Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Ujawniamy noty sędziego Fydy. Od czołówki dzieliła go przepaść

  Trwa wymiana ognia. Nikt w tym medialnym sporze nie jest krystalicznie czysty, ale jeśli po wymianie argumentów miałbym wyłonić zwycięzcę, to jest nim Zdzisław Fyda. On przede wszystkim zdaje sobie sprawę, że popełnił błąd i należy mu się kara, ale kwestionuje tylko jej wysokość. Przy okazji w kilku miejscach ośmieszył Demskiego i GKSŻ. Z drugiej strony natomiast mamy tylko odnoszenie się do wygodnych fragmentów, ale też nie wszystkich. Wnioski są takie, że Fyda jest przeciętnym sędzią. Nie najgorszym, ale też nie takim nadającym się do prowadzenia meczów na najwyższym poziomie. Natomiast Demski jest mściwy i nie jest odpowiednią osobę do piastowania stanowiska szefa sędziów. Jeśli GKSŻ już wysyła do mediów noty Fydy, bo wiadomo że nikt inny tego nie zrobił, to powinna też pokazać noty innych sędziów - Wojaczka, Lisa czy Substyka. Powinno być tak jak pisze red. Ostafiński. Ranking sędziów powinien być jawny i powinno się informować za co sędziowie mają odejmowane punkty. To jest skuteczna metoda na walkę z kolesiostwem w tym towarzystwie i prześladowaniem nie lubianych sędziów. A dlaczego tego nie zrobią? Każdy niech sobie na to już sam odpowie :)

 • MaxiKaz lubi Komentarz

  Komentarz usunięty przez użytkownika

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Polski sędzia krytykuje przełożonych. "Rankingi mogą sobie wsadzić. Nie wiem, jak powstają oceny pracy arbitrów"

  Fyda nie kwestionuje kary tylko jej wysokość. Poza tym powiedzmy sobie szczerze, Adamczak wypieprzył się specjalnie żeby bieg był powtórzony, a do trzeciego okrążenia brakowało tam ilu? 20 metrów? To wszystko było na styk. Z jednej strony postąpił niezgodnie z regulaminem, z drugiej decyzja była taka że wygrał sport a nie kombinatorstwo. Kara oczywiście się należy, ale to jak go udupili to jest żart. Wspomniany w wywiadzie Kuśmierz swoją decyzją też mógł wypaczyć losy utrzymania, a może nawet to zrobił i on wisi tylko na dwa miesiące. A Lis który nie potrafi liczyć KSM, a w Rzeszowie niedawno rozdawał czerwone kartki jak lizaki dzieciom na festynie, sędziuje sobie w najlepsze. I takich przypadków jest przecież więcej... To wszystko tylko utwierdza mnie w tym co Fyda mówi w wywiadzie. Tak jak wspomniałem, kara mu się należy, ale jakby wisiał od tamtego meczu do końca sezonu to by w zupełności wystarczyło. Zwłaszcza że to nie jest sędzia który często notuje wpadki.

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do W PLŻ 2. tylko słabeusze? Transfery mówią co innego. Top7 najlepszych ruchów

  To widocznie więcej jest nienormalnych niż normalnych skoro robią teksty na kilku stronach. Zresztą naprawdę dziwi was to? Czasami śmiać mi się chce jak widzę komentarze na portalach o te stronicowane artykuły. To przecież normalne że każdemu zależy na jak największym zarobku. Waszych szefów też pewnie nie zadowala jeśli klient jedynie wchodzi do firmy (patrzy na tytuł) i też chcieliby na pewno wyświadczyć jak najwięcej usług (klik, klik, klik...). Takie życie Panowie może kiedyś wprowadzą abonamenty za czytanie artykułów to nie trzeba będzie już klikać

 • MaxiKaz lubi Komentarz

  A moze taki pomysł ?
  Kazdemu zawodnikowi po odjechaniu wszystkich rund GP - anuluje sie najgorszy wynik a w jego miejsce dodaje sie uśredniony wynik z pozostałych 11 rund
  Czyli
  Suma zdobytych punktów z 11 najlepszych rund GP + średnia z tych 11 rund. każdy zawodnik bez wzgledu czy jechał 12 rund , czy w jednej nie uczestniczył z powodu kontuzji, miałby zaliczone 12 wyników

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Rewolucja w klasyfikowaniu w Grand Prix? "Idea godna rozważenia"

  To też jest jakieś wyjście, albo powrót do starej punktacji, gdzie za zwycięstwo było 25 pkt, za drugie miejsce 20 itd. Długo uważałem, że system punktacji który obecnie obowiązuje jest bardzo sprawiedliwy, ale znowu kiedy widzę ile jest teraz kontuzji w tym sporcie, to strasznie mi się to nie podoba, że oprócz wysokiej formy trzeba mieć też mnóstwo szczęścia jeśli chodzi o kontuzje. Coś przydałoby się zmienić.

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Piotr Świderski żądny jazdy. "W jednym biegu nie da się zdobyć ośmiu punktów"

  Gdybym miał sie bawić we wróżkę, to obstawiłbym że w przyszłym sezonie trafi do Ostrowa jeśli będą dwie ligi albo Krakowa, jeśli trzy.

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Nicki Pedersen zmienił się nie do poznania. Co jest przyczyną?

  Miłość to piękna rzecz, ale w przypadku Nickiego wygoniła z niego tego "dzika", dzięki któremu Pedersen przez lata była na ustach żużlowego świata ze względu na wyniki jak i styl jazdy. W tym roku ewidentnie widać u niego efekt znudzenia żużlem, zmiany priorytetów. Jeszcze niedawno żużel dla niego był wszystkim, teraz jest już tylko pracą, a gdy tak się dzieje to trudniej jest się utrzymać na szczycie. Trzeba tym żyć 24/h jeśli chce się być w światowej czołówce. U Nickiego tego nie ma i trochę boję się, że niedługo może zniknąć na dobre z żużlowych torów. Byłoby szkoda, bo jest jaki jest, ale żużlowi dodaje mnóstwo kolorytu i nigdy z nim nie jest nudno.

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Zengota zawiedziony brakiem powołania. Trener: Po wyniku można mnie rozliczać

  Osobiście widziałbym tam Zengotę za Przemysława Pawlickiego, który jest okropnie przereklamowanym zawodnikiem, któremu przyklejono łatkę "wielkiego talentu polskiego żużla" i jeździ z nią od lat, choć odkąd skończył wiek juniora jest jedynie ligowym wyrobnikiem, nie prezentującym jakiegoś specjalnie wysokiego poziomu. Zengota jest dużo mniej utalentowanym zawodnikiem, jeździ siłowo, ale jest też tytanem pracy i cały czas podnosi swoje umiejętności. Tegorocznymi wynikami zdecydowanie zasłużył na docenienie i powołanie na ten mecz. No ale decyduje trener i ma rację, że rozliczy się go po wynikach.

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Będzie śledztwo w sprawie śmierci Krystiana Rempały

  Połowa komentujących chciałaby czytać same cukierkowe artykuły i wywiady. Ale żużel jak i w ogóle cały świat taki nie jest. Jak wam nie pasuje to po co tutaj wchodzicie? Narzekacie na hejt a sami go tworzycie najeżdżając na SF. Co najmniej jakby tytuł artykułu brzmiał jakoś tak "Jest śledztwo w sprawie Rempały!! Woryna będzie miał problemy?!". Zwykła sucha informacja na podstawie RMF którą poda 99% pozostałych serwisów sportowych. Wychodzi na to że wszyscy tacy źli są.

 • MaxiKaz lubi Komentarz

  Różne kretyńskie komentarze czytałem w ostatnich dniach i muszę ci pogratulować, bo twój wśród nich to ścisła czołówka. Teorie spiskowe prawie jak u Macierewicza.

 • MaxiKaz lubi Komentarz

  Dziwi cię to? To jest Polska i tutaj zawsze szuka się dziury w całym. Nie napisaliby o wszczęciu postępowania to zaraz zleciałaby się chmara mądraliśkich, że są tu wyniki zawodów z Bułgarii czy tam Rumunii a nie ma tak ważnej informacji.

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Nowe informacje o stanie zdrowia Larsena. "Wierzymy, że wyjdzie z tego"

  Przecież nigdzie nie pisze że wcześniej nie jeździł w Ekstralidze

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Mimo porażek w KSM Krosno zachowują spokój. "Najważniejsze mecze przed nami"

  Dla mnie argumentacja o wystawieniu Chrzanowskiego jest dość racjonalna i również uważam, że można było oczekiwać od niego dobrego występu, jeśli popatrzymy na to jak punktował rok temu. I w Krakowie też nie pojechał jakiegoś piachu, bo 6/4 to dość przyzwoity występ jak na żużlowca, który jest zawodnikiem tylko swojego toru. Zgadzam się też z wypowiedzią o treningach. Zawodników, którzy byli ich mistrzami było wielu. Tak samo jak tych, którzy nie przykładali do nich wagi a w meczu jechali dobrze. Jedynie co mnie dziwi, to że Chrzanowski jest w składzie do Rzeszowa, bo tam już na pewno nie zapunktuje. Ale skoro "różne warianty są możliwe" to zakładam, że tam jednak będzie zmiana. Na miejscu Krosna w pierwszej kolejności postawiłbym na Łogaczowa a nie Vissinga póki ten nie potwierdzi gdzieś za granicą odpowiedniej formy.

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Żużlowcy z Danii wydali oświadczenie w sprawie krajowych kwalifikacji do GP

  Iversen i Pedersen nie jeżdżą w eliminacjach, Kildemand się podpisał, Larsen jako jedyny z Hansenem nie zrobił tego.

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Żużlowcy z Danii wydali oświadczenie w sprawie krajowych kwalifikacji do GP

  W żużlu nie jest tak jak w piłce nożnej. Federacja może mu nakazać start w tych zawodach, a jeśli odmówi, cofnąć pozwolenie na starty w Polsce. I wtedy nie pojedzie dla Stali dopóki pozwolenie nie zostanie wznowione. W poprzednim roku jeśli mnie pamięć nie myli, to pozwolenia żużlowcom cofali Rosjanie jeśli zawodnicy nie chcieli jechać w DPŚ albo w IM kraju (już nie pamiętam dokładnie).

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Żużlowcy z Danii wydali oświadczenie w sprawie krajowych kwalifikacji do GP

  Rozumiem o co Ci chodzi, ale to jest żużel, ile tu razy były podejmowane decyzje niezgodne z regulaminem? Choćby Harris, który chyba w 2014 roku wskoczył do Grand Prix z turnieju Challenge gdzie pojechał jako rezerwa toru i w ogóle nie powinien być klasyfikowany. Przepisy zawsze interpretowane są tak, jak pasuje to temu kto ma najwięcej do powiedzenia. Być może DMU ma prawo podważać opinie trenera.

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Żużlowcy z Danii wydali oświadczenie w sprawie krajowych kwalifikacji do GP

  Chodzi o to, że nie ma obowiązku jechać w jednych i drugich zawodach. Jeśli liga polska jest dla niego ważniejsza, to niech jedzie w lidze polskiej. Jeśli Grand Prix, to niech jedzie na turniej w Danii. Jego wybór, ale nie powinien być z tego powodu uprzywilejowany i otrzymywać dzikiej karty. Odnośnie kontraktu w lidze polskiej - dla każdego żużlowca (niezależnie od pochodzenia) zawsze priorytetem są starty w zawodach pod egidą jego rodzimej federacji oraz FIM, dlatego jeśli Jensen pojechałby w Esbjerg, to Stal absolutnie nie mogłaby wyciągnąć względem niego konsekwencji. Co innego gdyby wybrał jakiś turniej towarzyski.

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Żużlowcy z Danii wydali oświadczenie w sprawie krajowych kwalifikacji do GP

  Chodzi o to, że to powinna być wspólna decyzja federacji i trenera kadry, tymczasem federacja miała w poważaniu decyzję trenera i przyznała dziką kartę bez jego akceptacji, dlatego tamten zrezygnował. Dla mnie wszystko jasne. I w pełni rozumiem też stanowisko duńskich żużlowców. Jensen nie ma obowiązku jazdy w meczu ligi polskiej, może zrezygnować z meczu jeśli mu zależy na GP. Dzika karta powinna być przyznawana jedynie w przypadku, gdy ktoś jest w gazie a przez kontuzję nie mógł pojechać w tych zawodach.

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Bardzo małe zainteresowanie transmisją z meczu dla Warda. Kibice wybrali stadion

  A jakość transmisji w stosunku do ceny KATASTROFALNA. Rozumiem, że chodziło o szczytny cel, ale to była straszna amatorka. Podobnie jak początek transmisji Falubaz - Unia T, tylko że tam nie brali za to żadnych pieniędzy, więc można inaczej na to patrzeć.

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Jarek Hampel - łamane przez osiem. Zobacz film dokumentalny o rehabilitacji żużlowca

  Fajny dokument.

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Rasmus Jensen dostanie po kieszeni. Co z dalszą jazdą w Pile?

  Auf wiedersehen Rasmus. Baw się dobrze w lidze duńskiej i drugiej brytyjskiej. Zbijaj tam fortunę i promuj używanie papieru toaletowego. Może nic Ci już gównem nie zajedzie.

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do KSM - Lokomotiv: Wilki ponownie stawiają na Polaków

  Przecież w Krośnie są sami betoniarze. Chrzanowski to betoniarz, Malitowski to betoniarz, Jabłoński wychowany na mega betonie w Gnieźnie, Koza tak samo. Marcin Rempała wbrew wielu opiniom to także betoniarz. Nie przypominam sobie ostatnich dobrych zawodów w jego wykonaniu na przyczepnym torze. W Krośnie pod tym względem bardzo mądrze zbudowali skład. Mają 5 seniorów, którzy preferują te same warunki i tor, który pod tym względem może być ich atutem.

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Billy Janniro powraca do reprezentacji USA!

  "A tak wogole ten janniro to kto" ... ten Janniro, gdy Ciebie pewnie nie było jeszcze w planach rodziców, woził za sobą przy W69 samego Tomka Golloba. Fajny zawodnik, w Polsce może kariery nie zrobił, ale na Wyspach przez dobrych kilka sezonów jeździł na dobrym poziomie. A wtedy Elite była znacznie mocniejsza niż obecnie.

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Daniel Jeleniewski: Trzeba wspierać swoich zawodników, w ligach zagranicznych Polacy nie mają łatwo

  Gadka szmatka z tym układem 6 Polaków + 1 obcokrajowiec. Nie uwierzę, póki nie zobaczę i nie mówię tu o meczach z Polonią Bydgoszcz i KSM Krosno. Jeśli faktycznie tak będą jeździć cały rok, to chapeau bas

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.