Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • YX napisał/a komentarz do Żużlowa niedziela. Decydujące mecze o medale w PGE Ekstralidze. Mistrz nadal mistrzem? Dla kogo brąz?

  Panie autorze, Panie Janiszewski
  co takiego wspólnego może mieć korrida z żużlem, że używa Pan takiego porównania? Korrida odbywa się przede wszystkim w ciepłej i słonecznej Hiszpanii, a więc otwarta arena zwykle jest sucha. Poza tym w odróżnieniu do redneckiego rodeo w korridzie nie ujeżdża się byków. Zatem nie powinno się używać porównania do korridy twierdząc, że np. narowisty motocykl lub motocykl podskakujący na koleinach czy wybojach próbował zrzucić jeźdźca.
  Za encyklopedią PWN: korrida, hiszp. corrida, corrida de toros,
  widowisko popularne gł. w Hiszpanii, także w Portugalii, południowej Francji i Ameryce Łacińskiej.
  Toreadorzy (2–3 banderilleros, 2–3 pikadorów i matador) walczą na arenie amfiteatru (plaza de toros) z bykiem specjalnie hodowanym do tego celu (rozwinięty instynkt agresji); wstępem do walki jest drażnienie byka płachtami przez banderilleros, następnie pikadorzy na koniach kłują zwierzę lancami, banderilleros wbijają w jego kark krótkie włócznie z kolorowymi wstęgami — banderilli; w ostatniej fazie matador uzbrojony w szpadę drażni byka czerwoną płachtą (muletą) tak, by zwierzę atakowało muletę jak najbliżej jego ciała; po efektownym popisie zadaje zwierzęciu śmiertelny cios szpadą. W południowej Francji i Portugalii zasady korridy są nieco inne (m.in. byk nie jest zabijany). Itd.
  Rozumiem to porównanie tylko w odniesieniu do meczu jakiejkolwiek drużyny z Unią Leszno. Tam oczywiście mogłoby to być kojarzone z korridą jako walką z bykami.
  Dziękuję, z poszanowaniem
  Janusz Tłok

 • YX lubi Komentarz

  Tak się zastanawiam, a zarazem pytam, czy przed meczem w Lesznie od trzech dni przed meczem przebywał komisarz toru pilnując jego przygotowania przez gospodarzy. Gdy tego nie uczyniono to dlaczego w Ekstralidze są równi i równiejsi. Przecież te rozgrywki to gra o grube pieniądze. Nierówne traktowanie Klubów to działanie na szkodę gorzowskiej Spółki Żużlowej.

 • YX napisał/a komentarz do Żużel. Cegielski: To nie moja wina, że Stal nie wygrała wyżej. Tory na wszystkie mecze powinna robić Ekstraliga [WYWIAD]

  @leonidaswro: Za wikipedią: Korrida (hiszp. corrida de toros od hiszpańskiego correr – „biegać” oraz toro – „byk”) – tradycyjna walka z bykiem, widowisko popularne w Hiszpanii. I dalej: obecnie walka składa się z kilku etapów. Specjalnie hodowanego byka wpuszcza się na arenę (plaza de toros, plac byków). Najpierw toreadorzy drażnią byka, prowokując go do ataków za pomocą żółto-różowych płacht (capa). Następnie pikador (jeździec na koniu obłożonym materacami) wbija mu lancę w unerwiony garb tłuszczu na karku. Dalej piesi (banderilleros) starają się wbić mu w to samo miejsce krótkie włócznie (banderille). Właściwe trafienie powoduje, że byk na chwilę zwalnia, co pozwala ludziom bezpiecznie uskoczyć sprzed jego rogów. Itd.

  Sport żużlowy raczej ma niewiele wspólnego z korridą. To porównanie nie ma sensu. Korrida i wyścigi żużlowe jak to rozumieć? Może jedynie w przypadku meczu z Unią Leszno można odnieść się do skojarzenia walki z bykiem? Zatem w tym przypadku korrida była w Gorzowie i może być w każdym innym żużlowym mieście walczącym w meczu z leszczyńską Unią.

  Z poszanowaniem
  Janusz Tłok

 • YX lubi Komentarz

  Komentarz usunięty przez użytkownika

 • YX napisał/a komentarz do Żużel. Cegielski: To nie moja wina, że Stal nie wygrała wyżej. Tory na wszystkie mecze powinna robić Ekstraliga [WYWIAD]

  @volf: Za wikipedią: Korrida (hiszp. corrida de toros od hiszpańskiego correr – „biegać” oraz toro – „byk”) – tradycyjna walka z bykiem, widowisko popularne w Hiszpanii. I dalej: obecnie walka składa się z kilku etapów. Specjalnie hodowanego byka wpuszcza się na arenę (plaza de toros, plac byków). Najpierw toreadorzy drażnią byka, prowokując go do ataków za pomocą żółto-różowych płacht (capa). Następnie pikador (jeździec na koniu obłożonym materacami) wbija mu lancę w unerwiony garb tłuszczu na karku. Dalej piesi (banderilleros) starają się wbić mu w to samo miejsce krótkie włócznie (banderille). Właściwe trafienie powoduje, że byk na chwilę zwalnia, co pozwala ludziom bezpiecznie uskoczyć sprzed jego rogów. Itd.

  Nie było korridy? Sport żużlowy raczej ma niewiele wspólnego z korridą. To porównanie nie ma sensu. Korrida i wyścigi żużlowe jak to rozumieć? Może jedynie w przypadku meczu z Unią Leszno można odnieść się do skojarzenia walki z bykiem? Zatem w tym przypadku korrida jednak była.

  Z poszanowaniem
  Janusz Tłok

 • YX lubi Komentarz

  Bark atutu własnego toru doprowadzi do wielu negatywnych konsekwencji. Najważniejsza kwestia to liczyć się będą tylko pieniądze przy budowaniu składów. Nie będzie niespodzianek. Drużyna zbudowana za mniejsze pieniądze będzie właściwie bez szans na wygrywanie. Tak zawsze mogła zaskoczyć mocniejszego rywala. Druga sprawa to odejście kibiców. Porażki u siebie spowodują, ze kibice mniej chętnie będą przychodzić na mecze. Dotyczy to zwłaszcza tych słabszych. Można dać przykład z tego roku. Rybnik był tak słaby, że bez atutu własnego toru nie było by żadnego sensu przychodzić na mecze. Tak chociaż kibic liczył na trochę szczęścia i dobrego spasowania miejscowych. Podobnie z GKM Grudziądz - tu jestem pewny, że brak atutu własnego toru spowodował by, że na koniec sezonu GKM miałby najwyżej 2 zwycięstwa.

 • YX lubi Komentarz

  Mam nadzieję, że tor w Lesznie też przygotuje komisarz. Cegła dla Ciebie nie ma już miejsca na stadionie w Gorzowie, zresztą kibice dadzą Ci to odczuć.

 • YX lubi Komentarz

  @stalowy holender: Do kazdej kobiety tak sie zwracasz gentlemanie?

 • YX lubi Komentarz

  Normalnie rece opadaja,jak to wszystko wolno sie dzieje w naszym zuzlu...od lat kibice to wiedza za tory powinny byc wszystkie przygotowywane przez Ekstra lige,lub osoby z zewnatrz,aby byly dobre do scigania,widowiska,i nie bylo kombinowania.A tak raz komisarz robi tor,teraz pojada do Leszna,tam leszno samo pod siebie zrobi tor,gdzie tu logika?..to chore..na co czekac ze zmianami?...to samo z zakrywaniem,zabezpieczaniem torow przed opadami,lub Ksm..itd...na co czekac?


 • YX lubi Komentarz

  Panie Cegielski Stal Gorzów to najlepszy klub od lat a pan sie zle zachowuje

 • YX lubi Komentarz

  Soryy Cegła ale od jakiegoś czasu stałeś się bardzo irytujący.

 • YX lubi Komentarz

  Od wczoraj pan ekspert tak uważa i ciekawe czy jutro to potwierdzi jak Unia nie będzie miała swojego toru i stanie się cud :))) Proponowałbym uważać na słowa. Rozumiem, ze ekstraliga, sędziowie, komisarze, jury, trener Cieślak uczestniczą w tym oszustwie panie Cegielski?

 • YX lubi Komentarz

  Ciekawe kiedy Cegielski sobie wreszcie uświadomi, że łączenie funkcji menadżera zawodnika jednego klubu z reprezentowaniem stanowiska wszystkich żużlowców, to klasyczny konflikt interesów ? I gdy wypowiada się na tematy związane z KSUL, to jest postrzegany jako działacz KSUL ? Albo może ktoś mi przypomni, czy w ostatnich latach chociaż raz Cegielski skrytykował za coś KSUL ? Bo inne kluby regularnie dostają od niego po głowie.

 • YX napisał/a komentarz do Żużel. Cegielski: To nie moja wina, że Stal nie wygrała wyżej. Tory na wszystkie mecze powinna robić Ekstraliga [WYWIAD]

  @Falubaz-ZG: Za wikipedią: Korrida (hiszp. corrida de toros od hiszpańskiego correr – „biegać” oraz toro – „byk”) – tradycyjna walka z bykiem, widowisko popularne w Hiszpanii. I dalej: obecnie walka składa się z kilku etapów. Specjalnie hodowanego byka wpuszcza się na arenę (plaza de toros, plac byków). Najpierw toreadorzy drażnią byka, prowokując go do ataków za pomocą żółto-różowych płacht (capa). Następnie pikador (jeździec na koniu obłożonym materacami) wbija mu lancę w unerwiony garb tłuszczu na karku. Dalej piesi (banderilleros) starają się wbić mu w to samo miejsce krótkie włócznie (banderille). Właściwe trafienie powoduje, że byk na chwilę zwalnia, co pozwala ludziom bezpiecznie uskoczyć sprzed jego rogów. Itd.
  Nie miałem pojęcia, że w Gorzowie przygotowuje się tor jak arenę do korridy. Albo po prostu to porównanie nie ma sensu. Korrida i wyścigi żużlowe jak to rozumieć? Może jedynie w przypadku meczu z Unią Leszno można odnieść się do skojarzenia walki z bykiem?
  Z poszanowaniem
  Janusz Tłok

 • YX lubi Komentarz

  Cegielski :) co ty pleciesz ?
  To może będziemy jeździć na jednym torze ? , wytypowanym przez EL wszystkie mecze

 • YX lubi Komentarz

  To co wygaduje Cegła, to czysta hipokryzja.Jego troska sprowadza się tylko do tego, by Unia i reprezentujący ten klub jego zawodnik, mogli cieszyć się z kolejnego tytułu MP. W swoich komentarzach uaktywnił się właśnie teraz, przed meczami finałowymi i tylko dlatego, że jedzie w nich Stal, jedyny zespół w E-lidze, który może pokonać Unię i ten tytuł zdobyć.Teraz dla równowagi, skoro tor w Gorzowie był przygotowany zgodnie z wymogami Leszna, na mecz rewanżowy należałoby przygotować tor na warunkach Gorzowa. Dla Krzysztofa mam propozycję, żeby zrezygnować z przywileju gospodarzy meczu i losować miejsce i miasto, w którym zawody będą rozegrane, a o którym nikt wcześniej nie będzie wiedział.Jak szaleć, to szaleć, na całego.W dzisiejszych czasach lepiej być wariatem, niż chorować na covid 19.

 • YX lubi Komentarz

  Wszystkim zgadzającym się z Panem Cegielskim w tej kwestii życzę by kluby, którym kibicują spotkało to samo co spotkało Stal i teraz Falubaz. Żeby trzeba było przygotować tor w trakcie deszczowego jesiennego tygodnia i deszczowego dnia zawodów, tak jak wczorajszy mecz Falubazu i półfinał w Gorzowie, żeby ten tor siłą rzeczy był wymagający i żeby potem przyjechał do was Pan Cegielski i powiedział, że się nie znacie i/lub kombinujecie, bo kiedyś w innym meczu ten tor był lepszy. I proszę nie wymagać od Pana Krzysztofa zrozumienia faktu, że pogoda (ewidentnie wbrew wszelkim pozorom) jednak ma wpływ na stan toru, czy że deszcz deszczowi nie równy: jedyne co może sprawić, że tor jest bezpieczny, to że przyjedzie Ekstraliga i będzie ten tor przygotowywać za was. I on to powie z kamienną twarzą, monotonnie choć marudnie, a potem będzie zdziwiony skąd ta niechęć do tego.

 • YX lubi Komentarz

  oczywiście że Pan Cegielski jest z Gorzowa tu jedził i być może sprzątał ale też i tu w złych czasach dla klubu, kibice na koronie starego jeszcze stadionu składali się dla niego na silnik a on potem odwrócił się od stali i poszedł za kasą do Startu, oczywiście że jest pan stronniczy i często przeciwko stali kombinuje o czym wiedzą wszyscy gorzowianie, w szczególności dzieje się wtedy gdy chodzi o Janusza Kolodzieja. ja to tak czuję i słyszę. Pan Krzysztof któremu też mocno kibicowałem w najgorszych dla niego czasach żeby wrócił do zdrowia i też kiedy jeździł w GP mocno za niego trzymałem kciuki. będąc obecnie ekspertem TV stosuje naciski i bardzo często przeciwko jego macierzystej Stali. Bo tor w Gorzowie był dla wszystkich a zawodnicy stali stracili atut toru, a za to.mecze w leszczynie na rozpadającym kartoflisku są nudne aż ręce opadają być może, tam trzyma ktoś rękę żeby nikt nie ingerował w jego ułożenie. i dzięki temu nikt tam nie wygrywa. I pan Grzyb ma rację że to co robi Pan Cegielski to jest pośrednia ingerencja w przygotowanie "dobrego" toru.

 • YX napisał/a komentarz do Żużel. Grand Prix. Dawno niewidziana walka o tytuł. Zmarzlik nadal ma spory komfort

  @tiger Stal Rzeszów: Wczoraj tj. w dzień rozgrywania rundy SGP w Cardiff Tomasz Dryła był we francuskim Le Castellet na torze wyścigowym Paul Ricard. Podczas relacji z wyścigu długodystansowego FIM EWC 24h Bol d'Or był widoczny w garażu polskiej ekipy Wójcik Racing Team jak robił nagrywki małą kamerą. Pewnie to była przyczyna jego nieobecności w Cardiff.
  Janusz Tłok

 • YX napisał/a komentarz do Żużel. Grand Prix. Dawno niewidziana walka o tytuł. Zmarzlik nadal ma spory komfort

  @Lukaz: Wczoraj tj. w dzień rozgrywania rundy SGP w Cardiff Tomasz Dryła był we francuskim Le Castellet na torze wyścigowym Paul Ricard. Podczas relacji z wyścigu długodystansowego FIM EWC 24h Bol d'Or był widoczny w garażu polskiej ekipy Wójcik Racing Team jak robił nagrywki małą kamerą. Dzisiaj oczywiście komentuje finał Ekstraligi.
  Janusz Tłok

 • YX lubi Komentarz

  jeśli w cyklu w roku 2020 znajdzie się Thomsen, to przekreśli to szanse Mikkela Michelsena, choć ten drugi notował lepsze wyniki od swojego rodaka w większości imprez w tym sezonie i zachwycał w PGE Ekstralidze.
  troche stronniczy komentarz
  we wszystkich imprezach w tym roku Thomsen, gdy startowal - wypadal wlasnie lepiej
  Michelsen w Ekstralidze zdobyl 2,013 to lepiej niz 1,667 Thomsena
  tyle, ze Thomsen startowal w parze z Kasprzakiem a Michelsen z juniorami
  ja wiem, ze takie analizy przekraczaja umiejetnosci analitykow SF ale moze ktos pomoze panu Kuczerze i zrobi zestawienie kto ile zrobil punktow na swoich a ile na przeciwnikach ?
  oczywiscie nie twierdze, ze to byl zly sezon dla Mikke, byl pewnie najwieksza rewelacja (i taki tytul pewnie dostanie), ale indywidualne osiagniecia mial juz niestety slabsze
  osobiscie jestem za tym, aby oboje znalezli sie w GP

 • YX napisał/a komentarz do Zdjęcia

  Na zdjęciu: Paweł Przedpełski (na prowadzeniu), Przemysław Liszka.

 • YX lubi Komentarz

  Prawdę mówiąc Lindgren omijając (przeskakujac) nad Dudkiem ratował przede wszystkim siebie samego.

 • YX napisał/a komentarz do Żużel. Grand Prix Niemiec. Co z tytułem mistrza świata dla Polaka? Zmarzlik nie ma już miejsca na pomyłkę

  Panie autorze, Panie Czosnyka
  mieszkaniec Gorzowa to gorzowianin, a nie gorzowian.
  Nie zamierzam się wymądrzać i nie mam złych intencji, ale chciałbym przypomnieć, posiłkując się internetem, jak tworzymy nazwy mieszkańców miast i wsi.
  Do wyrazu podstawowego po odrzuceniu końcówki fleksyjnej dołączamy formant słowotwórczy, a konkretnie przyrostek: -anin, -czyk lub -ak:
  -anin to najczęstszy formant tworzący nazwy mieszkańców od polskich nazw miast;
  -czyk to częstszy formant tworzący nazwy mieszkańców od obcych nazw miast;
  -ak to formant wprowadzający nacechowanie potocznością, np. lubliniak, krakowiak, poznaniak, warszawiak, wrocławiak.
  Kiedy sprawdzimy Bartosza Zmarzlika w Wikipedii to w części poświęconej jego karierze znajdziemy użyty zwrot ,,młody gorzowianin.'' Jednak na stronie internetowej zawodnika w zakładce ,,o mnie" możemy przeczytać, że pochodzi z Kinic. W mediach znajdziemy też informacje, że właśnie tam mieszka, a z Gorzowem Wlkp. związany jest przede wszystkim zawodowo. Zatem jest on kiniczaninem.
  Panie autorze chciałbym też zwrócić uwagę na Pana pomyłkę dotyczącą klasyfikacji przejściowej IMŚ. W menu nawigacyjnym strony internetowej cyklu FIM Speedway Grand Prix znajduje się zakładka ,,SGP results." Po jej naciśnięciu wybieramy "standings." Tam zamieszczona jest klasyfikacja generalna cyklu z wyszczególnieniem każdej rundy.
  Wyraźnie można przeczytać, że Emil Sajfutdinow i Martin Vaculik mają jednakowy dorobek punktowy, jednak obaj mają jeden punkt mniej niż Bartosz Zmarzlik.
  Z pozdrowieniami
  Janusz Tłok

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.