Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  «The Wall-Street Journal» (о неудачной серии Шараповой в матчах с Уильямс — 2:16)

  «…Уильямс обыгрывает Шарапову 12 матчей подряд, причем, сыграли они всего 26 сетов. То есть, Шарапова выиграла лишь два. В пятнадцати Мария набирала лишь три очка и меньше. Удивительно, но в этих встречах Уильямс сделала 108(!) эйсов, а Шарапова лишь 24. Серена делала двойные 37 раз, а Мария — 73. О чем это говорит? О страхе?»
  Bамос Cерена !!!

 • użytkownik usunął konto napisał/a komentarz do Puchar Federacji: Polska o Grupę Światową zagra u siebie ze Szwajcarią!

  Kolejny dzień po przegranej w Pucharze Federacji rozmawiamy nie o tym, że przy niedyspozycji liderki kadra rozsypuje się jak domek z kart, nie analizujemy meczów Agi w kontekście kolejnych punktów sezonu, natomiast tłuczemy w kółko temat autografów

  Proponuję, żeby w następnym meczu, jeśli będzie remis po singlach, zamiast debli ustawić na korcie stoły i zrobić zawody w rozdawaniu autografów na czas.

 • użytkownik usunął konto napisał/a komentarz do Klub Historyczno-Polityczny ... ---> i Wiedzy o Wszystkim ;)

  Trochę jestem w biegu i wczoraj pośliznąłem się o roku w dacie chrztu Włodzimierza, ale i tak spróbuję skomentować (wszak obiecałem :)).
  Do dziś pamiętam lekcję, na której nauczono mnie w szkole, że pojęcie narodowości polskiej zaczęło funkcjonować dopiero w czasach Bolesława Krzywoustego, Obrony Głogowa i bitwy na Psim Polu. Wspólna walka kilku dzielnic/plemion przeciw jednemu, śmiertelnie groźnemu wrogowi. Podobnie działo się na Rusi, tylko tam - z jednej strony - zróżnicowanie językowe i etniczne było większe, plemiona były liczniejsze, a obszary rozleglejsze, ale i przeciwnicy byli odpowiednio bardziej straszni: Tatarzy, Litwini (dziś może to brzmieć śmiesznie, ale jakimś cudem ich państwo rozciągało się od morza do morza jeszcze przed unią z Polską), a także Niemcy, Szwedzi i Polacy (np. wyprawa kijowska Bolesława Szczodrego). Nawet zwycięstwo Aleksandra Newskiego (elekcyjnego księcia Nowogrodu) nad jeziorem Pejpus trudno nazwać sukcesem rosyjskim (w znaczeniu dzisiejszym). To wszystko oczywiście wpisuje się w tzw High Middle Ages, czyli czas, w którym m.in. rodziły się różne europejskie literatury narodowe. Poza tym Rusinów jednoczył także alfabet i wiara.
  Moim skromnym zdaniem wszystkie trzy podejścia cechuje taki czy inny prezentyzm, a nie można zapominać, że do schedy po Wielkim Księstwie Kijowskim pretendowali również, powołując się na koligacje, także Jagiellonowie :)

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Obiecany dalszy ciąg tłumaczenia, tym razem "część ukraińska":
  Spojrzenie ukraińskie na Ruś Kijowską:
  Współczesna historiografia ukraińska uważa, że dziedzictwo Rusi Kijowskiej "należy się" PRZEDE WSZYSTKIM Ukrainie, wskazując na fakt, że obszar wokół Kijowa był jej sercem. Pierwsi aktywni w 18 i 19 wieku ukraińscy historycy nie zaprzeczali wprawdzie, że istnieje ścisły związek między Ukraińcami, Białorusinami i Rosjanami, jednak krytykowali panujący moskiewski "centryzm" w kwestii kulturowej i politycznej spuścizny po Rusi Kijowskiej. Późniejsi historycy jak Mychajło Hruszewski próbowali jednak - opierając się częściowo na tradycyjnej polskiej historiografii - pomniejszyć znaczenie Rosjan w kontekście Rusi Kijowskiej do minimum i przedstawić Ukraińców (Rusinów) jako jedynych prawowitych dziedziców Rusi Kijowskiej. W szczególności po uzyskaniu przez Ukrainę niepodległości w 1991 roku, wielu publicystów przedstawia Ruś Kijowską jako "państwo ukraińskie".

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Poczekaj, działalność pięknych Syryjek na prawych krzyżowcach będziemy jeszcze omawiać, mam nadzieję w bardziej mieszanym gronie ;)

 • użytkownik usunął konto napisał/a komentarz do Klub Historyczno-Polityczny ... ---> i Wiedzy o Wszystkim ;)

  żebyśmy się tutaj do rozpuku nie zachwalili

  "Lepiej niech grzeszne ciało pęknie, niż miałyby się zmarnować dary boże." :)

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Cholera, żebyśmy się tutaj do rozpuku nie zachwalili ;), skromność Twoja powala na kolana :)

 • użytkownik usunął konto napisał/a komentarz do Robert Radwański żąda zwolnienia Tomasza Wiktorowskiego

  "Wiktorowski musi odejść!" - nie widzę bardziej odpowiednich ust dla takich słów :)

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  HAHA! Czekałem na taki komentarz, ale od naszych dziennikarzy, a tu taka bomba :)

 • użytkownik usunął konto napisał komentarz na tablicy użytkownik usunął konto

  Jeszcze dojdziemy do tego, że SF za logo przyjmą małpki z Nikko ;)

 • użytkownik usunął konto napisał/a komentarz do Klub Historyczno-Polityczny ... ---> i Wiedzy o Wszystkim ;)

  Jaki tam rys! Po prostu trochę się zabawiłem w adwokata opcji niepolitycznie poprawnych ;)
  Znaki w necie i eterze zmusiły mnie do stwierdzenia, że czas wrócić do szkoły i tym razem mocniej przysiąść fałdów, dlatego trochę więcej miałem na podorędziu, niż zwykle, ale jak już Ty się dokształcisz, to najpewniej wysiądę. Lojalnie uprzedzam :)

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Radwański zmontował kamarylę przeciwko mnie ;) jego macki sięgają wszędzie ;)

 • użytkownik usunął konto napisał komentarz na tablicy użytkownik usunął konto

  Z ręką na sercu? Powiem szczerze: pewien dziennikarz, zajmujący się od dawna tenisem, powiedział mi, że potrzebna jest przede wszystkim pasja. Dla mnie pasja to ogień, który akurat chcę lub muszę kierować ostatnio gdzie indziej oraz czas na śledzenie, dokształcanie się etc., a z czasem bywa u mnie ...krucho.
  Poza tym, gdyby zastosować kryteria red. Stopy (skądinąd bardzo przeze mnie poważanego), to już jedno dyskwalifikuje mnie na starcie: nigdy nie brałem udziału w żadnym turnieju tenisowym i nie trenowałem tego sportu, a uprawiałem i śledziłem jedynie dla własnej przyjemności i zaspokojenia ciekawości.
  Piszę więc, bo Was lubię i uważam, że fajnie się z Wami rozmawia, Was czyta etc., ale do SF cyklicznie wysyłam prośbę o skreślenie z listy użytkowników - cyklicznie, bo za każdym razem są głuche ;)

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Będę tłumaczyć dziennie jeden pogląd:
  Dzisiaj rosyjskie postrzeganie Rusi Kijowskiej:
  Wg. Moskwy Rurykowicze w Moskwie są jakoby bezpośrednimi potomkami/spadkobiercami książąt Rusi Kijowskiej. Ponadto, w rosyjskiej historiografii Ruś Kijowska jest tradycyjnie rozumiana jako zjednoczone wschodniosłowiańskie (rosyjskie) Imperium. W Rosji carskiej, przeważał pogląd, że Rosjanie, Ukraińcy i Białorusinów to były odpowiedniki trzech linii ROSYJSKICH , które już istniały w czasie Rusi Kijowskiej. W Związku Radzieckim trochę inaczej: zadeklarowano "Pra-Słowiański naród Rusi Kijowskiej", z którego miały się rozwinąć linie Rosjan, Ukraińców i Białorusinów jako niezależnych narodów. Zarówno Imperium Rosyjskie jak i Związek Radziecki miały poczucie reprezentowania "Wspólnego Państwa Słowian Wschodnich" i czuły nie tylko moralny ale i prawny obowiązek zjednoczenia WSZYSTKICH "Wschodniosłowiańskich" dawnych Rusi Kijowskiej.

  PS ode mnie: A wiadomo, że za czasów Związku Radzieckiego część tych obszarów leżała w Polsce

 • użytkownik usunął konto napisał/a komentarz do Klub Historyczno-Polityczny ... ---> i Wiedzy o Wszystkim ;)

  To ja będę dziennie odpowiadał :)
  Trzeba podkreślić, że sam termin "Ruś Kijowska" jest wytworem wczesnodzięwiętnastowiecznej historiografii rosyjskiej - nawet autorzy ukraińskiego opracowania to przyznają. I nie chodzi tu tylko o wspomnianego na wikipedia.de Karamzina, ale o całość wychowanego na tradycji encyklopedystycznej pokolenia, w tym Sołowiowa. Poza tym w artykule niemieckim (pierwszy dział po spisie treści) stoi, że "Ruś Kijowska" jest wg tradycyjnej historiografii rosyjskiej nazwą bardziej odnoszącą się do epoki w historii ziem wschodniosłowiańskich (w odróżnieniu od okresu dominacji włodzimiersko-suzdalskiej i moskiewskiej), niż do konkretnego bytu państwowego (czyli Wielkiego Księstwa Kijowskiego). Co ciekawe pogląd ten nie odbiega zbytnio od tego, co prezentował ojciec historiografii ukraińskiej, Mychajło Hruszewski.

  Wg. Moskwy Rurykowicze w Moskwie są jakoby bezpośrednimi potomkami/spadkobiercami książąt Rusi Kijowskiej.

  Z perspektywy monarchistycznej na pewno trudno ten pogląd odrzucić, bo ziemie południowej Rusi od czasu podboju litewskiego znalazły się tak naprawdę we władaniu giedyminowiczów i jako takie weszły w skład Rzeczypospolitej Obojga Narodów - państwa nastawionego na ekspansję na stare ziemie rurykowiczów.

  Zarówno Imperium Rosyjskie jak i Związek Radziecki miały poczucie reprezentowania "Wspólnego Państwa Słowian Wschodnich" i czuły nie tylko moralny ale i prawny obowiązek zjednoczenia WSZYSTKICH "Wschodniosłowiańskich" dawnych Rusi Kijowskiej.

  Warto się przyjrzeć temu "moralnemu i prawnemu" poczuciu obowiązku zjednoczenia pod swoich skrzydłem wszystkich Słowian Wschodnich. Nawet Wieszatiel' Murawjow, przeprowadzając swoją arcybrutalną kampanię represji i reformę edukacji na ziemiach dawnego WKL, kierował się myślą, że mieszkańcy tych ziem to w większości zlituanizowani albo spolonizowani Rusini i zastępował język polski nie tylko rosyjskim, ale i białoruskim (i jako taki cieszy się wśród Białorusinów nieco inną opinią, niż wśród Polaków). Warto się też przyjrzeć sporowi między panslawistami a słowianofilami.
  Pozostaje kwestia chrześcijańskich korzeni nowoczesnej Rosji i w ogóle Rusi. Skąd, na przykład, krzyż św. Andrzeja (patrona Szkocji) na flagach noworosyjskich? Ano stąd, że wg legendy to on był apostołem tych ziem. Zresztą do dziś w niektórych kręgach akademickich (i to na tzw. Zachodzie) za datę chrztu Rusi przyjmuje się deklarację patriarchy Konstantynopola Focjusza z 867r., a nie chrztu księcia Włodzimierza w 987r., ale to już temat do innych rozważań.

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Komentarz usunięty przez użytkownika

 • użytkownik usunął konto napisał komentarz na tablicy użytkownik usunął konto

  Czy commedia dell'arte to ówczesny kabaret - kwestia dyskusyjna, ale pewne podobieństwa też dostrzegam ;)

  nie trafisz prelekcją, to może trafisz kabaretem, ale i to nie jest pewne ...

  W sumie to bardziej do niego trafiło, niż on trafił. Skutek taki sam, jakby tej giubby nie było, ale przynajmniej Leoncavallo pobudził tym wszystkim wyobraźnię wielu na dziesięciolecia. Mój cel oczywiście nie był aż tak ambitny i miło, że choć parę osób ta zmiana szat zainteresowała :)

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Po Twoim poście pogrzebałem trochę w historii Rusi Kijowskiej, bo chyba od tego trzeba zacząć, i w wersji niemieckiej (ale tylko w niemieckiej, zresztą najlepszej) Wiki natknąłem się na ciekawe zestawienie różnic w spojrzeniu na spuściznę po tym paśstwie postrzeganym przez Rosję, Ukrainę i Białoruś
  Zrodło:

  http://de.wikipedia.or...Kiewer_Rus

  od "Aktuelle unterschiedliche Interpretationen" poniżej ważniejszych dat w historii.

  PS: W wolnej chwili przetłumaczę i streszczę. To trochę przypomina kłótnie o Macedonię.
  PS1: Z Dzikimi Polami i terenami nadmorskimi nad Morzem Czarnym trochę ciężej, bo nigdy tam Ruś Kijowska nie sięgała ;)

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Komentarz usunięty przez użytkownika

 • użytkownik usunął konto napisał komentarz na tablicy użytkownik usunął konto

  Bez wieloznaczności nie byłoby frajdy, czyż nie? ;) Na pewno można to rozumieć jako "the show must go on", jak wielu odczytuje tę fascynującą arię Cania ...ale jest to tylko jedna z możliwych interpretacji :)

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Słuszna decyzja. Nic na siłę. Lepiej szykować się na następne turnieje Dużo zdrowia !

 • użytkownik usunął konto napisał/a komentarz do Wojciech Fibak: Porażki sióstr Radwańskich to ogromne rozczarowanie, jestem podłamany

  ...byłem bardzo podłamany, kiedy usłyszałem o tym wyniku końcowym

  Czyli nawet w telewizji nie oglądał.

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Witam :)
  Nawet jak jest tenisista chory to wychodzi na kort :)
  Lepiej wygląda krecz niż walkower :)
  Ludzie przyszli obejrzeć mecz - zgoda - jak ich zawiadomić, że 15 godz wcześniej miał gorączkę ? Z szacunku dla tych ludzi i dla samego siebie wyszedł na kort, ale nawet przy silnych prochach przy grypie nie dasz rady takiemu wysiłkowi.
  Szacun dla Jerza, szacun za to, że przeprosił publikę i rywala.
  Chylę czółka i mam nadzieję, że JJ szybko wyzdrowieje !!!
  Miłego życzę :)

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Cztery minuty, cztery lajki.....hmmmm

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Vesti la giubba

Z ręką na sercu? Powiem szczerze: pewien dziennikarz, zajmujący się od dawna tenisem, powiedział mi, że potrzebna jest przede wszystkim pasja. Dla mnie pasja to ogień, który akurat chcę lub muszę kierować ostatnio gdzie indziej oraz czas na śledzenie, dokształcanie się etc., a z czasem bywa u mnie ...krucho.
Poza tym, gdyby zastosować kryteria red. Stopy (skądinąd bardzo przeze mnie poważanego), to już jedno dyskwalifikuje mnie na starcie: nigdy nie brałem udziału w żadnym turnieju tenisowym i nie trenowałem tego sportu, a uprawiałem i śledziłem jedynie dla własnej przyjemności i zaspokojenia ciekawości.
Piszę więc, bo Was lubię i uważam, że fajnie się z Wami rozmawia, Was czyta etc., ale do SF cyklicznie wysyłam prośbę o skreślenie z listy użytkowników - cyklicznie, bo za każdym razem są głuche ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [8 komentarzy tej dyskusji]

Komentarz usunięty przez użytkownika

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Vesti la giubba

Czy commedia dell'arte to ówczesny kabaret - kwestia dyskusyjna, ale pewne podobieństwa też dostrzegam ;)

nie trafisz prelekcją, to może trafisz kabaretem, ale i to nie jest pewne ...

W sumie to bardziej do niego trafiło, niż on trafił. Skutek taki sam, jakby tej giubby nie było, ale przynajmniej Leoncavallo pobudził tym wszystkim wyobraźnię wielu na dziesięciolecia. Mój cel oczywiście nie był aż tak ambitny i miło, że choć parę osób ta zmiana szat zainteresowała :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [8 komentarzy tej dyskusji]

Komentarz usunięty przez użytkownika

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Vesti la giubba

Bez wieloznaczności nie byłoby frajdy, czyż nie? ;) Na pewno można to rozumieć jako "the show must go on", jak wielu odczytuje tę fascynującą arię Cania ...ale jest to tylko jedna z możliwych interpretacji :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [8 komentarzy tej dyskusji]

Komentarz usunięty przez użytkownika

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Jankus

Dzięki! Merytorycznie zbytnio nie pomogę, bo w ostatnich miesiącach nawet szczególnie o tenisie nie myślałem, ale na pewno będę popatrywał.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Zapraszam na bloga, liczę na pomoc merytoryczną i udział w zabawie. ;) http://www.sportowefak...wy-us-open

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Jankus

Witaj, Wątpierzu :)
Korciło mnie już trochę wcześniej, żeby zajrzeć i zapukać i wiadomo, o co chodzi. Pamiętam, jak to pokolenie (lub dwa) temu ktoś powiedział, że jedna Jaskuła wiosny nie czyni. Teraz to może jeszcze nie Jaskuły, a jaskółki - ale są przynajmniej dwie ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Komentarz usunięty przez użytkownika

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
margota

Panie J, bardzo proszę o trzymanie kciuków dzisiaj o godz. 17.oo za wygraną Jerza. Ta wygrana jest dla niego bardzo ważna i staramy się bardzo mocno trzymać za niego kciuki. Wczoraj nam pomogło !!!! Hej

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
bachus

Zdrowych,pogodnych świąt Wielkiej Nocy,pełnych wiary,nadziei i miłości,Radosnego,wiosennego nastroju oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśód przyjaciół życzy Bachus...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
pablo80

Niech w Wielkanoc,
Wejdzie w nas wielka moc
Miłości, przebaczenia, chęci pomocy,
Czystości i braku zobojętnienia na ludzką krzywdę
Wesołości i spokoju ducha
Pamiętajmy, że w sporcie zwycięstwo
Jest tylko dodatkiem do emocji,
A twój „wróg” jest twoim bratem
I że lepiej pomóc i przegrać
Niż niesportowo przeszkodzić i wygrać.
Tych jajeczek, kiełbaski, szyneczki
I co tam jeszcze z koszyczka nam
Na stół wjedzie, niech cały rok nie braknie,
A na drugi dzień trochę wody
By oczyścić złe myśli, życzą
Pablo80 wraz z Madzią :D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Miss Gomez

Odpisuję tu, bo pewnie łatwiej zauważyć :)
Dziękuję za pamięć, troszkę się wyłączyłam, przemęczenie materiału, jeśli chodzi o tenis. Teraz mam takie samo przemęczenie, jeśli chodzi o siatkówkę. Jak żyć?! :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Jankus

Dziękuję za miłe słowa. Stronę już odnalazłem i zaznaczyłem. Cieszę się, że zajrzałeś :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Jankusie, witaj po przerwie. Chciałbym polecić ci dobre miejsce do rozmowy, które mógłbyś wzbogacić swoimi interesującymi uwagami (zawsze byłem ich ciekaw). Niestety nie mogę podać linku, grozi mi ponowny...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
qasta

Jankusie, witaj po przerwie. Chciałbym polecić ci dobre miejsce do rozmowy, które mógłbyś wzbogacić swoimi interesującymi uwagami (zawsze byłem ich ciekaw). Niestety nie mogę podać linku, grozi mi ponowny ban, więc podaję tytuł, po którym łatwo można znaleźć stronę: "Od USA w marcu, przez Katowice i Kuala Lumpur do Europy w maju"
PS. Własnie widzę (z wielką przyjemnością), ze w międzyczasie nie próżnowałeś na swoim blogu i mam ogromny ogrom do nadrobienia. Cała górę wpisów, z ktorych kazdy wymaga uwagi i czasu na refleksję . A że noce już nie sa długie ...:), będę więc tu wracać

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

ostatnia odpowiedź: 12 marca 2014 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Jankus

A tak w ogóle, to jeśli już prasa szukała kogoś, kto by mógł przedstawić realne kontrargumenty Holendrom (bo, jak napisałem wczoraj, była to kontrargumentacja równoległa, albo "obok"), to powinni się zwrócić do psychoakustyka, który ma pojęcie i o akustyce i fizjologii (w tym neurofizjologii) słuchu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [2 komentarze tej dyskusji]

Wypowiedź profesora Chmury pojawiła się na portalu na Temat, głośnik - tak jak napisałem, to moje przypuszczenia, bo nie wydaje mi się, by ktoś tak doświadczony nie zapoznał się z sytuacją, o którą go...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Jankus

Dzięki za info. Zdania mimo wszystko nie zmienię. Jest fizjologiem, nie akustykiem i nie specjalistą od pomiaru czasu. Nie był też - o ile mi wiadomo - na miejscu. Widzę, że zacytowałeś wypowiedź w całości. Naprawdę - nie widzę w niej nic, co by się odnosiło do zjawisk akustycznych. Wszystko dotyczy czasu reakcji, a to już trochę co innego.
Raz jeszcze dziękuję i za odpowiedź i za dyskusję i za blogi! :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [2 komentarze tej dyskusji]

Wypowiedź profesora Chmury pojawiła się na portalu na Temat, głośnik - tak jak napisałem, to moje przypuszczenia, bo nie wydaje mi się, by ktoś tak doświadczony nie zapoznał się z sytuacją, o którą go...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Pottermaniack

Wypowiedź profesora Chmury pojawiła się na portalu na Temat, głośnik - tak jak napisałem, to moje przypuszczenia, bo nie wydaje mi się, by ktoś tak doświadczony nie zapoznał się z sytuacją, o którą go zapytano. Warunki na dwie godziny przed biegiem - dwa stopnie powietrza, zero stopni śniegu, choć Justyna stwierdziła, że warunki trochę się polepszyły i trasa stała się szybsza.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

ostatnia odpowiedź: 19 lutego 2014 [2 komentarze tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Włókniarz

moja swiat sie zachwial przy porazce Halep,uwielbiam gre Dimitrova,myslalem ze Murray ze dwa sety chociaz urwie,brawo Aga,poznaje w UK kolegow dzieki tennisowi,pozdrawiam i dziekuje za wglad i przemyslenia,Lukasz Spox Kolanko

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Jankus

Jeśli chodzi o wiadomości prywatne, to jest opcja założenia prywatnej dyskusji, do której można zaprosić. Oczywiście, aby kogoś zaprosić, trzeba go obserwować.
A jeśli chodzi o mecze, to Ameryki nie odkryję, jeśli powiem, że największą zagadką jest dla mnie ten, któremu poświęca się najmniej uwagi, a który się niedawno rozpoczął. Chyba nigdy ich nie widziałem w bezpośredniej konfrontacji i zastanawiam się tylko, czy poprawiona siła i taktyka Halep wystarczy na frontalny atak Cibulkovej, która rozpoczęła właśnie od szturmu.
Agnieszka ma - dla mnie - nikłe szanse zwycięstwa z Wiktorią, choć kto wie? Może się dowiemy czegoś nowego na temat tych tenisistek i ich rywalizacji? Azarenka jest po prostu bardziej kompletną tenisistką (choć w niektórych elementach Radwańska jest ewidentnie lepsza), a że jako dwukrotna mistrzyni tego turnieju czuje się w Melbourne pewnie, trudno sobie wyobrazić, aby pozwoliła Adze na ustawienie meczu pod swoje przewagi.
Murray-Federer: Andy był rok temu ewidentnie lepszy od Rogera, a i tak potrzebował pięciu setów. Teraz ma wprawdzie tytuł na SW19 za pasem, ale i też jest świeżo po rehabilitacji. Dobry artykuł napisał na temat Andyiego i tej operacji Rusedski, że przede wszystkim skutkuje spowolnieniem i męczliwością. To wszystko raczej będzie wodą na młyn Feda i myślę, że Metro-Mistrz awansuje do tego półfinału w czterech setach.
Bardzo bym chciał, żeby awansował Dimitrow, ale myślę, że Nadal kolejny raz każe mu marzyć dalej. Oczywiście: kto wie? Może te pęcherze na dłoni okażą się czynnikiem ważniejszym, niż się powszechnie przypuszcza? Dla mnie Rafa w góra pięciu setach. Grigor jednak bardzo się poprawił w ostatnim roku, poza tym bycie chłopakiem Szarapowej na pewno dodaje pewności siebie :)
A co Ty sądzisz?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [2 komentarze tej dyskusji]

dodalem bo chcialem wyslac pw,podobno trzeba sie obserwowac,ale nie widze takiej opcji,a chcialem zadac pytanie co sadzisz o dzisiejszych/jutrzejszych meczach,pozdro

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Jankus

Wszystkiego dobrego!
Wpadam póki co tylko sporadycznie. Może w nowym roku to się zmieni.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Jankusie - świetnie Cię widzieć znów forumowo aktywnym! Ale przyjemniej byłoby móc przeczytać Twoje komentarze w dziale tenisowym. Siła doświadczenia robi swoje - te wpisy to sama przyjemność. Oby było...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Pottermaniack

Jankusie - świetnie Cię widzieć znów forumowo aktywnym! Ale przyjemniej byłoby móc przeczytać Twoje komentarze w dziale tenisowym. Siła doświadczenia robi swoje - te wpisy to sama przyjemność. Oby było ich więcej w nadchodzącym roku, czego Tobie i nam wszystkim życzę. Wesołych świąt! ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

ostatnia odpowiedź: 31 grudnia 2013 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.