozpaczy oddał jeszcze Yi Jianlian, ale był on nieskuteczny.

W "zwierzęcych" derbach lepsze od Kozłów okazały się Leśne Wilki. Minnesota swoją wygraną zawdzięcza świetnemu występowi Kevina Love który zaliczył double - double (32pkt i 13zb). - Pokazaliśmy, że ten nasz młody zespół potrafi grać. W trudnych momentach nie tracimy głowy - stwierdził lider T-Wolves.

Miał on na myśli sytuację z czwartej kwarty, w której Minnesota straciła swoja prowadzenie i pozwoliła rywalom na zbudowanie siedmiopunktowej przewagi (96:89) na niewiele ponad osiem minut przed końcem spotkania. Love do spółki z Waynem Ellingtonem (22pkt) z nawiązką odrobili straty.

W Bucks po raz pierwszy od czasu odniesienia kontuzji pojawił się Andrew Bogut. Australijczyk grał w specjalnym ściągaczu i rękawiczce. W ciągu 14 minut zdobył 11 punktów. - Jego obecność bardzo nam pomaga na boisku - powiedział Chris Douglas-Roberts.

Dla Kozłów 22 oczka i 7 zbiórek zanotował Ersan Ilyasova.

Udany wyjazd do Los Angeles zaliczyli zawodnicy Utah Jazz. Pokonali miejscowych Lakers i utrzymali status niepokonanych w preseason. Drużyna z Salt Lake City w drugiej kwarcie meczu wykorzystała indolencję rzutową swoich rywali (3/16 z gry) i prowadziła 40:26.

Ku radości kibiców w STAPLES Center po przerwie rozkręcił się Kobe Bryant (19pkt). Za sprawą jego trójki Jeziorowcy odzyskali liderowanie. Gospodarze poszli za ciosem i po runie 19:2 zapoczątkowanym właśnie przez Czarną Mambę powiększyli swoją przewagę (69:58). Długo się nią nie cieszyli, ponieważ wraz z rozpoczęciem czwartej kwarty dystans jaki dzielił obydwie drużyny wynosił punkt.

Prowadzenie zmieniło swojego właściciela jeszcze cztery razy, zanim Jazz w ciągu niespełna trzech minut zdobyli 9 oczek i cieszyli się bezpieczną przewagą. Lakers za sprawą Pau Gasola (28pkt) gonili ekipę z Salt Lake City, ale ta była czujna i nie dała się zaskoczyć.

W szeregach Jazz najlepszym graczem był Gordon Hayward (26pkt).

Denver Nuggets - Los Angeles Clippers 108:104 (23:29, 29:21, 31:27, 25:27)

Nuggets: Smith 24 (7zb), Forbes 22, Afflalo 18, Lawson 17 (7as), Williams 14, Balkman 11, Boateng 2 (10zb), Ely 0.

Clippers: Cook 28 (7zb), Foye 19, Aminu 15 (8zb), Davis 11 (7as), Smith 8, Collins 6, Butler 5, Bledsoe 4, Gordon 2, Warren 0, Gomes 0.

New York Knicks - Washington Wizards 92:90 (22:25, 22:30, 29:19, 19:16)

Knicks: Douglas 23, Stoudemire 18 (7zb), Mozgov 12, Chandler 10, Felton 8 (8as), Fields 7, Randolph 7, Turiaf 4 (8zb), Mason 2, Gallinari 1, Rautins 0.

Wizards: Wall 19 (6as), Thornton 12 (7zb), Jianlian 12, Blatche 11 (7zb), McGee 10, Hinrich 8 (9zb), Armstrong 6, Hudson 5, Martin 4, Young 3, Booker 0.

Minnesota Timberwolves - Milwaukee Bucks 114:109 (30:34, 29:19, 26:28, 29:28)

Timberwolves: Love 32 (13zb), Ellington 22, Beasley 12, Tolliver 11, Ridnour 10 (7as), Milicić 7, Telfair 7, Peković 5, Webster 3, Johnson 3, Koufos 2, Brewer 0, Hayward 0.

Bucks: Ilyasova 22 (7zb), Delfino 19, Jennings 14, Douglas-Roberts 13, Bogut 11, Kramer 11, Dooling 9, Gooden 8, Sanders 2, Skinner 0.

Los Angeles Lakers - Utah Jazz 94:99 (20:22, 24:27, 30:24, 20:26)

Lakers: Gasol 28 (9zb), Bryant 19, Artest 17, Brown 11, Odom 8 (15zb), Ratliff 4, Barnes 2, Ebanks 2, Fisger 2, Johnson 1, Blake 0.

Jazz: Hayward 26, Miles 15, Jefferson 14, Kirilenko 13, Price 8, Bell 7, Watson 6 (6as), Millsap 5 (7zb), Fesenko 5, Thompson 0.