Serie A: Przełamanie Fiorentiny / Boruc nie grał

ACF Fiorentina z Arturem Borucem na ławce rezerwowych w końcu odniosła zwycięstwo i tym samym opuściła ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Popularne Fiołki na inaugurację 8. kolejki pokonały AS Bari.

Adam Kiołbasa

Do przerwy Fioletowi prowadzili 1:0, a kibiców popularnych Fiołków w 34. minucie w ekstazę wprowadził Marco Donadel, który popisał się znakomitym strzałem. Co prawda w tej części gry podopieczni Sinisy Mihajlovicia mieli problemy, ale dopisywało im szczęście.

Po zmianie stron bardzo długo nie padały bramki, chociaż goście starali się za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. Gospodarze jednak grali mądrze i co najważniejsze w 82. na 2:0 zdołał podwyższyć Alberto Gilardino. Już w doliczonym czasie gry rozmiary porażki Bari zmniejszył Parisi.

W tym momencie zarówno ACF Fiorentina, jak i AS Bari mają na swoim koncie po osiem punktów.

ACF Fiorentina - AS Bari 2:1 (1:0)
1:0 - Donadel 34'
2:0 - Gilardino 82'
2:1 - Parisi 90+2'