ATP Moskwa: Stachowski lepszy od Russella po obronie trzech meczboli

Rozstawiony z numerem siódmym Sergij Stachowski (ATP 35) pokonał Amerykanina Michaela Russella (ATP 87) 6:3, 3:6, 7:5 broniąc trzech piłek meczowych przy stanie 4:5 w III secie i awansował do II rundy turnieju Kremlin Cup na kortach twardych (hala) w Moskwie.

Ukrainiec w ubiegłym sezonie doszedł w Moskwie do ćwierćfinału jako kwalifikant. Stachowski już po raz drugi na przestrzeni trzech tygodni pokonał Russella broniąc piłek meczowych. W Kuala Lumpur w I rundzie zwyciężył 2:6, 7:6(4), 6:3 odpierając dwa meczbole. Ich spotkanie w Moskwie trwało dwie godziny i 46 minut. Ukrainiec w tym sezonie w 's-Hertogenbosch i New Haven zdobył trzeci i czwarty tytuł.

Potito Starace (ATP 55) pokonał grającego z dziką kartą Rosjanina Teimuraza Gabaszwiliego (ATP 102) 3:6, 7:5, 6:1 i w II rundzie zagra z rozstawionym z numerem czwartym Marcosem Baghdatisem (ATP 19). Odpadł także drugi reprezentant gospodarzy Dmitrij Tursunow (ATP 262), który przegrał z Viktorem Troickim (ATP 43) 5:7, 6:4, 6:3. Serb posłał w sumie 15 asów i wygrał cztery ostatnie gemy tego meczu. Jest on ćwierćfinalistą turnieju w Moskwie z 2008 roku. Kolejnym rywalem Troickiego będzie rozstawiony z numerem trzecim Francuz Jo-Wilfried Tsonga (ATP 13).