Historia Stadionu - BayArena

autor: -Oski1916- | 2019-05-10, 14:38 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Chciałbym tym razem Was zabrać do Niemiec. Konkretniej do Leverkusen.
Zaprszam do czytania!
.
BayArena (dawniej. Ulrich-Haberland-Stadion) - znajduję się przy głównej drodze (1) na Aachen , przy BismarckstraBe 122-124.
Jego pojemność wynosi 30 210, wymiary boiska to 105 x 68 m, oświetlenie (lux) 2000, nawierzchnia: trawa. Dodatkowym "bajerem" jest to, że to podgrzewana murawa.
23 kwietnia 1956 roku rozpoczęto budowę nowego obiektu Bayeru 04 Leverkusen - Ulrich-Haberland-Stadion. Koszt wynosił 70 milionów euro.
Otwarcie stadionu nastąpiło 2 sierpnia 1958 roku, gdzie obiekty mógł wtedy pomieścić tylko 20000 widzów. W roku 1963 na święto 100-lecia Bayer AG zamontowało pierwsze oświetlenie. W latach 90. stadion doczekał się przebudowy (wymieniono maszty oświetleniowe, zamontowano podgrzewaną murawę, oraz ogrzewanie trybun - oraz dach).
Światła zapewniają cztery ułożone symetrycznie maszty oświetleniowe o wys. 45 metrów. Łącznie na masztach zamontowano 220 punktowych źródeł światła, o mocy 440 KW. Moc oświetlenia – 2000 lux – przewyższa surowe wymagania FIFA. W przypadku jakichkolwiek zakłóceń automatycznie włącza się awaryjne zasilanie, które zabezpiecza moc oświetlenia na 800 lux.
.
Mam nadzieję że się fajnie czytało, oraz tradycyjnie proszę o przemyślenia w komentarzach:) Pozdrawiam:)
-Oski1916-
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
-Oski1916-

Dziękuje Justyś:) Mam trochę materiałów z Polski, ale pracuję właśnie nad perełką, która powinna Cię zainteresować:) Jutro albo w poniedziałek będzie premiera materiału z propozycji Kibica, ponieważ zgłosił się do mnie, z prośbą:)))) pozdrawiam

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [3 komentarze tej dyskusji]

Bardzo fajny tekst:) pozdrawiam:) Na następny tekst dawałabym propozycję coś z Polski :)))

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
-Oski1916-

Dzięki:))) Nie ma sprawy, następny tekst będzie coś z Ameryki Południowej, na początku z napisem z dedykacją dla Kibica84:))))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [7 komentarzy tej dyskusji]

Fajnie się czyta ten tekst:))) Może teraz czas na jakiś stadion z Ameryki Południowej:))) tamte stadiony też mają duszę:))

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.