Rywal Orlen Wisły Płock w wysokiej formie

W weekend piłkarze ręczni UCM Reşiţa zagrali przed własną publicznością z CSM Bukareszt. Pojedynek obu drużyn odbył się w ramach 7. kolejki rumuńskiej ekstraklasy. Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli gospodarze.

Wojciech Święch

Początek meczu to potwierdził, gdyż w 6. minucie pojedynku miejscowi prowadzili 7:2. Jednak stołeczna ekipa grała nadspodziewanie dobrze, co dało odzwierciedlenie w wyniku. W pewnym momencie było 12:9 na korzyść dla przyjezdnych. W ciągu dziewięciu minut zdołali oni zdobyć dziewięć bramek, a szczypiorniści UCM Reşiţa w tym czasie odpowiedzieli dwoma trafieniami. Potem podopieczni trenera Gligorego Czariego zaczęli kontrolować to, co działo się na parkiecie. W zespole z Banatu wyróżniał się szczególnie golkiper Ionuţ Irimuş, który popisał się jedenastoma skutecznymi interwencjami. Gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 24:21.

Jednak zaraz po zmianie stron drużyna CSM Bukareszt rzuciła się do ataków i w 35. minucie przegrywała ona różnicą tylko jednej bramki (24:25). Kwadrans przed końcem meczu ekipa UCM Reşiţa wygrywała 34:28. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy w stosunku 45:38.

Klub z Banatu utrzymał pozycję lidera rumuńskiej ekstraklasy. W starciu z CSM Bukareszt najskuteczniejszym piłkarzem ręcznym UCM Reşiţa był Ionuţ Georgescu, który rzucił siedem goli. W drużynie Gligorego Czariego zadebiutowali w końcu Predrag Vujadinović oraz Borko Đorđević. Serbowie w 7. kolejce ligowej zdobyli w sumie jedenaście bramek.

UCM Reşiţa - CSM Bucureşti 45:38 (24:21)